16. Je to k nevíře, ale ono to funguje

Nakonec jsem se rozhodla, že vám vyhovím. Pořád si na to psaní ještě moc netroufám, ale vaše ujištění, že vypovězením svého příběhu mohu hodně pomoci někomu, kdo je na tom podobně, jako já byla dříve, mne nenechává v klidu. Takže píšu.

Začal to manželovou prací na sobě. Byl za vámi v Praze a pak s vámi řešil něco po skajpu a já jsem pozorovala jeho opravdu upřímné pokusy o změnu. To mne zaujalo a vzbudilo ve mně naději, protože celá léta manželství jsme jeden i druhý hledali každý sám v sobě i spolu nějaké řešení našeho vztahu bez nějakého hmatatelného výsledku.

Princip toho, co určovalo náš dlouholetý vztah, jsem pochopila až díky vám: poté, kdy jsme spolu začali pracovat. Já, doma v dětství nepřijímána a navíc trvale podceňována a shazována vlastním otcem, jsem si do sebe natahala přebytek mužských energií a tak jsem si přitáhla muže, které nepotřeboval partnerku, ale náhradní matku.

Prala jsem se s tím po léta. Tíha manželství, a to včetně zajišťování jeho hmotné stránky, byla vždy z větší části na mně. Muž byl nerozhodný, mnohdy tápal, nerozuměl sám sobě, nedalo se nebo jen málokdy se o něj dalo opřít.

S lety pak přicházelo další zklamání: nepřicházely děti. Dnes mám kousek před čtyřicítkou a biologické hodiny tikají jak divé. Oba jsme v tomto směru pod lékařským dohledem, oba podle jejich dobrozdání v pořádku. Přesto nic nepomáhá. Lékaři pouze trousí něco o tom, že snad mé tělo si vytváří vlastní protilátky proti těhotenství. Rady si s tím neví.

Já ještě nejsem s mou prací na sobě zcela hotova. Ale výsledky jsou už nyní přímo hmatatelné. Manžel se se výrazně mění se vším všudy, takže mi je to místy zatím až nemilé. A vámi zprostředkovaný odsun přemíry mužských energií z mé psychiky znamená, že se cítím se mnohem více sladěna se svým ženským tělem a zřetelně cítím posun rolí v manželství tím správným směrem.

Velmi mi pomohlo přepisování energetických vzorců nelásky a nepřijetí v prenatálu a v dětství. Neprocházela jsem tím u vás poprvé, v posledních letech jsem absolvovala řadu sezení například na rodinných konstelacích. I tam se mi mnohá traumata otevřela a když ne odstranila, tak aspoň výrazně zeslabila.

Jedno si však dnes po zkušenosti s vaší terapií uvědomuji: ona ta vaše metoda v podstatě nevyžaduje, aby člověk znal a věděl, co se mu vlastně přesně kdysi stalo. Působí skvěle „an blok“, tedy i na to, na co bych pravděpodobně i po dalších několika letech navštěvování rodinných konstelací nepřišla.

S přijetím svého ženství jsem se stala velmi senzitivní a měla jsem častěji rozbouřené emoce. Vaše metody vypouštění emočního bazému jsou naprosto funkční a umožňují mi kdykoli doslova z minuty na minutu se zklidnit a být v pohodě.

Jedním z nejhlubších zážitků pro mne bylo pozorování práce živlové mateřské bytosti, kterou jste svořil ku pomoci manželovi s cílem dodávat mu z dětství chybějící mateřskou lásku a dovést ho tak do úplné psychické dospělosti.

Mnohokráte jsem ji vnitřním zrakem pozorovala při její práci a nestačila jsem se divit. Je to něco opravdu výjimečného a mne fascinuje zejména radost té bytosti z možnosti samostatné vědomé existence.

Její působení velmi dobře koresponduje s postupujícími změnami manželova chování, tedy především s růstem jeho sebevědomí, komunikativností, s více otevřeným srdcem a řekněme si to otevřeně : i s větším zájmem o tu oblast našeho soužití, která byla už řadu let hodně utlumena.

Nyní se docela těším na práci na likvidaci starých mentálních vzorců, které mi zcela určitě blokují i mé mateřství. Dnes už jsem o tom víc než přesvědčena. Při pohledu zpět do dětství jsem si naplno uvědomila, že jednou z nejčastějších vět, kterou jsem od svého otce slýchávala, bylo, že jako ženská jsem k ničemu a nikdy nic pořádně nedokážu. A postoje mé maminky jako k nechtěnému dítěti jaksi „navíc“ to příliš nevylepšovaly.

Věřím, že aź tohle všechno dokonale zpracuji, moje psychika přestane blokovat přirozené děje v těle mé malé hmotné přítelkyně a my obě se dočkáme vytouženého dítěte. Pokud se to podaří, ráda vám napíšu i o tom.