Fašismus na Ukrajině — 70 let poté

Dali jsme si už do souvislostí neonacistický převrat na Ukrajině s důkazy o roli USA a Řecko-katolické církve (řízené přímo z Vatikánu) v těchto událostech. Existují nezpochybnitelné důkazy o americké investici 5 000 000 000 USD na podporu tzv. demokracie na Ukrajině (čti financování fašistických opozičních stran) i o podněcování nenávisti ze strany Uniatské církve…

polsko-litva
Stopy vedou hluboko do historie, do 15. století, kdy Vatikán prostřednictvím jezuitů rozvrátil Polsko-Litevský nekatolický stát a zasel oheň náboženské nesnášenlivosti ve snaze získat kontrolu nad zdejšími ovečkami

Ukázali jsme si, že válečné štvaní k občanské válce a speciálně proti ruskému etniku neustává již od 15. století. Vyznamenal se nedávno mj. mezinárodní měnový fond (IMF), který de-facto podmiňuje finanční pomoc Ukrajině válkou a likvidací tzv. separatistů na východě.

Losing Credibility: The IMF’s New Cold War Loan to Ukraine, Michael Hudson, 9.10.2014 ... Four months later, on August 29, just as Kiev began losing its attempt at ethnic cleansing against the eastern Donbas region, the IMF signed off on the first loan ever to a side engaged in a civil war, not to mention rife with insider capital flight and a collapsing balance of payments. Based on fictitiously trouble-free projections of the ability to pay, the loan supported Ukraine’s hernia currency long enough to enable the oligarchs’ banks to move their money quickly into Western hard-currency accounts before the hernia plunged further and was worth even fewer dollars.

This loan demonstrates the degree to which the IMF is an arm of U.S. Cold War politics. Kiev used the loan for military expenses to attack the Eastern provinces, and the loan terms imposed the usual budget austerity, as if this would stabilize the country’s finances. Almost nothing will be received from the war-torn East, where basic infrastructure has been destroyed for power generation, water, hospitals and the civilian housing areas that bore the brunt of attack.

Protože tzv. Západ v čele s USA neustále přilévá olej do ohně a naše média informují velmi neobjektivně, přetiskujeme také jeden pohled z druhé strany doplněnými několika dalšími fakty:

Před sedmdesáti lety byla Ukrajina osvobozena od fašismu. Ten se dnes na Ukrajinu vrací jako politická realita. Dlouhé roky se zdálo, že po tragických událostech 20. století se fašismus do Evropy a států bývalého SSSR konkrétně vrátit nemůže. Příliš mnoho obětí a utrpení si tato ideologie vyžádala. Předpoklady o tom, že se na multinárodnostní a multikulturní Ukrajině mohl objevit etnický nacionalismus, se zdály být jednoduše nesmyslem.

The leader of the Ukrainian party "Svoboda" Oleg Tyagnibok proposed to rebury the head of the organization of Ukrainian nationalists Stepan Bandera in Kiev. Photo: RIA Novosti
The leader of the Ukrainian party „Svoboda“ Oleg Tyagnibok proposed to rebury the head of the organization of Ukrainian nationalists Stepan Bandera in Kiev. Photo: RIA Novosti

Neslavně proslulí fašisté se stali národními hrdiny. Kde jste si lidi zapomněli mozky?

1941: Bandera nationalists together with fascists persecuted Judes in Lviv
Bandera fascists persecuted Judes in Lviv, 1941

Každý člověk, který zná dějiny 20. století, který pozoruje situaci na Ukrajině, si musí položit otázku: jak je to vůbec možné? Vždyť je zřejmé, že šíření nenávisti a vzájemné poštvávání Ukrajinců proti Ukrajincům nemohlo skončit jinak, než tragickými následky. V první řadě pro samotné Ukrajince: zemi zmítá občanská válka a na dosah je její žalostný výsledek — plná likvidace státnosti.

Members of the Ukrainian far-right radical group Right Sector stand outside the parliament in Kiev, Ukraine, 2014-03-28
Members of the Ukrainian far-right radical group Right Sector stand outside the parliament in Kiev, Ukraine, 2014-03-28

Proto, abychom mohli pochopit, co se na Ukrajině děje, a předpovědět budoucnost, je nutné se vrátit do nedávné minulosti, kdy se rodily bacily té nemoci, která nyní otřásá celou Ukrajinu a které jí může přinést zánik.

2. tanková divize SS Das Reich
2. tanková divize SS Das Reich

Obroda zločinné ideologie začátkem 21. století, v srdci Evropy není pouhou epizodou. To je proces, který má svou strukturu a dynamiku.

Problém spočívá v tom, že ukrajinské reálie a část ukrajinské historiografie se rozdělily a žijí separátně, nezávisle na sobě. Kolaboranti, kteří ze země uprchli společně s fašisty se přestěhovali za oceán a vytvořili lobby se silnou finanční základnou, které předkládá svou vlastní verzi dějin. Verzi, která nemá nic společného s ukrajinským životem, ani se zájmy národů této země. Celá tragédie moderní Ukrajiny spočívá v tom, že místo toho, aby byly adekvátně oceněny tyto „dějiny“, země po získání nezávislosti si je nechala „usadit“ u sebe doma. Společně s repatrianty z USA, Kanady a dalších zemí, do státních orgánů, univerzit a médií přišlo to, na co Evropa už dávno zapomněla. V ukrajinských univerzitách, tisku, ale dokonce i v Nejvyšší radě se otevřeně propagoval fašismus. Krach neúspěšných a korumpovaných politiků se dával za vinu „cizákům“, kteří v zemi žijí: Rusům, židům, Polákům, Maďarům nebo Rumunům.

Po dvaceti letech se podařilo vytvořit a vštípit do vědomí společnosti „dějiny“, podle nichž Rudá armáda nejen osvobozovala, ale byla také zlem. Přitom na stejné úrovni jako fašismus. A jak ukazuje krvavá historie posledních měsíců, tato sociální technika ovlivnila mozky Ukrajinců natolik, že jsou připraveni zabíjet své bratry ve jménu těch, kteří před 70 lety likvidovali jejich otce a praotce.

Ukrajina musí být znovu osvobozena od fašistů. A musí k tomu dojít právě teď, dokud krví nezalili celou zemi, nejen její jihovýchod.

Zdroj: czech.ruvr.ru


Naštěstí nejsou všichni slepí a hluší. A co vy, také máte rádi, když z vás dělají blbce?

Jsou tu naštěstí i lidé, kteří vnímají návrat do třicátých let úplně jinak než ti, kdo odsuzují Rusko s Putinem. Tak jako ve třicátých letech má Západ obavu z Ruska. Tehdy to bylo Rusko stalinské s tím, že „nebezpečí komunismu“ bublalo v mnohých sociálně znesvářených evropských zemích. Dnes se potácejí v krizi zadlužené USA a sociálně dezintegrovaná Evropská unie. Rusko již dávno není komunistické (to vlastně v pravém významu toho slova nebylo nikdy, spíše bychom měli mluvit o imperiálním stalinismu) – ale je dnes nebezpečné proto, že spolu s Čínou patří k nastupujícím kapitalistickým mocnostem. Mocnostem, které poukazují na prázdnotu frází zemí, jež pomalu přepouštějí otěže kontroly světa. Ty tak činí velmi neochotně a nerady.

Stejně, jako v třicátých letech nikdo nechtěl vidět nebezpečí nástupu Hitlera k moci, bagatelizuje se fašistická hrozba na Ukrajině. Tím pádem je nepřípustné mluvit o občanské válce v této zemi – a je nezbytné si vymyslet, že Ukrajina válčí s Ruskem. Noví interbrigadisté (pochopitelně nejčastěji ruští – mají to nejblíže – a mnozí mají ze svých rodin pod kůží děsy druhé světové války) nejsou v kursu. To, proti čemu bojují, podle doktríny západního světa neexistuje.

Nazi sign wolfsangel-together with catholic-on-main-Maidan-stage, Kiev
Nazi sign wolfsangel-together with catholic-on-main-Maidan-stage, Kiev

A tak, zatímco někteří opěvují ty, kdo se otevřeně hlásí k Banderovu odkazu, jsou zde jiní, kteří si ve jménu hesla ‚Za vaši a naši svobodu‘ připomenou události z 2. května 2014. Tehdy se odehrál masakr v Oděse, kolem něhož panuje vážné podezření, že byl naplánován. Od 14:00 si tyto události připomenou lidé na Malinovském náměstí v Brně a od 15:00 na Staroměstském náměstí v Praze.


Zdroj: