44. Je to neuvěřitelné, přitom neskutečně jednoduché a hlavně: funguje to naprosto skvěle!

Webové stránky pana Karpety znám mnoho let, ráda jsem četla a čtu jeho příspěvky. Mnohokrát za ty roky jsem už měla telefon v ruce, že mu zavolám a požádám o konzultaci.

Možná i díky předchozím zkušenostem jsem to vždy vzdala, cosi uvnitř mě přesvědčilo, že to bude jen další marný pokus o změnu, kterou tak dlouho hledám a bytostně vím, že je nutné ji udělat. Zřejmě jsem ty roky navíc potřebovala.

A tak jsem v  lednu letošního roku opět držela telefon v ruce s odhodláním zavolat. Sama nevím, co se ve mně zlomilo, prostě nastal ten čas a já jsem s panem Karpetou absolvovala první „povídání“.

Stalo se neuvěřitelné, moje vnitřní ženská část zjistila, že není sama a že teď už vždy při ní stojí a bude stát druhá část, ta mužská. Nahlédla jsem do mnohých koutů mi dříve utajených v mé vlastní duši a pochopila jsem i mnohé jiné. A hlavně: dnes už vím, co je skutečná láska k sobě a co znamená přijmout sebe sama.

Je to tak báječné, že se to slovy nedá popsat.

Člověk hledá radost, lásku a štěstí po celém světě, ale ne tam, kde ji najít může. Uvnitř sebe. Mnohokrát jsem spoustu návodů na to, jak milovat sebe a přijímat se četla a slyšela, ale teprve teď jsem poznala pravou cestu, jak toho dosáhnout a jak tím žít.

Když na mě přijde slabší chvilka, představím si ty dva uvnitř mé duše, jak si spolu s láskou povídají a naplňuje mě to světlem, klidem a  radostí.

Je to neuvěřitelné, v podstatě jednoduché a funguje to.

Jsem sama sebou a svět je krásný. Mrzí mě pouze jedna věc, že jsem ztratila spoustu roků možné radosti a vnitřní jistoty vlastním odkládáním setkání s panem Pavlem Karpetou.

M.R.