Jak Druhá šelma vládne světu? Aneb nahá pravda o západní „demokratické“ ekonomice 2

Tento text je pokračováním naší velké série o proroctvích tzv. Druhého příchodu » nejdůležitější události lidských dějin. Vše začíná samozřejmě u Janova Zjevení. Ukazujeme si postupně, že potvrzení této prorocké informace máme v mnoha dalších aktuálních proroctvích i v dnešní pozemské realitě.

Pro mnoho lidí je ovšem stále šokující prostý fakt, že Janovo zjevení popisuje dnešní dobu! Přinesli jsme již kvanta důkazů o tom, co symbolizuje První šelma Zjevení a jak se tato síla projevuje v naší realitě. Minulé pokračování bylo o tom, jak v praxi pracuje Druhá šelma, na což teď navazujeme.

Promiňte mi poněkud nezáživné, uzemňující pokračování, faktických informací je jednoduše mnoho a pokud vám mám seriózně naznačit, jak se s naší pozemskou realitou manipuluje, tak ta fakta prostě potřebujeme. Tím spíš, že jsou před námi úmyslně zamlčována… a teprve vcelku nám dávají pravdivý obraz reality, ve které žijeme právě teď.

Opakuji znovu, že bych byl moc rád, kdyby i vám tato fakta složená do komplexního obrazu pomohla bránit se manipulaci…

Pravda je velmi prostá

Kdo má peníze, má moc. A vládne skrytě jednoduše tak, že financuje to, co se mu hodí do karet…

Prezident ECB Mario Draghi oznamuje podvod jménem QE. Samozřejmě, je to prča dělat z lidí voly :-)
Prezident ECB Mario Draghi oznamuje podvod jménem QE. Samozřejmě, je to prča dělat z lidí voly :-)

Doufám, milí čtenáři, že po přečtení minulého dílu chápete trochu lépe, proč Druhá šelma vládne světu a proč se bankéři na vrcholu pyramidy tak dobře baví. Je jistě velmi zábavné dělat z ovčanů celého světa stádo volů… a ještě za to být dobře placen. Nemyslíte? ;-)

Paul-Craig Roberts, ekonom a novinář (který publikoval mj. ve Wall Street Journal, Business Week, Scripps Howard News Service, Creators Syndicate) v rozhovoru níže pronáší pozoruhodnou úvahu na téma reálného stavu ekonomiky a jeho pohled vyznívá poněkud jinak, než se nám soudruzi bankéři snaží nakecat. Alexandr Rogers tento pohled dále doplňuje a potvrzuje. Ano vážení a milí, pokud se odmítnete nechat hypnotizovat sdělovacími prostředky v rukou šelmy, odmítnete jejich zúžené vidění zaostřené na jedinou tečku a pokusíte se rozšířit svůj pohled…

…poté, jen co si fakta dáte do souvislostí, vyvstane před vámi obraz skutečného stavu. Zkuste si je dát do souvislosti třeba i s tím, co se děje s kurzem rublu v poslední době:

Graf kurzu USD-RUB v letech 2013–2015
Graf kurzu USD-RUB v letech 2013–2015

A jak je to s výše zmíněnými státními dluhy

Ďalšou témou interview bolo zníženie ratingu Ruska na úroveň „odpadu“. Tento krok zo strany agentúry Standard and Poor´s je bezpochyby politický. Dokazuje iba to, čo už vieme a síce, že americké ratingové firmy slúžia ako nástroje skorumpovanej politiky. Pamätáte sa ešte, ako americké ratingové agentúry pridelili investičný rating (AAA/AA/A/BBB p.p) očividne riskantným podnikom? Tieto ratingové agentúry sú platené z Wall Street… dáme do kontextu fakty a situáciu ohľadom amerického dlhu.

Podľa počítadla dlhu dostupného online, ruský národný dlh predstavuje 11% ruského HDP. Americký národný dlh je 105% amerického HDP, teda približne 10x vyšší. Spolu s mojimi spoluautormi, Davidom Kanzlerom a Johnom Williamsom, sme presnými prepočtami preukázali, že americký národný dlh voči HDP je omnoho vyšší, než tvrdia oficiálne údaje.

Ruský dlh predstavuje $1,645 na hlavu.
Americký dlh na hlavu je $56,952.

Výška ruského národného dlhu je $235mld, čiže menej než štvrť bilióna. Výška amerického národného dlhu je $18 biliónov, teda 76,6x vyššia, než je hodnota ruského dlhu.

Teda podľa počítadla dlhu, HDP USA je $17,3 biliónov a HDP Ruska $2,1 biliónov. Takže HDP Ameriky je 8x vyššie než Ruska, ale americký národný dlh je 76,6x vyšší než ten ruský.

Z toho jasne vyplýva, že by to mal byť rating USA, ktorý by mal byť znížený na úroveň „odpadu“… Nikdy neočakávajte pravdu od nikoho z Wall Street. Klamstvami sa živia.

USA dlhujú Rusku od januára 2013 sumu $162,9 mld. Ruský národný dlh je $235mld, teda z toho vyplýva, že do výšky 69% je krytý americkými obligáciami.

Creditor Name: Russia
Amount of U.S. Debt Owned (January 2013): 
$162.9 billion
Percent of U.S. Public Debt (January 2013): 
1.4 percent

U.S. NATIONAL DEBT CLOCK (2015-02-07)

The Public Debt as of 07 Feb 2015 at 18:38:37 GMT is:

$ 18,128,557,537,917

  • The estimated population of the United States is 319,960,823 so each citizen’s share of this debt is $56,664.26.
  • The National Debt has continued to increase an average of $2.40 billion per day since September 30, 2012!
www.nationaldebtclocks.org: US National Public Debt as of 12 Mar 2015
www.nationaldebtclocks.org: US National Public Debt as of 12 Mar 2015

A keďže Rusko vlastní dostatočné množstvo dolárov na to, aby splatilo celý svoj národný dlh a ešte by mu niekoľko miliárd dolárov zostalo, v čom je teda problém?

Dr. Paul Craig Roberts was Assistant Secretary of the Treasury for Economic Policy and associate editor of the Wall Street Journal. He was columnist for Business Week, Scripps Howard News Service, and Creators Syndicate. He has had many university appointments. His internet columns have attracted a worldwide following. Roberts‘ latest books are The Failure of Laissez Faire Capitalism and Economic Dissolution of the West and How America Was Lost.


Manipulace s finančním trhem je nový trend: Může pokračovat?

 

Graf kurzu USD-RUB

Americká vláda, možná překvapena snadností, s jakou lze všechny finanční trhy zmanipulovat, nyní manipuluje, nebo umožňuje velkým hedge fondům a zřejmě Georgi Sorosovi, srážet kurz ruského rublu pomocí masivních prodejů na krátko na devizovém trhu. 15. prosince byl rubl sražen o 15%.

Stejně jako neexistuje žádný ekonomický důvod pro pokles ceny zlata na trhu futures, když poptávka po fyzickém zlatě roste, tak neexistuje žádný ekonomický důvod, aby rubl náhle ztratil velkou část své kurzové hodnoty. Na rozdíl od USA, které mají obrovský obchodní deficit, má Rusko obchodní přebytek. Na rozdíl od americké ekonomiky nebyla ruská ekonomika přesunuta do zahraničí. Rusko právě uzavřelo velké energetické a obchodní dohody s Čínou, Tureckem a Indií.

Pokud by výsledky určovaly ekonomické síly, byl by to dolar, co by ztrácelo na kurzu, nikoliv rubl.

Dr. Paul Craig Roberts, citováno podle:


Velká americká slepá ulička: Tisknout nelze, netisknout také nelze

Ještě jednou se pokusíme vzít to globálně a objasnit složité jednoduchým jazykem: proč se v USA rozjíždí (a skutečně stejná, jako v r. 2008, avšak odložená) krize a proč ji nelze zastavit penězi, jako minule.

Přičemž budu úmyslně ignorovat komplikované výrazy, neboť jsou srozumitelné jen úzkému kruhu specialistů, a ostatní jen pletou.

Takže spousta lidí si myslí, že USA mohou v jakýkoliv okamžik natisknout jakékoliv nezbytné množství peněz a že proto kvůli tomu nemohou mít problém. Tak tomu není.

Postulát 1. USA mohou natisknout přesně tolik dolarů, kolik je zbytek světa ochoten koupit jejich dluhů – amerických státních dluhopisů.

Zapamatujte si to!

Prostě dlouhou dobu se to jevilo výhodným a zájemců bylo mnoho (výnosy dluhopisů byly dostatečně vysoké), a proto tiskařský lis pracoval téměř bez přestávky a vytvářel iluzi nekonečnosti tohoto procesu. Ale pak sazby postupně snížili, protože obsluhovat obrovský dluh při vysokých sazbách je dosti drahé. A řada krizí ukázala, že americké cenné papíry nejsou tak bezpečné, jak se zdálo, a možnosti a přání je kupovat ostatními vládami poklesly.

Proto Američany tak děsí pokusy Ruska, Číny, Íránu a řady dalších zemí vystoupit z dolarové zóny a přestat kupovat americké státní papíry (natož pak zbavovat se stávajících). Pyramida musí růst a ne splaskávat.

A právě proto USA musely přistoupit k všelijakým lstím typu programu kvantitativního uvolňování. Ale to není to hlavní.

Postulát 2. Hlavní problém USA nespočívá v tom, že roste dluh, ale v tom, že neroste reálný GDP.

Bez ohledu na všechny nové machinace se statistickými metodami výpočtu GDP se žádný růst nekoná…

Přičemž různí analytici říkají totéž – růst burzovních ukazatelů typu S&P 500 nebo Nasdaq v posledních několika letech nesouvisí s reálnou situací v ekonomice USA a má výhradně spekulativní charakter. A jakmile reálný sektor stagnuje, a burzovní ukazatele rostou (o čemž konkrétně svědčí Schillerův cyklický koeficient – vztah ceny aktiva a jeho výnosnosti), tak jde o klasickou spekulativní bublinu, která jednou s jistotou praskne. Přičemž dokud ekonomiku pumpovali penězi přes QE, tak možnosti udržet hru na růst zůstávaly, a nyní končí…

Shrnutí

  • tisknout dolary v předešlých objemech USA nemohou, protože by to vedlo k nadměrnému růstu dluhu a bylo by to navíc zkomplikováno tím, že nikdo už málo výnosné americké dluhopisy kupovat nechce;
  • zvýšení výnosů dluhopisů by vedlo k mnohonásobnému nárůstu nákladů obsluhy dluhu;
  • silný dolar činí americké zboží nekonkurenceschopným;
  • devalvovat dolar nelze, protože pak by kapitál utekl do jiných, stabilnějších měn;
  • snížení ceny ropy, kterým Američané chtěli zasáhnout Rusko, nyní rdousí jejich vlastní břidlicový průmysl;
  • svými akcemi USA stimulovaly Rusko a Čínu k tomu, aby se zřekly používání dolaru (a nakupování amerických státních papírů), což snižuje roli dolaru coby světové rezervní měny.

Александр Роджерс, 4.2.2015, citováno podle:

Alexandr Rogers je ukrajinský ekonomický novinář.


Jsme svědky nástupu korporátní fašistické finanční diktatury v Evropě

Tiskem nekrytých inflačních peněz alla Výmarská republika dojde ke zničení úspor celé jedné generace. Riziko za nesplacené dluhy mají nést daňoví poplatníci eurozóny z 20%…

Pozn. redakce: RÁD BYCH UPOZORNIL NA JEDINOU VĚC: Když chtěli DOVÉST HITLERA K MOCI, přesně tohle udělali… HISTORIE SE OPAKUJE. Sežereme jim to zase? Tohle už je jenom hra s virtuálními čísly na funkční ekonomiku abychom nepochopili o co tady jde doopravdy… ale musí to pochopit každý SÁM-ZA-SEBE… protože přesně O TO JDE: UDRŽET LIDSTVO I NADÁLE VE SPÁNKU za bílého dne… a když se jim podaří ovčany přesvědčit o nutnosti další válčičky… tím lépe pro ně… jak se zdá, vcelku jim to vychází… Afgánistán, Irák, Ukrajina…

Na tuto likvidaci úspor postačil plán ANONYMNÍCH bankéřských elit… Ne 50, ale 60 miliard eur měsíčně bude tisknout Evropská centrální banka po zasedání a bude vykupovat od soukromých bank šrot. Tím zdánlivě pomůže bankám, ale zničí měnu a úspory jedné generace.

Bude vykupovat jednak tzv. ABS deriváty, které jsou toxické a banky jich mají díky své honbě za rychlým ziskem plná sklepení, a pak dluhopisy států eurozóny, zejména ty, o které finanční trh již nestojí. Protože ty státy nejsou schopny už platit ani úroky, natož dluhy splácet (jde především o země jižní eurozóny)…

To je šílenství. Navíc zcela nelegitimní vzhledem k Lisabonské smlouvě. Protože dnešním rozhodnutím dochází ke zespolečenštění dluhů v eurozóně, a to nedemokratickou cestou. Nizozemský parlament se sice shodl a na výkupu dluhopisů a šrotu nechce přistoupit, ale politici prý mají být zticha a „Nemají se plést do toho, čemu nerozumí, protože experti „nezávislé centrální banky Evropy ECB“ vědí, co je pro nás dobře…

Prý se bankám uvolní ruce, dostanou čerstvé peníze a mohou roztočit ekonomiku prostřednictvím nového kola zadlužování. Pohádka pro hloupé… Evropa je plně v rukou hochů z Goldman Sachs a ti ji ženou do otrokářství. Pod bičem ECB.

Uvolněním stavidel tisku peněz alla Výmarská republika dojde ke zničení úspor celé jedné generace. Na to poukazují dnes německé finanční ústavy, zejména prezident Svazu německých spořitelen Georg Fahrenschon. Ty se nechtějí stát rybičkami v otevřeném chřtánu žraloků z Wall Street. Ale Wall Street je ovládán z London City, na to nezapomínejme…

Jens Weidman tak zůstává na bojišti jako poslední mohykán a zřejmě i poslední šéf německé centrální banky. Ta teď může být klidně privatizována stejně jako byla privatizována Italská národní banka, nebo francouzská centrální banka. Stačí přece ta jedna ve Frankfurtu.

Pokud nedojde k nějakému zázraku, jsme svědky nástupu korporátní fašistické finanční diktatury v Evropě a končí jedna historická etapa. Demokracie bude „vypnuta“ stejně, jako se „vypínají“ bez zatčení a soudu tzv. podezřelí z terorismu. Elity se sjednotily a začaly realizovat „revoluci shora“.

Květa Pohlhammer-Lauterbachová, citováno podle:

http://www.jihomoravskenovinky.cz/sloupky/evropu-nebylo-treba-dobyt-valkou/


To vše je ovšem předpovězeno…

Od počáteční analýzy Janova Zjevení (která nám ukázala že předpovězenou Druhou šelmou jsou USA) jsme se dostali k popisu způsobu vlády této šelmy. Našli jsme jasná fakta ukazující, že Spojené Státy jsou v podstatě vlastněny a prostřednictvím peněz ovládány ze strany bankovních elit pracujících skrze FED. Tak trochu jako zombie, zdánlivě demokratická, ve skutečnosti krásně zmanipulovaná společnost spěje k totalitarismu fašistického typu — viz např. silné omezení svobody pomocí zákona Patriot Act po tragédii 9/11 »

Už dlouho poukazuji na fakt, že tento velmi úzký okruh elit v současné globální ekonomice vlastní prakticky celý svět.

Obraz šelmy — aneb kdo nám vládne

Kdo vládne tzv. kapitalistickému Západu aneb Obraz šelmy
Kdo vládne tzv. kapitalistickému Západu aneb Obraz šelmy

Mám pro vás teď další vědecký důkaz, který jasně ukazuje, jak se globální vlastnictví majetku a moc (rozhodovací pravomoci) na tzv. Západě sbíhá u několika málo subjektů, přesněji řečeno několika málo bankovních klanů, faktických vládců Západu. Jde o zcela seriózní vědeckou práci provedenou v rámci mainstreamové vědy.

Zjednodušeně řečeno: Níže uvedení ekonomičtí vědci chtěli analyzovat globální trh v souvislosti s vlastnictvím jednotlivých korporací. Nehledali nějaké spiknutí, ne ne. Nechali superpočítač analyzovat pavučinovou strukturu vlastnických vztahů a suchým vědeckým postupem objevili skutečný „obraz šelmy“ — analýzou objevili nitky vedoucí k malé skupině superentit, které vlastní a ovládají všechny ostatní.

Matematická analýza řekla mj.: Největší skupina tvořená 3/4 ze všech uzlů obsahuje VŠECHNY nejmocnější korporace, které požírají 94,2% celkového zisku! Tato skupina obsahuje pouze dominantní, silně propojené korporace (1347 nodes).

Sami suchopární vědci říkají: Je podivné a zvláštní, že toto jádro je velmi malé oproti dalším skupinám!! Jádro je také VELMI HUSTĚ SPOJENO dohromady! JEDNODUŠE: Toto je skutečné CENTRUM moci!

Seznamte se s těmi, kdo nám vládnou. Je téměř jisté, že ze skupiny těchto několika málo entit pochází i utajovaní akcionáři FEDu. Věnujte tomu alespoň malé zamyšlení. Pochopíte mnohé, co nahlédnete do následující vědecké práce:


The Network of Global Corporate Control

Citation

Vitali S, Glattfelder JB, Battiston S (2011) The Network of Global Corporate Control. PLoS ONE 6(10): e25995. doi:10.1371/journal.pone.0025995

Abstract

The structure of the control network of transnational corporations affects global market competition and financial stability. So far, only small national samples were studied and there was no appropriate methodology to assess control globally. We present the first investigation of the architecture of the international ownership network, along with the computation of the control held by each global player. We find that transnational corporations form a giant bow-tie structure and that a large portion of control flows to a small tightly-knit core of financial institutions. This core can be seen as an economic “super-entity” that raises new important issues both for researchers and policy makers.

(C) The structure of the control network of transnational corporations. Node size scales logarithmically with operation revenue, node color with network control (from yellow to red). Link color scales with weight. (D) Zoom on some major TNCs in the financial sector. Some cycles are highlighted.
(C) The structure of the control network of transnational corporations. Node size scales logarithmically with operation revenue, node color with network control (from yellow to red). Link color scales with weight. (D) Zoom on some major TNCs in the financial sector. Some cycles are highlighted.

Introduction

A common intuition among scholars and in the media sees the global economy as being dominated by a handful of powerful transnational corporations (TNCs)… A quantitative investigation is not a trivial task because firms may exert control over other firms via a web of direct and indirect ownership relations which extends over many countries. Therefore, a complex network analysis is needed in order to uncover the structure of control and its implications.

…a necessary precondition to such investigations is to uncover the worldwide structure of corporate control. This was never performed before and it is the aim of the present work.

Results

We start from a list of 43060 TNCs identified according to the OECD definition, taken from a sample of about 30 million economic actors contained in the Orbis 2007 database (see Appendix S1, Section 2)…

Network Topology

The computation of control requires a prior analysis of the topology. In terms of connectivity, the network consists of many small connected components, but the largest one (3/4 of all nodes) contains all the top TNCs by economic value, accounting for 94.2% of the total TNC operating revenue (Table 1).

…the largest connect component contains only one dominant strongly connected component (1347 nodes).

…Its peculiarity is that the strongly connected component, or core, is very small compared to the other sections of the bow-tie, and that the out-section is significantly larger than the in-section and the tubes and tendrils (Figure 2 B and Table 1). The core is also very densely connected, with members having, on average, ties to 20 other members (Figure 2 C, D). As a result, about 3/4 of the ownership of firms in the core remains in the hands of firms of the core itself. In other words, this is a tightly-knit group of corporations that cumulatively hold the majority share of each other.


A co z toho všeho plyne?

https://www.youtube.com/watch?v=YGOM3SLHijQ

Paní Lauterbachová to nazývá korporátním fašismem. My jsme si už ale v našem rozboru historie ukázali stopy vedoucí hluboko do historie. Takže i vy vážení čtenáři můžete vědět, že kořeny fašismu jsou u První šelmy » tj. u papežů.

A to co se nyní blíží, je v Janově Zjevení předpovězená násilná (totalitní) vláda Druhé šelmy. Tato událost podle proroků přímo souvisí s tzv. koncem věků a tzv. Druhým příchodem»

11 A uviděl jsem jinou šelmu vystupovat ze země; měla dva rohy jako beránek, ale mluvila jako drak. 12 Vykonává všechnu pravomoc té první šelmy v její přítomnosti. Nutí zemi a její obyvatele, aby se klaněli té první šelmě, jejíž smrtelná rána byla vyléčena. 13 Činí veliká znamení, takže nechá i oheň z nebe před zraky lidí sestupovat na zem, 14 a svádí obyvatele země znameními, která jí bylo dáno učinit před očima šelmy. Říká obyvatelům země, aby učinili obraz šelmě, která měla ránu od meče a ožila. 15 A bylo jí dáno, aby vložila ducha do obrazu té šelmy, takže obraz šelmy promluvil a způsobil, aby byli zabiti všichni, kteří se nepokloní obrazu šelmy...

https://www.bible.com/en-GB/bible/509/rev.13.15-18.csp

On August 9, 1945, the American B-29 bomber, Bock's Car left Tinian carrying Fat Man, a plutonium implosion-type bomb.  Of the 286,00 people living in Nagasaki at the time of the blast, 74,000 were killed and another 75,000 sustained severe injuries.
On August 9, 1945, the American B-29 bomber, Bock’s Car left Tinian carrying Fat Man, a plutonium implosion-type bomb.
Of the 286,00 people living in Nagasaki at the time of the blast, 74,000 were killed and another 75,000 sustained severe injuries.
12 Kterážto všecku moc první šelmy provozuje před tváří její; a působí to, že země i ti, kteříž přebývají na ní, klanějí se šelmě té první, jejížto rána smrtelná uzdravena byla.
14 A svodí ty, jenž přebývají na zemi, těmi divy, kteréžto dáno jí činiti před obličejem šelmy, říkající obyvatelům země, aby udělali obraz šelmě, kteráž měla ránu od meče, a ožila zase.
15 I dáno jí, aby dáti mohla ducha tomu obrazu šelmy, aby i mluvil obraz šelmy, a aby to způsobila, kteřížkoli neklaněli by se obrazu šelmy, aby byli zmordováni. (Zjevení 13:12-15 Bible Kralická 1613)

https://www.bible.com/en-GB/bible/44/rev.13.12,14-15.csbkr

Oheň z nebe: A která teroristická skupina udělala tohle?!
Oheň z nebe: A která teroristická skupina udělala tohle?!

Již delší dobu vám ukazujeme na www.ragauian.cz důkazy, stopy a indicie toho, co se děje za silného mlžení ze strany obou šelem. Upozorňujeme na to především proto, abyste si uvědomili nutnost svého vnitřního osobního rozvoje v tomto klíčovém období.

Právě jsme si ukázali, jak Druhá šelma okrádá za bílého dne celé lidstvo. Lidé jsou okrádáni o peníze, ale z jiného úhlu pohledu peníze zastupují životní energii a práci lidí… takže tyto temné entity, tito mafiánští banksteři, především okrádají lidstvo o energii. A o tu jde až v první řadě! Normální člověk nechápe k čemu jsou těmto několika málo superentitám (přesněji řečeno těm, kdo je vlastní)… k čemu jim proboha jsou takové astronomické částky, které nikdy nemohou utratit?!

Kdo vládne tzv. kapitalistickému Západu aneb Obraz šelmy
Kdo vládne tzv. kapitalistickému Západu aneb Obraz šelmy

Odpověď je prostá milí čtenáři: Peníze jsou pro obě šelmy jen nástroj moci! To oč jim jde doopravdy, je udržet vás jako duše v nevědomosti » a v kruhu neustálého znovuzrozování » A v každém životě vás znovu využijí jako dojné krávy, které jim vygenerují spousty pro ně žádoucích negativních nízkovibračních energií. A čím víc válčiček, tím lépe pro ně!

Hiroshima, August 1945:
Hiroshima, August 1945

Logická otázka zní: Lze se tomu nějak bránit?

Odpověď zní: ANO!

Výše uvedené video na konci mluví o třech stupních revoluce. Zjednoduším to: Jediná revoluce, která je doopravdy nutná, je její „nultý“ stupeň — a to je revoluční změna uvnitř sama-sebe! Ano!!

Životně důležité informace pro každého člověka

Všechny potřebné klíčové, životně důležité informace pro každého člověka, jsou zdarma k dispozici na tomto webu. Ty nejdůležitější informace o podstatě lidského vědomí a o tom co s tím udělat jsou k nalezení zde » Nezapomeňte: Každý je sám tvůrcem svého osudu!

A nebojte, věčné božské, fyzikální, zákony fungují zcela automaticky a neomylně. Všichni neomylně dostanou svou spravedlivou odměnu.

Žádné výmluvy typu „sorry bože, já nevěděl, on mne papá ve Vatikánu navedl“… nic takového neplatí.

Zkusili jste někdy přemluvit gravitační zákon?

A navíc tyto omluvy jsou dost omšelé — úplně stejně se vymlouvali němečtí ovčané po válce… oni že jenom konali co jim bylo nařízeno… nic takového neplatí před „Vším co jest“…