51. Když mi manžel oznámil, že našel na internetu dalšího člověka, který by mu dle jeho názoru dokázal od jeho potíží pomoci, tak mne doslova „polilo horko“, píše paní Ivana. A jak to dopadlo?

Dnes vám přináším krátkou, ale pro mne velmi potěšující zprávu. Je to poprvé, kdy se k mé práci vyjádřila manželka jednoho z mých klientů — a to manželka pana Jaroslava, který se o svůj příběh vzestupu z hluboké psychické krize při naší společné práci podělil s vámi zde na webu v celkem třech vstupech již dříve. Text toho dopisu je bezpochyby radostný, pro mne o to více, že mne pan Jaroslav při nedávném telefonickém rozhovoru ujistil, že je v naprosté pohodě, věří si, je odolný proti všem tlakům z okolí, které ho kdysi srážely do úzkostí a depresí. Našel si novou práci, ve které se mu líbí a má ji rád, bez problému vychází se svými spolupracovníky a má také radost z toho, jak si nově nádherně rozumí se svými vnoučaty. Text dopisu přetiskuji zde:

Dobrý den. Jmenuji se Ivana. 30 let jsem manželkou Jaroslava (52 let), který na těchto webových stránkách popsal svůj příběh. Když mi manžel oznámil, že našel na internetu dalšího člověka, který by mu dle jeho názoru dokázal od jeho psychických potíží pomoci, tak mne doslova „polilo horko“. A to proto, že veškeré předchozí pokusy skončily vždy katastrofou. Jeho stavy popisovat nemusím, ty on popsal sám. Vůbec jsem nevěřila, že tohle dobře dopadne. ŠOK pro mne byl, když po první návštěvě u p.Karpety dokázal strávit víkend bez mé přítomnosti u dcery a vnoučat. V předchozích letech toho nebyl nikdy schopen. Avšak v mé hlavě byly stále pochybnosti o tom, jak dlouho mu tohle vydrží. A světe div se, je to již půl roku a já vidím, že se z něj stal za pomoci p.Karpety úplně jiný člověk. Tímto bych chtěla panu Karpetovi poděkovat. Mým přáním je se s panem Karpetou setkat osobně a vyjádřit mu své díky. A tak apeluji na všechny kteří hledají pomoc, ať využijí schopností a zkušeností pana Karpety. Sama vidím, že jeho metody opravdu fungují. Na tomto světě jsme jen chvíli, proto život žijte a nepřežívejte.

S pozdravem Ivana.

Popřejme spolu paní Ivaně, Jaroslavovi a jejich blízkým dlouhý a šťastný život v takové pohodě, jakou prožívají dnes. Nepochybuji, že po prožitých traumatech si pozitivně prožívaných společných dnů hluboce váží.