K úniku radioaktivity v Evropě došlo při kontrole těsnosti plynovodů kvůli možnému poškození zemětřeseními v Norsku a Itálii

V rámci vyváženosti vám k ranní zprávě AENews přidáváme další zprávu, tentokráte z ruských zdrojů. Jde o vysvětlení události zcela jinak a jen budoucnost ukáže, kde je pravda. V každém případě mlčení a mlžení oficiálních médií je podezřelé a není vyloučeno, že podobně jako za komunistů se tuto příčinu dozvíme s několikaletým zpožďěním. Jiste se uděláte obrázek sami. Protože být informován a udělat si svůj názor je vaše právo. Právo, které je vám stále důrazněji bruselskou a českou vládou odepíráno.

Zajímavá zpráva ruského Ministerstva zdravotnictví, vydaná dnes pro vnitřní potřeby Kremlu, konstatuje, že v důsledku nedbalého provedení testů úniků z potrubí přírodního plynu, které byly nutné z důvodu devastujících zemětřesení postihnuvších Itálii 18. ledna (viz Wikipedie: Zemětřesení ve střední Itálii v lednu 2017), byly milióny občanů Evropské unie vystaveny vážnému zdravotnímu riziku: více než polovina evropského kontinentu byla zasažena smrtící radioaktivní částicí jódu 131 (viz článek Detekce stopových množství radioaktivního jódu v Evropě v lednu 2017). 

Jód 131 v atmosféře (µBq/m3)

Jód 131 (iodes znamená ve staré řečtině fialový) je při úniku do životního prostředím jedním z nejobávanějších produktů jaderného štěpení (viz článek Jód 131: nebezpečný, avšak krátkodobý produkt jaderného štěpení), jeho nebezpečnost je však snížena tím, že má velmi krátký poločas rozpadu – 8,2 až 4 dny. Vzhledem k jeho vysoké nestálosti se při kontaktu se vzduchem proměňuje v nezaměnitelnou fialovou páru, a proto je od konce 40. let minulého století používán k detekci úniků plynového potrubí (viz článek Wikipedie: Radiaktivní prvky používané k průmyslové detekci).

Jód 131 v kontaktu se vzduchem vytváří fialovou páru.

Podle protokolů o jaderných nehodách podepsaných mezi Norskem a ruskou Státní korporací pro jadernou energii Rosatom v roce 2015 (viz článek Norsko a Rusko podepsaly dohodu o jaderných nehodách) oznámil norský energetický gigant Statoil ruskému Ministerstvu obrany, že se připravuje k provedení několika testů úniku přírodního plynu pomocí jódu 131, jelikož jsou znepokojeni tím, že některá z potrubí v Norsku by mohla být přerušena/narušena z důvodu zemětřesení o síle 4,7, které postihlo oblast Sogn of Fjordane 9. října 2016

Místo zemětřesení o síle 4.7, Sogn og Fjordane 9 říjen 2016

23. prosince 2016 upozornil Statoil ruské Ministerstvo obrany, že zahajuje své testy plynovodů pomocí jódu 131, které potrvají 3 – 4 týdny; to odpovídá zjištění amerického letectva ve druhém lednovém týdnu, kdy byl v severním Norsku zjištěna tato radioaktivní látka použitá k testu potrubí (Viz článek Vzhledem ke zjištění radioaktivního jódu 131 nad Evropou přiletěl do Velké Británie americký letoun specializovaný na detekci radioaktivních úniků).

18. ledna 2017 pak došlo k sérii 4 silných zemětřesení ve střední Itálii (Viz Wikipedie.), čímž se počet obětí zemětřesení v Itálii za minulých 9 měsíců zvýšil na několik stovek, a likvidace následků těchto zemětřesení si vyžádá více než 23 miliard Euro (Viz článek Škody způsobené zemětřesením v Itálii dosáhly 23 miliard Euro).

Ihned po těchto zemětřeseních v Itálii ruský energetický gigant Gazprom oznámil, že normální/běžný provoz plynovodů v Evropské unii byl z neznámých/nespecifikovaných důvodů zastaven, což zapříčinilo, že množství ruského plynu Gazpromu dodaného do Evropské unie dosáhlo v měsíci lednu historického rekordu všech dob (Viz článek Severním ramenem plynovodu proudí do Evropy rekordní množství ruského plynu). 

Ruské Ministerstvo obrany nedostalo od EU žádné vysvětlení toho, co se děje s jejich rozsáhlou sítí plynovodů, a jeho experti na radiaci byli znepokojeni z důvodu detekce značného množství jódu 131 nad téměř celým evropským kontinentem Viz článek Nad Evropou byly zjištěny částice nebezpečného radioaktivního jódu 131; nikdo neví, odkud jsou.) . 

Jednou z oblastí nejvyššího výskytu jódu 131 je dle zprávy oblast Periadriatického zlomu, což je geologický zlom v jižní Evropě ve tvaru S o délce asi 1 000 km, od Tyrhénského moře přes celé jižní Alpy až do Maďarska. 

Americký detekční letoun potvrdil že jód 131 se vyskytoval nad Finskem, Polskem, Česko republikou, Německem, Francií a Španělskem až do konce ledna.Tajemstvím zůstává, proč Evropská unie prostě neinformovala své občany o provádění testů plynovodů tímto radioaktivním prvkem.Je možné, že tento normální způsob údržby plynového potrubí měl být záměrně využit ke stupňování protiruské hysterie, což dokazuje článek protiruské propagandy „Pozdrav z Ruska? Nad celou Evropou byl zjištěn nebezpečný radioaktivní prvek a nikdo neví, odkud se vzal.“Je nemožné, aby tento prvek byl vypuštěn z Ruska, vzhledem k tomu, že vítr a povětrnostní systémy jdou směrem od Evropské unie do Ruska, a nikoli naopak. Ledaže by radiace z Ruska obešla celý svět z opačné strany, což je však u jódu 131 nemožné, protože jeho nejdelší životnost je 8 dní.

„Nové důkazy ukazují, že Ježíše zabil Putin“.

 

 

https://twitter.com/marina_saniram/status/818153353490337796


Zdroj:

February 21, 2017: Millions Warned At Risk After Pipeline Leak Tests In EU Cause Radiation Nightmare. By: Sorcha Faal, and as reported to her Western Subscribers