Merkelová: Pro vyhnání Němců po válce neexistovalo morální ospravedlnění

Vážení čtenáři, máme to tady černé na bílém. Naši dědové a otcové, ty české bestie, po válce prý ubližovaly chudákům Němcům, kteří přece za nic nemohli, oni jen chtěli domů do říše… ale asi ne zas tak docela, když to dnes berou jako křivdu… ta krača Merkelová je v krizi, Bavorsko se staví proti ní, tak tamnímu sudetoněmeckému landsmanschaftu vychází vstříc podobnými prohlášeními… Zajímavé… je známo, že Hitler blahé paměti zpočátku taky vyřvával, že chce jen spravedlnost pro své soukmenovce pod nadvládou těch untermenschen v okolních státech…

Jak to dopadlo, je víc než dobře známo: Třistašedesát tisíc obětí mezi českými občany, padesát milionů ve světě padá jednoznačně na konto germánské bestiality a tohle nemůže nikdo zpochybnit… když se někdo o to pokouší, musíme být ve střehu… naši politici počínaje Babišem jsou připraveni nás prodat podobně jako prodali český majetek do německých rukou… Babiš je sice naoko proti, ale ve skutečnosti je snadno vydíratelný ze strany Merkové a německé vlády, jak jsme psali zde »

Co bude pak, si jistě dovedete na základě vyprávění pamětníků představit…JÁ TO MÁM ZA PÁR, CO S TÍM UDĚLÁTE VY?

Zpráva z tisku, 20. 6. 2018, ČTK:

Mutti Terroresia, parafráze na Matku Terezu
Mutti Terroresia, parafráze na Matku Terezu

novinky.cz, 20. 6. 2018: Pro vyhnání Němců ze zemí střední a východní Evropy po druhé světové válce podle kancléřky Angely Merkelové neexistovalo morální ani politické ospravedlnění, i když tehdejší události byly následkem nacistické diktatury.

„Vyhnání a útěk Němců byly především bezprostředním následkem Němci započaté druhé světové války a nevýslovných zločinů nacionálně-socialistické diktatury,“ řekla Merkelová. „To ale nemění nic na tom, že pro vyhnání neexistovalo ani morální, ani politické ospravedlnění,“ zdůraznila kancléřka.

„Až dva milióny lidí přišly následkem vyhnání a útěku o život,“ poznamenala Merkelová. Další milióny se musely vyrovnat se ztrátou domova, majetku či přátel a začít nový život ve válkou zničené zemi.

Ze zemí střední a východní Evropy bylo po druhé světové válce odsunuto kolem 12 miliónů Němců, z Československa asi tři milióny, z nichž velká část se postavila na stranu nacistického režimu. Podle česko-německé komise historiků při vysídlování přišlo o život 15 000 až 30 000 Němců.

Merkelová to zmínila v projevu, který věnovala především aktuální migrační krizi. Prezident Miloš Zeman už skrze svého mluvčího Jiřího Ovčáčka vzkázal, že s výrokem německé kancléřky „hluboce nesouhlasí”.

Neospravedlnitelný odsun Němců? Výrok Merkelové vytočil Zemana i Babiše

Prezident Miloš Zeman na konferenci AIPAC
Prezident Miloš Zeman na konferenci AIPAC

novinky.cz, 20. 6. 2018: Prezident Miloš Zeman vyslovil „hluboký nesouhlas” s tvrzením německé kancléřky Angely Merkelové, podle níž neměl poválečný odsun Němců morální ani politické ospravedlnění. Merkelová to řekla ve středu při vzpomínce na vysídlence a běžence. …

Výrok Merkelové označil za absolutně nepřijatelný také Babiš. Novinářům v Olomouci řekl, že taková slova „jitří staré rány”. „Já myslím, že takový výrok je absolutně nepřijatelný a odmítám ho hlavně v období, kdy si připomínáme hrůzy heydrichiády, Lidice, Ležáky a zabití našich parašutistů,” uvedl Babiš.

Na ministerstvu zahraničí sídlí vlastizrádci?

VAROVALI JSME VÁS UŽ PŘED VOLBAMI! Führer Merkelové se klaní nejen Bláto Sobotka, ale i Andrej Babiš. Pozor na to!
VAROVALI JSME VÁS UŽ PŘED VOLBAMI! Führer Merkelové se klaní nejen Bláto Sobotka, ale i Andrej Babiš. Pozor na to!

Pozn.: A zde hned vidíte ono Babišovo přetvařování, když jeho ministři (Martin Stropnický) dělají něco zásadně jiného než on tvrdí »

Mírnější postoj zaujala k výroku česká diplomacie. „(Výrok) pochází z projevu na Dni připomínky útěku a vyhnání. V tomto kontextu je také třeba výrok vnímat. Nejde o polemiku s německými sousedy a nikterak ani nezpochybňuje podstatu Česko-německé deklarace. Podstata deklarace spočívá ve stanovení historické kauzality a v oboustranném odmítnutí vznášet právní nároky, které by vyplývaly z komplikované minulosti,” uvedlo v reakci ministerstvo zahraničí.

Merkelová v Berlíně při vzpomínkové akci uvedla, že jakkoliv byly vyhnání a útěk Němců následkem nacistických zločinů, „pro vyhnání neexistovalo ani morální, ani politické ospravedlnění“.

Z poválečného Československa byli vedle Němců odsunuti rovněž Maďaři. V rámci Evropy došlo k vysídlení zhruba 12 miliónů Němců.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>