My včera o falšování průzkumů veřejného mínění a o podvodném ovlivňování politiky průzkumy veřejného mínění — a dnes už je to tady!

Kdo si prohlížel sedmého prosince jednotlivé rubriky internetových zpráv, mohl narazit na adrese http://zpravy.idnes.cz v dopoledních hodinách na kratičkou zprávu s názvem »Důvěra v prezidenta Zemana poklesla o dvacet procent«.

Objevila se na pár hodin, aby pak byla stažena zpět mimo hlavní přehled zpráv — přesně v souladu s pravidly pro manipulaci s veřejným míněním tak byla připravena první sonda, na jejímž konci bude vašim jménem médii tohoto státu vyhlášen požadavek na zrušení voleb prezidenta občany a její návrat do privilegovaných rukou našich zákonodárců.

Výtah z textu onoho článku najdete zde:

Důvěra v prezidenta Zemana se rekordně propadla

Důvěra v prezidenta Miloše Zemana klesla. Podle listopadového průzkumu CVVM mu důvěřuje 37 procent lidí, ještě v říjnu to bylo přitom 58 procent. Propad důvěry o 21 procentních bodů během pouhého měsíce mohlo zapříčinit kritizované udílení státních vyznamenání a výroky prezidenta během cesty po Číně.

Prezident Miloš Zeman, 5.5.2013
Prezident Miloš Zeman, 5.5.2013

Šetření probíhalo od 3. do 10. listopadu a zúčastnilo se ho 1085 lidí. Během října vyvolal Zeman bouřlivé diskuse zejména udělováním státních vyznamenání a cestou do Číny. Těsně před začátkem výzkumu odvysílal český rozhlas také jeho vulgární výroky, které pronesl v programu Hovory z Lán.

Z průzkumu vyplývá, že prezidentovi důvěřují zejména respondenti starší šedesáti let, ekonomicky neaktivní, důchodci a příznivci ČSSD a KSČM.

Podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka důvěra k Zemanovi poklesla kvůli „zjitřené atmosféře minulých týdnů“. „Je to výzva, jak ten trend obrátit“ poznamenal mluvčí pro ČTK. Zeman by měl hovořit více přímo s občany, aby nebylo pouze na médiích interpretovat prezidentovy výroky. Za nejvhodnější považuje krajské návštěvy.

Rovněž prezidentovy výroky během státní návštěvy Číny pobouřily část české společnosti. Kritikům se nelíbila zejména vyjádření pro čínskou státní televizi, že se od Číny můžeme učit o ekonomickém růstu a stabilitě společnosti. Zeman také prohlásil, že uznává celistvost Číny vě. Tibetu a Tchaj-wanu. Pro návrat do Země zvolil prezident místo vládního speciálu letadlo společnosti PPF Petra Kellnera. Zde schytal kritiku nejen od opozice, ale i od premiéra Sobotky.

Graf důvěry v prezidenta republiky podle průzkumu CVVM. Praktiky popsané v minulém článku naživo.
Graf důvěry v prezidenta republiky podle průzkumu CVVM. Praktiky popsané v minulém článku naživo.

-konec citátu-

Tolik internet. Jakže to sdělil ve své výpovědi pro redakci AE News onen manažer agentury pro výzkum veřejného mínění? Citujme jeho slova na adresu stupňujících se útoků na osobu českého prezidenta:

„To je předpříprava mediálního mínění odvozeného od plánovaného předpokladu průzkumu občanských postojů a názorů… Funguje to tak, že mediální agentura, která dělá průzkum veřejného mínění, podsune veřejnosti nejprve prefabrikát /uměle připravený výsledek výzkumu upravený na objednávku/.“

Je vlastností lidské psychiky, že uvažuje ve smyslu rčení — není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu. Tento v podstatě falešný a tedy lživý výsledek výzkumu se zveřejní a čeká se na názor veřejnosti.

A obvykle tento falešný podsunutý názor, tuto manipulaci, běžný člověk zaznamená a uloží do podvědomí. Pak se vyvine další mediální masáž a do měsíce se novým výzkumem opět speciálně upraveným hlásí, že se výsledek dále zhoršil. Stav bude poté označen médii jako neúnosný a budou připojeny názory oněch dávno profláklých ksichtů z parlamentních lavic nebo k tomu speciálně předplacených komentátorů.

Členové americké ambasády pak konečně odloží již nepotřebné červené karty, kterými nezištně pomáhali zvýrazňovat estetickou úroveň mítinků za odvolání Miloše Zemana a vyjádří upřímné zděšení své k reálnému fašismu směřující Obamovy vlády nad vývojem v české demokracii. Své výhrady slovy bruselských hodnostářů vyjádří i bruselský aparát Evropské unie.. .

Pozn.: Mimochodem, nejsou to hrubá slova nebo jakákoliv jiné drobné průšvihy prezidenta Zemana typu výroků v Číně či někde jinde, které jsou důvodem pro zběsilé troubení do útoku proti němu. Američané s partou pražských snaživců ve svém žoldu se snaží svrhnout legálně zvoleného prezidenta Zemana, protože jim vadí, že odmítá s nimi sdílet kolektivně /a falešně/ budovaný obraz nepřítele v Putinovi a v Rusku. Což nepříjemně narušuje /i když jen zdánlivě/ jednotnou frontu lživé propagandy Západu, za níž stojí především obava ze ztráty vlády amerického petrodolaru jako světového platidla a tím spojený postupný ekonomický pád USA do zapomnění.

A snaží se ze všech sil, Babišova IDnes /ostatně, podle platných dohod nikoli senilní Schwarzenberg, ale právě Babiš se podle plánů klubu Přátel hvězdnaté vlajky má stát naším příštím prezidentem. Citujme IDnes:

„Současná česká vláda se distancovala od Havlovy agendy lidských práv a boří program, který vytvořil na podporu demokratické transformace jiných diktatur. Prezident Miloš Zeman se stal faktickým mluvčím ruského prezidenta Vladimira Putina, když vulgárními výrazy odsoudil ruské politické vězeňkyně a popřel ruskou agresi na Ukrajině, píše The Washington Post.

http://zpravy.idnes.cz/zeman-mluvci-kremlu-washington-post-dvl-/zahranicni.aspx?c=A141122_091915_zahranicni_bse

Ptáte se, co bude dále? Pak se spojí otázka údajných přehmatů prezidenta Zemana s otázkou volby prezidenta všemi občany. Ta to volba se pak zpochybní a označí na krok špatným směrem. A přijde další prefabrikovaný průzkum veřejného mínění na téma „souhlasili byste se zrušením volby prezidenta občany tohoto státu? A masírování masmédii bude pokračovat.

A někdy do března, ne-li dříve zajistí naše agentury pro výzkum veřejného mínění správným výběrem respondentů /případně podpořeným prémií za „kvalitní“ vyplnění formuláře/, že výzkum ukáže, že devět z deseti občanů této republiky je pro, aby se volba prezidenta opět vložila do rukou osvědčených matadorů z detašovaných pracovišť pražské zoologické zahrady na Malé straně, tedy do rukou poslanců a senátorů.

Když budou šikovní, ti naši manipulátoři, může se ten „dacan“ na hradě kroutit, jak chce, úplatná chasa poslanců a senátorů připraví ve zkráceném řízení nový zákon a obviní stávající hlavu státu z velezrady.

A v květnu tu máme nové volby a Babiše se Schwarzenbergem za zády a s tím vlastní kousek válečné fronty v připravovaném střetu s Ruskem.

Pozn.: někdo do té války prostě musí jít. Američané to mnohou být těžko. Protože ti za posledních šedesát let od druhé světové války porazili vojensky akorát Granadu, pokud si dobře vzpomínám. Jste ochotni jim prostřednictvím svých synů zajistit kanonenfutr?

Nová atomová elektrárna bude z USA a to ne jen ledajaká. Bude mít navíc se podle tajného dodatku ke smlouvě  /již zmínky prošly tiskem/ zabudován supertajný technologický systém, který umožní /třeba, kdo ví/ tuto elektrárnu na dálku odpálit jako atomovou bombu, bude li si náš velký bratr v zámoří jednou přát zastavit mongolské hordy z ruských stepí ještě před nástupem k útoku na výdobytky západní civilizace.

A pod tlakem landsmanšaftu zahájí do konce příštího roku občané této republiky odsun z pohraničí, kde budou nemovitosti a půda navráceny za zásluhy potomkům někdejších organizátorů nacistického válečného úsilí.

Sledujte prosím zprávy a pohleďte na to, jak se mé předpovědi vyplňují.

Ledaže bychom měli tolik odvahy, abychom přestali mlčet a začali se, když už ne pro sebe, tak pro své děti, angažovat a naplňovat své právo mluvit do věcí veřejných. Třeba tím, že tento můj článek, články ze serveru AC24, Zvědavec a jiných, které jsou v opozici proti oficiálním strukturám tohoto státu, přepošlete s komentářem nebo bez něj na mailové adresy partajních sekretariátů, svých poslanců a senátorů. Nenechte je žít v klidu a v přesvědčení, že jim musíte sežrat všechno, co vám uvaří! Dejte najevo svůj názor. A nebojte se. Byť jsou v mnohém zákeřnější než kdysi komunisté, ještě chvíli bude trvat, než jejich BIS dosáhne kvalit StB.

A když už je v tomhle státě tolik řečí o etice vyjadřování ve sdělovacích prostředcích, nebyl bych to já, havíř z Ostravy, abych si závěrem nepřisadil. Prohlašuji při plném vědomí toho, že možná můj web bude uznán jako vhodný jen pro čtenáře od patnácti let věku, že ti, kteří tyhle manipulace připravují a organizují, jsou skutečně lehkými děvami nadměrného formátu a že bychom jim my všichni měli ukázat cestu do řitního otvoru naší společnosti.

Amen.