Ideologie pomsty a užitečnost strachu. Úvaha o tom, že by někdy neškodilo trochu Stalina

ZAJÍMAVÉ, JE DOBRÉ SE NAD TÍM ZAMYSLIT. TAK TROCHU TO DÁVÁ ZA PRAVDU RČENÍ NAŠICH DĚDŮ O TOM, ŽE NA SVINĚ SE MUSÍ SVIŇSKY. PROTOŽE KDYŽ SE PŘESTANOU BÁT, PŘERŮSTAJÍ NÁM NAŠE ELITY PŘES HLAVU. PŘEČTĚTE SI:

V nedávné diskuzi o Stalinovi v Unz Review se objevil zajímavý komentář autora Beckowa. Jeho podstatou bylo, že bolševismus, maoismus, národní socialismus, a dokonce populistický fašismus byly pomstychtivé ideologie. Existence takových ideologií donutila vládnoucí třídy k tomu, aby sdílely bohatství, alespoň v omezené míře. Bylo nutné dát obyvatelstvu jako celku představu, že se bude podílet na výhodách industrializmu a kapitalismu.

Když se tyto odvetné ideologie zhroutily, nebylo již nutné dále předstírat, že každý dostane svůj podíl. Nyní naše elity následují své přirozené sklony. Kapitalismus se vrací k modelu loupežnického barona z 19. století.

Zdá se mi, že tohle je velmi důležitý pohled. S tím se také snoubí přesvědčení, kterého jsem se hodnou chvíli držel, tedy že je naprosto nezbytné, aby existovaly alternativní politické systémy. Nezáleží na tom, nejsou-li tyto alternativní politické systémy příliš účinné. Nezáleží na tom, nejsou-li zrovna příjemné. Důležité je, aby existovaly.

A v našem moderním světě se stále častěji stává, že jsou tyto alternativy staženy, neutralizovány, anebo různými způsoby vyloučeny jako životaschopné možnosti. To má děsivé důsledky, které uvidíme, když pohlédneme na chování našich současných elit.

Naše elity jsou přesvědčeny, že už neexistuje žádné nebezpečí, které by jakkoli ohrozilo jejich moc. Byly časy, kdy se znepokojovaly možností přílišné nerovnosti bohatství a příjmů. Obávaly se, že by to mohlo vést k nárůstu podpory levicových ideologií. Nakonec by to mohlo vést ke komunistické (nebo fašistické či populistické) revoluci. Avšak levicové ideologie již neexistují. Již neexistuje politická levice. Stále existují strany a politické organizace, které tvrdí, že jsou levicové, ale to, co mají všechny společné, je naprostý nedostatek skutečné levicové víry.

Politika identity není levicová. Je pravicovou ideologií. Jejím cílem je udržet sílu elit.

Moderní levičáci nebudou vést komunistickou revoluci. Za žádných okolností se nezaplétají s kapitalisty a bankéři, nestaví je do řad ke stěnám a nestřílí je. Nechystají se to dělat, protože moderní levičáci jsou na výplatní listině kapitalistů a bankéřů (viz Soros jako jeden příklad z mnoha).

A to je ten problém. Faktem je, že jediná věc, která přesvědčuje kapitalisty, aby zmírnili svou přirozenou chamtivost, je strach. Jediná věc, která přesvědčí vládnoucí třídu, aby se chovala minimálně slušně, je strach. V dobách, kdy existovaly alternativní ideologie, jako byl bolševismus, kapitalisté a vládnoucí třídy si byly vždycky vědomy toho, že pokud by se chovaly příliš arogantně a brutálně, byla by velká pravděpodobnost, že jednoho dne budou opravdu seřazeni u zdi a zastřeleni.

Pro elity je to vlastně velice dobrá věc, aby žily ve strachu. Je to zdravé. Králové vždy žili ve strachu. Věděli, že pokud ztratí podporu lidí, budou sesazeni, což obecně znamenalo být zabiti. Měli silný podnět nevládnout jako tyrani. Ještě před několika desetiletími žily západní elity ve strachu. Věděly, co se stalo s dřívějšími elitami, které nedokázaly přinést alespoň stupeň spravedlnosti a naděje. Znaly osud oněch starších elit ve francouzské revoluci, ruské revoluci atd.

Vždy je dobré, aby elity měly takové věci na pozadí svých myslí. Když se elity přestanou bát lidí, máte tyranii. Proto je dobré mít kolem sebe bolševiky. Jejich existence má na elity nejblahodárnější vliv.

1 komentář u „Ideologie pomsty a užitečnost strachu. Úvaha o tom, že by někdy neškodilo trochu Stalina“

 1. Ta úvaha o Stalinovi v Unz Review má něco do sebe, jen je dobré si doplnit komplexní obraz, ten obraz, co je vládci světa dovedně maskovaný — a v Unz Review jej evidentně neznají… Věci vypadají poněkud jinak, když víte, že bolševismus vynalezli a pokusili se lidstvu vnutit ti stejní loutkaři v pozadí, „prachaté elity“, které i dnes stále osnují globalizaci, jen to pojmenovali maskovacím názvem Agenda 2030…

  VŘSR bylo finacována ze Západu! Myslíte si, že je náhoda, že největší Marxův podporovatel byl kapitalista Engels? Nemuďte naivní — globalisté vytvořili i plánovitě i ideoloxii marxismu... a není vůbec náhoda, že neo-liberalismus má s marxismem tolik společného!

  Máme zde poměrně podrobné rozbory jak bolševismus byl podporován a financován ze Západu nejen finančně, nýbrž i ideologicky:

  http://www.ragauian.cz/video-prof-antony-c-sutton-wall-street-a-bolsevicka-revoluce-1917-proc-nam-oficialni-historie-lze-klic-k-budoucnosti-spociva-v-pochopeni-minulosti-jen-pravda-nas-osvobodi/

  http://www.ragauian.cz/jezuite-a-velka-rijnova-socialisticka-revoluce-jak-to-s-vrsr-bylo-doopravdy-kdo-a-proc-zavrazdil-ruskeho-cara-klic-k-budoucnosti-spociva-v-pochopeni-minulosti-jen-pravda-nas-osvobodi/

  Právě Stalin také dle dostupných indicií původní globalistický marxismus-bolševismus posunul do „národní“ pozice, čímž globalistům udělal čáru přes rozpočet… (to je neutrální konstatování faktů ;-) Poté, co dnes v Rusku vznikl de-facto tvrdší kapitalismus než na Západě, můžeme jasně vidět, jak se bolševismus přestěhoval do OSN (Agenda 2030) a Bruselu (viz mj. socialistické přerozdělování, tvrdá implementace CENZURY a zákony na všechny prdy i křivé banány atp.) »

  http://www.ragauian.cz/smrtelne-nebezpeci-prichazi-agenda-2030-je-realizovana-i-v-cr-plan-pro-novy-svetovy-rad-nwo-aneb-ceho-si-vetsina-ovecek-nepovsimla-6/

  http://www.ragauian.cz/agenda-2030-genocida-evropskych-narodu-imigrace-mohamedanu-do-evropy-je-vzbuzovana-zamerne-za-ucelem-nastoleni-nove-svetove-vlady-nwo-za-pomoci-neziskovek-proboha-proc-se-do-vseho-soros/

  Takže, jak ragauian už vícekráte upozorňoval, ano elity jsou živočichové ve kterých výrazně v součtových duších převažuje ego a pokud máto takto naladěný typ osobnosti, tak to funguje samozřejmě jako ve vlčích smečkách — vlci respektují jen sílu a strach.

  Takže tímto zopakuji své pevné přesvědčení o tom, že když už jsme nalezli poznání o tom, jak tento svět funguje… je dobré tyto znalosti o energetické iluzivní podstatě světa použít a také jim to dávat najevo v HMOTNÉ ROVINĚ… třeba i v těch volbách — to je ta síla, které rozumí. Opakuji, podívejte se třeba, jak se eurobolševici a pekelná Andělka bojí Okamurovy SPD »

  NEBOJME SE DÁT NAJEVO POZITIVNÍ PODPORU PRO-NÁRODNÍM SILÁM. Všemi způsoby.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>