48. Ježíš řekl: Když dva spolu uzavřou mír v jednom domě, pak mohou říct hoře „Pohni se“ a ona se pohne! A přátelství s mým menším „já“ skutečně pohlo s horou problémů, které mne trápily!

Dobrý den čtenářům tohoto webu! Tento příběh píši jako inspiraci pro ty, kteří hledají jak se zbavit svých potíží či trápení, aby také mohli konečně začít svůj život žít a ne jen ho přežívat.

Jmenuji se Jaroslav, je mi 52 let. Od dětství jsem míval úzkosti (projevovaly se v oblasti břicha). Tohle se postupně zhoršovalo, přidávala se únava. Ve věku 29 let jsem byl na vyšetření v nemocnici, nic mi nenašli.

Dále se vše zhoršovalo a doktoři si se mnou nevěděli rady. Tak nastoupil psycholog, později psychiatr. Léky jsem užíval asi 18 let,  zlepšení žádné. Od roku 2004 jsem začal hledat příčinu mých potíží sám. Hledal jsem v těchto „oborech“: tarot, kyvadlo, numerologie, archetypy zvěrokruhu, runy, reiki, psychosomatika, minulé životy, atd…

Lépe mi nebylo. Jen jsem získal poznatek, že musím nalézt příčinu, jinak potíže nezmizí. Otázka zněla: ale kde ji mám hledat? Taky mi říkali, že musím mít rád sám sebe, ale co to znamená » to mi neřekl nikdo. Jak se to dělá?

Dočetl jsem se i k poznání, že prozření dochází v životě člověka prostřednictvím krize. Ale tu já měl pořád a nic. A získal jsem jistotu, že můj neustále se zhoršující psychický stav mne jednou může fyzicky zabít.

Velice často se mi nechtělo žít. Cítil jsem, že smrt by pro mne byla vysvobozením. Jenže z tohoto světa jsem odejít nemohl, protože má žena by tady zůstala sama.

Nerozuměl jsem lidem ani světu. Války, závist, neúcta ke starým lidem, k ženám, egoismus, atd… Celé ty roky jsem měl silný pocit, že sem vůbec nepatřím.

Naštěstí jsem jednou našel web www.ragauian.cz a ten mne velmi zaujal. Oslovil jsem pana Karpetu, popsal mu stručně své potíže a jel za ním. A on mi vysvětlil, co je příčinou mých potíží.

Řekl mi, že jsem celou dobu hledal pomoc venku, v mém okolí, v knihách, u jiných lidí, v lécích a jinde. Jenže to bylo hledání nesprávným směrem a je logické, že to nikam nevede. Že pomoc a řešení svých potíží musím hledat jen a jen uvnitř sebe samotného.

Velice jednoduše mne přivedl k tomu, že se nejen nemám rád, ale dokonce se nenávidím. A vysvětlil mi, co to vlastně nenávist k sobě znamená a kdo koho ve mně nenávidí a proč. I to, co je skutečná Kristova láska k sobě bez podmínek.

Pak už byl jen krok k tomu, že mne seznámil s mým vnitřním „já“, s Jarouškem. A já ho poprvé v životě objal a byl to pro nás oba silný a dojemný zážitek.

Horní elipsa, čakry 5–7 patří duchovnímu člověku, duchu; Spodní elipsa, čakry 1–3 patří hmotnému člověku, egu; 4. čakra lásky mezi nimi tvoří most – ze dvou činí jedno.
Horní elipsa, čakry 5–7 patří duchovnímu člověku, duchu; Spodní elipsa, čakry 1–3 patří hmotnému člověku, egu; 4. čakra lásky mezi nimi tvoří most – ze dvou činí jedno.

Bylo to jako když si začnete konečně všímat přehlíženého, odstrkovaného a nemilovaného dítěte, nebo svého mladšího bráchu a on fantasticky pookřeje. Jenže fantasticky jsem pookřál já sám a úžasně se mi psychicky ulevilo.

Poprosil jsem Jarouška o odpuštění za to, že jsem ho 52 let přehlížel, nemiloval a nevěnoval se mu. Řekl jsem mu, že jsem vůbec netušil, že ho mám, že jsme v tomhle těle dva. A slíbil jsem mu, že teď již budeme navždy spolu a že budu dělat vše pro to, aby byl veselý a spokojený, protože teď už vím, že jeho radost je i moje radost, jak se cítí on, tak se cítím i já.

Neustále s ním komunikuji, o všem si povídáme, radíme se spolu, chválím ho, dělám mu radost a odměnou je mi jako člověku nádherný vnitřní klid a pohoda. Břicho přestává být mým problémem.

Pravdou je, že ze začátku mi Jaroušek moc nevěřil, byl překvapený a nedůvěřivý, já se však ani nedivím, když jsem ho tak dlouho přehlížel. Dnes jsme spolu čtvrtý den, je nám spolu moc hezky.

Štěstím, dojetím, smutkem z toho, že to trvalo tak dlouho než
jsme se našli, jsem se taky párkrát rozplakal. Vlastně jsme se rozplakali oba!

Jsem vděčný za tuhle pomoc, neboť po tolika letech trápení jsem byl zbaven potíží velice snadno a jednoduše během možná pouhé půlhodiny. Bylo mi řečeno, že jsem byl svým letitým utrpením k té pomoci velmi dobře připraven. Ale já dobře vím, že bez dokonalé znalosti vlastního lidského nitra, které mi pan Karpeta představil, bych to asi nikdy nedokázal.

Je to asi pro většinu lidí těžko uvěřitelné, ale funguje to »

Tento můj příběh píšu jako inspiraci, návod pro ostatní lidi, kteří také hledají pomoc v nesnázích. Přesvědčil jsem se, že naše lidské problémy mají řešení. A je to tak jednoduché a tak účinné!

Měl jsem štěstí, byť až v 52-dvou letech věku. Poté, co jsme my dva uzavřeli mír ve společném domě naší duše, hora mých problémů se pohla a rozpouští se.

A toto štěstí přeji ze srdce všem ostatním lidem.

S pozdravem Jarda a Jaroušek