Aktuálně o událostech „Konce věku“, které úzce souvisí s děním v Sýrii: V Halabu (Aleppu) pokračují prudké boje, do Sýrie se vrací ruské bombardéry

Válečné události v Sýrii se přiostřují, jak postupně rozebíráme v této krátké sérii textů » 30. 9. 2016 vyšla zpráva ČTK, která doplňuje horké aktuality. Plus můžeme tentokráte mainstreamu dát za to, že se snaží jakžtakž dát prostor všem stranám, nejen proamerické propagandě.

Dokazatelně pravdivá je mj. nenápadná zmínka o SOHR, kterážto je jen další zdánlivě nezávislou organizací sponzorovanou starými známými loutkaři typu choroše a spol. ze stáje globalistů: Mluvčí Kremlu Peskov řekl, že hlavním výsledkem ročního působení Ruska v Sýrii je to, že v Damašku není „ani Islámský stát, ani Al-Káida ani fronta An-Nusra“. Za nespolehlivé označil údaje, které o obětech zveřejňuje Syrská organizace pro lidská práva (SOHR). Podle ní při ruských vojenských operacích od loňska zahynulo přes 9000 lidí, z nichž asi třetina byli civilisté.

us-terrorist-Syrian-Rebels

Mediální pokrytecký řev, který obviňuje Sýrii a RF ze zabíjení civilistů je jen snahou odvést pozornost od toho, že válku v Sýrii rozdmýchaly a udržují v chodu dlouhé prsty americké CIA » mj. pomocí financování a vyzbrojování skrze sousední země jako Saudská Arábie. To, že se k obvinění Syrské vlády (a tím k nepřímé podpoře USA) přidala i papežská První šelma Zjevení » už absolutně nemůže překvapit.

Ponecháme na inteligenci čtenářů, aby si sami udělali jasno v tom, kdo je tady záporňák…


V Halabu (Aleppu) pokračují prudké boje, do Sýrie se vrací ruské bombardéry

30. 9. 2016, ČTK: Damašek — Na severu syrského města Halab dnes pokračovaly intenzivní boje mezi povstalci na jedné straně a syrskou armádou a jejími spojenci na straně druhé. Světová zdravotnická organizace (WHO) oznámila, že za týden bojů na východě města zemřelo více než 330 lidí a dalších téměř 850 jich bylo zraněno. Dnešní nálety podle aktivistů usmrtily nejméně 12 lidí.

Organizace Lékaři bez hranic (MSF) vyzvala syrský režim a jeho spojence Rusko, aby ukončily „krvavou lázeň v Halabu“. „Celý východní Halab se stal ohromným terčem a civilisté tam prolévají krev,“ upozornil ředitel aktivit MSF Xisco Villalonga. Syrská vláda má podle něj skoncovat se „systematickým bombardováním“ města a Rusko jako její politický a vojenský spojenec má „zodpovědnost využít svého vlivu a zastavit boje“. …

Boje o Halab trvají už týden a jsou považovány za nejtěžší od roku 2012, kdy bylo město rozděleno na části ovládané armádou a opozicí. Jak uvedli aktivisté ze Syrské organizace pro lidská práva (SOHR), která situaci v zemi monitoruje z Británie, při náletech na povstalecké oblasti dnes zahynulo nejméně 12 lidí. … Dnešní intenzivní boje potvrdily obě strany. Už ve čtvrtek armáda dobyla uprchlický tábor Handarát severně od města. Tábor obsadil její spojenec libanonský Hizballáh a podle vládních zdrojů mají jeho lidé pod kontrolou také nemocnici Kindí. Povstalci ale tvrdí, že boj pokračuje a že nemocnici Kindí zatím nepřítel nezískal.

SOHR tvrdí, že od loňska, kdy do bojů v Sýrii zasáhlo ruské letectvo, zahynulo při ruských útocích 9300 lidí. Z nich 3800 byli civilisté, asi 2700 radikálové z takzvaného Islámského státu (IS) a 2800 členů jiných povstaleckých skupin. Zranění při ruských útocích utrpělo na 20.000 lidí, uvedla SOHR, která tvrdí, že má v Sýrii síť informátorů.

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov ve čtvrtek ujistil, že ruské operace, které jsou „podporou v boji proti terorismu, budou pokračovat“.

Syrský konflikt začal v roce 2011 a podle OSN si už vyžádal na 300.000 lidských životů. Miliony Syřanů kvůli němu odešly ze svých domovů.

Rusko posílá zpět do Sýrie bombardéry

Rusko posílilo svou leteckou základnu v Sýrii a dopravilo tam několik bombardérů. Napsal to dnes ruský list Izvestija, podle kterého je armáda připravena poslat i letadla na podporu pozemních operací. List se odvolává na nejmenovaného armádního představitele. Ruské ministerstvo obrany zprávu zatím nepotvrdilo. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov řekl, že si Rusko nedává pro operace v Sýrii žádné časové omezení.

Na základnu Hmímím (Hmeimim) dorazila skupina bombardérů Su-24 a Su-34. „Bude-li to zapotřebí, bude letectvo za dva až tři dny ještě posíleno. V jednotkách už byly vybrány letouny přímé vojenské podpory Su-25, které čekají na rozkazy velitelů,“ sdělil ruskému listu zdroj k případnému dalšímu posílení ruských leteckých sil.

Pozn. redakce: O dějích které předcházely ukončení příměří jsme vás informovali v minulých dílech…

Rusko znásobilo podporu syrské armády po kolapsu příměří, které americká a ruská diplomacie vyjednaly 9. září »

Syrský režim spolu se spojenci minulý týden obnovil boje ve východním Halabu, kde za týden zahynulo přes 300 lidí. Rusko je do syrské války vojensky zapojeno od loňska a podle dnešních zpráv při ruských náletech od té doby zahynulo na 9000 lidí. Prezident Vladimir Putin letos v březnu nechal část ruských letadel z Hmímímu stáhnout s tím, že cíle, jichž chtěl Kreml v Sýrii dosáhnout, se podařilo splnit. Řekl ale také, že v případě potřeby budou letadla poslána zpět.

Mluvčí Kremlu Peskov řekl, že hlavním výsledkem ročního působení Ruska v Sýrii je to, že v Damašku není „ani Islámský stát, ani Al-Káida ani fronta An-Nusra“. Za nespolehlivé označil údaje, které o obětech zveřejňuje Syrská organizace pro lidská práva (SOHR). Podle ní při ruských vojenských operacích od loňska zahynulo přes 9000 lidí, z nichž asi třetina byli civilisté.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov řekl během dnešního telefonátu svému americkému protějšku Johnu Kerrymu, že Moskva je připravena zvážit další možnosti, jak normalizovat situaci v Halabu. O telefonátu informovala ruská diplomacie. Dohoda o příměří, kterou před časem dojednaly USA a Rusko, byla podle Lavrova na východě Halabu mnohokrát porušena bojovníky skupiny známé dříve jako fronta An-Nusra. Tato skupina si nyní říká Fronta dobytí Sýrie.

Lavrov rovněž obvinil Američany z toho, že se jim nepodařilo odlišit od sebe teroristické skupiny a umírněnou opozici. An-Nusra se tak může skrývat za jinými ozbrojenými opozičními skupinami, se kterými Washington spolupracuje, dodal šéf ruské diplomacie.

American stupidity is worse than terrorism