Islámský džihádistický terorismus byl oživen z USA a nepřímá podpora teroristům Islámského státu ze strany tzv. Západu pokračuje aneb pozemní invaze USA v Sýrii /04/

Tento krátký příspěvek je reakcí na akutní události v Sýrii, které dostávají rychlý spád… v minulém pokračování v odst. „Podpora teroristům Islámského státu (ISIL / Daiš / Daesh) ze strany USA a celého Západu“ » jsme poukázali na prostý fakt, že USA vymýšlejí fintu, jak pod šikovnou záminkou (pro oblbnutí veřejnosti) podpořit své chráněnce z Islámského státu.

Oficiální pokrytecký „newspeak“ samozřejmě hlasitě mluví o tom, jak USA „hrdinně“ proti ISIL bojují… jenže… jak jsme minule dokázali: Ono je to přesně naopak!

obama-usa-nato-bojuje-proti-teroristum-v-syrii

Toto jsme mj. uvedli: »…nejnovější taktickou fintou, kterou se Američané chystají použít k ochraně svých arabských islámských džihádistických aktiv v Sýrii, je záměr vyslat omezené kontingenty vojsk NATO jako výcvikových a monitorovacích skupin k jednotlivým frakcím bojujícím proti Sýrii i Islámskému státu… o totéž se pokouší i Saúdská Arábie… cílem je chránit tyto frakce údajně „dobrého“ islámského džihádu před likvidací ze strany vojenského seskupení Sýrie, Ruska a Íránu… to by byl povyk, kdyby mohli tihle „demokraté“ možnost tvrdit, že Rusové svými nálety zabíjejí vojáky NATO!«

Aktuální události ohledně Sýrie nám daly za pravdu, důkazy pokrytectví USA máme dnes všichni na mediálním „talíři“

Úspěchy asadovské koalice a především státní syrské armády SAA, která spolu s Ruskem hrozí brzo vyčistit od teroristů podstatnou část Sýrie, jsou pochopitelně trnem v oku nejen Američanům a jejich nepřiznaným spojencům z Islámského státu…

Je pravděpodobné, že Spojené státy úplné osvobození Sýrie nebudou chtít připustit… a vývoj po Novém roce ukazuje, že se nebudou rozpakovat vyvolat na Blízkém východě nový vleklý konflikt. Poprvé se k tomu jasně vyjádřil prezident Obama, když před čtrnácti dny ve svém „poselství“ o stavu Unie vyzval Kongres, aby hlasoval pro pozemní operaci proti Islámskému státu, což není nic jiného než výzva k pozemní operaci v Sýrii za pomoci regionálních spojenců a amerických speciálních jednotek.


Koalice nasadí pozemní vojska v boji s IS v Sýrii a Iráku, prohlásil ministr obrany USA Ashton Carter

25.01.2016: Jak oznámila agentura Reuters s odvoláním na televizní kanál CNBC: Carter prohlásil, že v rámci strategie boje s IS bude v Iráku a v Sýrii pozemní operace. „Děláme hodně, protože musíme dělat hodně, protože musíme zvítězit nad IS. Jsem přesvědčen, že se nám to podaří, chci ale tento proces urychlit“, uvádí agentura Carterova slova.


Je s. Obomba lhář, nebo jen pokrytec? Prezident USA Barack Obama nedávno v roce 2015 vyloučil pozemní vojenskou operaci v Sýrii…

F@ck Obomba: Všecky Obamovy lži… Pokud byste snad potřebovali vysvětlit dětem, kdo je to pokrytec, tak zde máte učebnicový příklad.
Všecky Obamovy lži… Pokud byste snad potřebovali vysvětlit dětem, kdo je to pokrytec, tak zde máte učebnicový příklad.

 

Starší ilustrace Ladislava Větvičky ohledně Ukrajiny a Libye perfektně sedí i na dnešní situaci ohledně Sýrie…

16.11.2015: „Vojska USA by mohla napochodovat na Mosul, Er-Rakku nebo Ramadi“, řekl Obama a dodal, že by to způsobilo „dočasné vyčištění“ skupiny Islámský stát. „Ale to by vyvolalo opakování toho, co jsme viděli dříve“, — řekl Obama a odvolal se na minulé vojenské operace v Iráku a v Afganistánu.


Co z toho plyne? A před čím varovala Rusko Viktorie Nulandová, náměstkyně ministra zahraničí USA?

Takže si to shrňme. Obama 13. ledna 2016 ve svém poselství k národu vyzve zčistajasna k pozemní operaci v Sýrii. Náměstkyně ministra zahraničí („madam revoluce“) Viktorie Nulandová při své cestě z litevského Vilniusu 15. ledna nečekaně obrátí letadlo a přistává v Kaliningradu, kde se na neplánované schůzce setkává s poradcem prezidenta Putina, Vladimírem Surkovem. Ze setkání nebylo vydáno žádné komuniké, ale podle ruských médií byla Nulandová velmi rozrušená a mluvila o blížícím se válečném konfliktu.

20. ledna se scházejí ministři zahraničí USA a Ruska v Curychu a dojednávají podrobnosti o mírových jednáních mezi syrskou vládou a opozičními skupinami, které by měly začít 25. ledna v Ženevě. Ve stejný den, tedy 20. ledna, se koná „válečná porada“ v Paříži, po které americký ministr obrany Ash Carter oznamuje rozhodnutí o pozemní operaci v Sýrii. Podrobnosti o operaci a zapojení Turecka dojednává v sobotu 23. ledna v Istanbulu Joe Biden. Mezitím turecké jednotky vstupují do Sýrie a americké jednotky do Iráku. A na severu Sýrie američtí vojáci připravují letiště pro přistávání těžkých letadel.

Zdá se, že ve Spojených státech se část aktérů rozhodla jednat na vlastní pěst a poslat další pozvánku Rusku do války. Cíl je jasný: rozdělení Sýrie a zabránění dalšímu postupu Asada s ruským letectvem, íránskými Revolučními gardami a Hizballáhem v zádech.

Zásadní otázka zní, zda Rusko, které má v Sýrii rozmístěné raketové systémy S 400 a rovněž připravuje kromě Latákije i další letiště na severu pro přistávání těžkých strojů, bude moci hozenou rukavici odmítnout. Pokud ne, pak nezbývá než konstatovat, že ani v případě ukrajinského konfliktu nebyly obě velmoci tak blízko přímého střetu. Co by to znamenalo, raději nedomýšlet.


Zdroje:

Proti islámským teroristům ve skutečnosti doopravdy „naostro“ bojují jen Rusové

2015-11-18: Russian Air Force jets carried out airstrikes against an oil refinery controlled by Islamic State in Syria on Wednesday and destroyed around 500 fuel tanker vehicles transporting illegal oil from Syria to Iraq. READ MORE: http://on.rt.com/6wxi

Cesta ke 3. světové válce

Toto video perfektně dokresluje o co jde na Blízkém Východě… samozřejmě o ropu a globální moc. Vysvětlen je mj. pojem petrodolar…