ceskekorunovacniklenoty-cz3

Prezident Miloš Zeman: Druhá světová válka byla válka rasové nenávisti a cílem nacistického Německa bylo fyzicky zničit nejprve Židy a za druhé všechny Slovany, Poláky, Rusy, Srby a tak dále…

Miloš Zeman dozrál jako víno. V poslední době se téměř nemýlí. I jeho ego se vcelku zklidnilo. Díkybohu za něj. Podívejme se na jeho protiválečný a antifašistický proslov na slavnosti k výročí ukončení druhé světové války v Praze »

Prezident Miloš Zeman na konferenci AIPAC
Prezident Miloš Zeman na konferenci AIPAC

Vážený pane velvyslanče, vážený pane prezidente Klausi, vážený pane předsedo Parlamentu Vondráčku, vážený příteli a předsedo komunistické strany Filipe, vážené dámy a pánové, …

Co říci k tomu, proč jsem zde. Proto, abych uctil oběti těch, kteří zahynuli, padli na území bývalého Československa. Ale samozřejmě padlých nejen na tomto území.

Nacistická likvidace naší státnosti. Vojáci Wehrmachtu pochodují na nádvoří Pražského hradu, 19. březen 1939.
Nacistická likvidace naší státnosti. Vojáci Wehrmachtu pochodují na nádvoří Pražského hradu, 19. březen 1939.

Víte, přátelé, 2. světová válka byla válka rasové nenávisti a cílem nacistického Německa bylo fyzicky zničit nejprve Židy a za druhé všechny Slovany, Poláky, Rusy, Srby a tak dále a tak dále.

Nu a teď se setkáváme s jiným druhem boje — je to náboženská nenávist, která se usiluje zničit všechny nevěřící [v islám] »

Cesare Orsenigo, Pope Pius XII's nuncio to Nazi Germany, meets with Adolf Hitler, 1935-1-1
Cesare Orsenigo, Pope Pius XII’s nuncio to Nazi Germany, meets with Adolf Hitler, 1935-1-1

Pozn. redakce: Musíme doplnit, že v kořenech fašismu jsou ještě hlubší příčiny, které souvisí se snahou o duchovní zotročení lidstva — což je klíčové téma tohoto webu a proto vám tyto souvislosti osvětlujeme. Detaily o vzniku fašismu můžete nalézt zde »

Moji ruští kolegové vědí, že nezapomínám na Beslan, nezapomínám na Volgograd a na další události. Znamená to, že nás tento boj musí sjednotit proti islámskému fundamentalismu a islámskému terorismu.

Samozřejmě docházelo ke zlým událostem, byla studená válka, byl šedesátý osmý rok a to byla velká chyba; a je třeba si přiznat tuto chybu, ba zločin. Neboť tím, že to uznáme, přiznáme, tím to též odstraníme.

V tuto dobu jsem rád, že jsme se shodli a domluvili s prezidentem Putinem, že začátkem měsíce června se uskuteční první setkání česko-ruského diskusního fóra, těším se, že v rámci tohoto fóra se nám podaří, abychom rovněž otevřeli archívy, které se budou týkat především osmašedesáté ho roku. Ale to není vše.

Jsem rád, že se chystá další setkání mezivládní hospodářské komise. Víte všichni, že předseda vlády, předseda Senátu Parlamentu ČR i předseda obchodní komory (pravděpodobně jde o hospodářský výbor Sněmovny, pozn. překl.) i já jsme se všichni vyslovili proti sankcím, protože sankce ničemu nepomáhají. Jen ztěžují hospodářskou výměnu. Toto veřejné vyjádření bych chtěl rovněž proměnit v iniciativu České republiky v rámci EU.

Při své poslední návštěvě RF jsem byl velice rád, že ve třech letadlech se mnou letělo tolik českých podnikatelů, kolik jich nebylo za posledních 25 let. Tito podnikatelé uzavřeli množství vzájemně výhodných smluv s našimi ruskými partnery. Plně doufám, že totéž bude probíhat i v budoucnu.

Vážení kolegové, ano, jistě existují problémy. Někteří lidé se snaží tyto problémy řešit, a někteří lidé se snaží tyto problémy vytvářet. Já patřím k lidem, kteří se snaží problémy řešit. Je to však mnohem složitější než naopak. …


Zdroj: