Reakce na dopis církvi

Níže najdete reakci čtenáře na otevřený dopis církvím. Jde vlastně o zprostředkovanou reakci skutečného církevního představitele.

Chce někdo hádat jaká byla?

Dobrý den Pavle, 

včera jsem měl možnost si přečíst na webovkách v rubrice „viděno mýma očima" váš článek s názvem „ pár odstavců úvodem “ o písemném kontaktu s představitelem křesťanské církve. Moc mne to zasáhlo a cítil jsem potřebu se Vám ozvat a napsat tuto zprávu.

Přiznám se, že nejsem a nikdy jsem nebyl nijak nábožensky organizován. Po přečtení toho ale teď již naprosto zřetelně vím, že mám Bohu zač děkovat, že tomu tak bylo a je. Moje máma tehdy pracovala ve školství a tak to ani prý tenkrát jinak nešlo, přestože prarodiče byli „ortodoxní katolíci“ … osud byl ke mně v tomto ohledu velmi milostivý, jak mám nyní možnost pozorovat.

Velmi mě udivila a překvapila reakce onoho představeného na Váš dopis. Víte, vždycky jsem nějak vnitřně cítil, že to co se oficiálně provozuje jako „víra a učení katolické církve“ či spíše  především styl podání a následovný ryze účelový výklad toho všeho není v pořádku. Vždy to ve mně vzbuzovalo spíše odstup než by mne to přitahovalo. A teď už vím, proč tomu tak bylo. 

Vím také, že na základě jednoho „ptáčka“ se nedá hodnotit celé hejno, ale to, co vám na vaši žádost o výměnu názorů na přínos Kristova učení tomuto lidstvu onen pán písemně sdělil jako odpověď, je vskutku smutné a alarmující a pokud takovýto ptáček letí a „vede“ třeba jen jedno jakékoliv hejno do takových temnot stagnace, mají to členové toho hejna velmi, ale velmi ztíženo, pokud by třeba oni sami chtěli procitnout a poznat něco jiného.

Mnohdy možná ani netuší že vůbec něco jiného může existovat, protože výplach mozku měli tak intenzivní a tak dlouhý, že je to zasáhlo opravdu velmi hluboko. Doslova jsem při čtení jeho odpovědi zcela zřetelně vnímal, jak se kolem mé bíle zářící aury bytí najednou začaly objevovat různě hutné a nízko prostorově rozložené studené a místy až přímo ledové mraky velmi nízkých vibrací šedočerné barvy. Překvapivě ale jsem po celou dobu zůstával v naprostém vnitřním klidu a vyrovnanosti. Ani o chloupek se ve mně nic nehnulo, jen jsem pocítil velkou lítost a soucit s těmi, kteří jdou životem s klapkami na očích jak slepá koťata.

To, že se svéprávný a jistě i inteligentní člověk v této pozici může pohybovat v oblasti tak nízkých vibrací, je překvapující. Nemluvě o tom, že stojí v čele skupiny, kterou určitým způsobem vede. Je k jeho velké škodě, že se dosud nedokáže otevřít / a to dokonce ani na vaše vyzvání / a přemoci tak temné síly, které jak věřím, byly do něj někým možná dříve vloženy. Protože teď už vím naprosto jistě, že takto se určitě do této inkarnace nenarodil.

Nu což, je to jeho cesta, kterou má zpracovat a my s Petříkem mu ze srdce přejeme hodně lásky a vnitřní síly k procitnutí, protože i přes všechny naše stávající peripetie je učení o Kristově bezpodmínečné lásce, jak jste nám ho podal vy, to nejúžasnější, co jsme měli zatím s Petříkem možnost zakusit a poznávat na vlastní kůži nyní a den co den. A rozhodně není to žádná stagnace, žádná strnulost, naopak nádherný dynamický vnitřní život, vnitřní pohyb plný lásky  a světla k sobě, lidem kole i světu. Petr, Petřík, Peťan i Jaspee vám děkují!

Jsme z celého srdce oba dva rádi, že jsme měli tu možnost to pravé, velmi živé učení o bezpodmínečné lásce k sobě u vás poznat a že ji můžeme dnes a denně prožívat. Každým dalším dnem vidíme a všímáme si stále více více různých příznivých projevů v dění uvnitř i kolem nás. Rádi bychom v této osvětě i my s Petříkem nějak pomohli v šíření světla dál těm, kteří o to stojí a tak se alespoň zatím snažíme vnímat a naslouchat lidem v našem nejbližším okolí a tu a tam, pokud zřetelně vidíme zájem a určitou fázi jejich vývoje, naznačit slovem nebo vysvětlením, jak to vidíme my s Petříkem a jak to opravdu funguje.

Věříme, že snad časem, pokud nám bude dopřáno a věci se hnou, budeme proto moci udělat ještě mnohem víc...

To je zatím vše co jsme Vám chtěli sdělit. Díky za Váš čas při čtení těchto řádků a přejeme krásný zbytek dne…

S pozdravem
Petr

Dobrý den Petře,

děkuji za váš pohled… běhá vám z vyjádření onoho církevního představitele mráz po zádech ?… a co teprve, když si představíte, co spáchala římsko-katolická církev za ty dva tisíce let na lidech na teritoriu dnešních států západní civilizace / a nejen tam /… pak máte opravdu nárok, aby vám bylo až nevolno..
.
.
.vždyť co říká církev ?… váš Petřík, vaše ego, neoddělitelná část vás samotného,  je hříšné a vy se ho máte nenávidět a bát a ne ho milovat !… a co vám církev říká dále ?… ne aby jste se sebou něco dělal… to vám nepřísluší… všechno už za vás udělal Ježíš Kristus tím, že se za vás nechal ukřižovat… takže, Petře, církev vám prostě vzkazuje, ať držíte hubu a krok, dáte císaři, co je císařovo, a Bohu / tedy církvi /, co je božího / její /… amen…
.
.
a co dělá církev ?… papež se modlí za chudé a jako hlava církve spravuje majetek v takové hodnotě, že by při prodeji mohl uživit ty hladovějící v zemích třetího
světa po desítky let… a jeho kněží a kardinálové vždy v historii i dnes žehnají zbraním, které přinesly smrt mnoha desítkám a stovkám milionů lidí… skvělé, viďte…
prostě káží vodu a chlastají bourbon a k tomu bez sody…
.
.
co dodat ?… přejme si, aby skutečná pravda o pravém učení Ježíše Krista a šíleně temné hře křesťanských církví při negativně laděném ovládání  věřících po staletí a tisíciletí / a nejen jich / se postupně prosadila… i vy tomu pomáháte… děkuji vám za to …
.
..
Pavel Karpeta