Reinkarnace a její důkazy — dalších 6 případů, kdy si děti prokazatelně a ověřitelně vzpomněly na své minulé životy

V tomto seriálu předkládáme důkazy o tom, že v historii lidé věděli o skutečnosti reinkarnace a poznání o převtělování duše bylo součástí původního raného křesťanství » Ano i prvotní křesťané to věděli, než toto poznání cézaropapežští mocipáni potlačili! To jsou důkazy takříkajíc literárně-historické. Ovšem nejlepší důkazy jsou ty ze života. Několik velmi dobře doložených už jsme si uvedli v předchozích dílech počínaje tímto »

Zpravidla se na své předešlé pozemské životy nepamatujeme. Krom lživé církevní ideologie, toto zapomenutí bývá hlavní důvod, proč neuznáváme realitu reinkarnace. Někteří z nás přesto takové vzpomínky mají a jejich vlastní zkušenost dosvědčuje, že na Zemi žijeme více než jednou.

Důkazy ze života aneb zkušenost nelze vyvrátit: Dalších 6 výjimečných případů, kdy si děti vzpomněly na své minulé životy

Reinkarnace je fascinující téma, které bylo příliš dlouho ignorováno ze strany oficiální „vědy“, především proto že v ní vládne fanatický materialismus. Druhým hlavním důvodem je, že církev potlačila tuto prastarou znalost a natloukla západní společnosti za 2000 let „do hlavy“ — hluboko do podvědomí, že nic takového neexistuje a do křesťanství to nepatří. Dnes už víme že je to lež a velký podvod ze strany papežské církve »

Toto téma začalo nedávno přitahovat i vážný zájem ze strany vědecké komunity. Před několika desítkami let, americký astronom a astrobiolog Carl Sagan uvedl, že „existují tři témata (v oblasti parapsychologie), která si podle něj zaslouží seriózní studie“:

Jedno z nich je, „že malé děti někdy uvádí podrobnosti o svém minulém životě, což se při následném prověření ukáže být přesné… O takových faktech děti nemohly vědět jinak, než díky reinkarnaci. „Došlo k rychlému posunu vpřed až do dnešních dnů, a byly provedeny úžasné objevy, díky tomu, že někteří vědci začali studovat tento zajímavý (a z pohledu materialistického vědeckého světového názoru nevysvětlitelný) fenomén.

Child psychiatrist Dr. Jim B. Tucker continues Stevenson's work.
Child psychiatrist Dr. Jim B. Tucker continues Stevenson’s work.

Psychiatr Dr. Jim Tucker z University of Virginia je nástupce Dr. Iana Stevensona a přední výzkumný pracovník zabývající se důkazy reinkarnace. Kromě knih napsal v roce 2008 mj. článek pro časopis Explore (PDF ke stažení) s přehledem několika zajímavých případů, které dokazují reinkarnaci.

O lékaři Dr. Stevensonovi jsme již v předchozích částech seriálu uvedli spoustu faktů » a nyní se podíváme na další jeho případy:

Dlouhodobý výzkum Dr. Tuckera a Stevensona ukazuje společné rysy reinkarnačních vzpomínek

Tucker-Life Before Life-Children's Memories of Previous Lives

Typický příklad reinkarnace, který popsal Jim, zahrnuje subjekty-děti popisující zkušenosti z minulých životů. Dr. Tucker se totiž specializuje na děti. Průměrný věk, kdy si začnou vzpomínat na zážitky svého minulého života je 35 měsíců, a jejich popisy událostí a zážitků z minulého života jsou často rozsáhlé a pozoruhodně podrobné. Tucker poukázal na to, že tyto děti mají velmi silné emocionální prožívání, když hovoří o svých zkušenostech, některé dokonce pláčou a prosí své rodiče, aby věřili tomu co říkají, jako jejich předchozí rodina.

Tyto děti obvykle přestanou hovořit o svých minulých životech ve věku šesti až sedmi let, a u většiny se zdá, že ztratí své vzpomínky. To je věk, kdy děti začínají chodit do školy a začínají prožívat více zkušeností v běžném životě — přesně stejný věk, kdy mají tendenci ztrácet své rané vzpomínky z dětství.

1. Sam Taylor — sám sobě dědečkem

Sam Taylor byl jedno z dětí, které Tucker studoval. Narozen 18 měsíců po smrti svého dědečka, začal si prvně vzpomínat podrobnosti o svém minulém životě, když mu bylo něco přes rok. Videoklip je z documentu „Secrets of the Soul“ a soustředí se na případ Sama Taylora z kapitoly 7. v knize „Life Before Life“.

Např. když mu bylo 1,5 let, podíval se na svého otce, který mu zrovna měnil plenky a řekl: „ Když jsem byl ve tvém věku, měnil jsem plenky tobě.“ Poté začal hovořit o tom, jak byl svým dědečkem (neboli otcem svého otce). Nakonec vypověděl tolik podrobností o životě svého dědečka, že si jeho rodiče byli jistí, že se tyto informace nemohl dozvědět běžnými prostředky… mezi ty podrobnosti patřila například skutečnost, že sestra jeho dědečka byla zavražděna, a že jeho babička používala kuchyňský robot, aby denně dělala dědečkovi mléčné koktejly na konci jeho života…

Pozn. redakce: Případ jsme už podrobněji popsali zde »

2. Ryan — muž z Hollywoodu

Ryan v 10 letech svého věku
Ryan v 10 letech svého věku

Ryanův příběh začal, když mu byly 4 roky, kdy zažíval časté hrozné noční můry. Jakmile mu bylo pět, učinil oznámení své matce. Řekl jí: „Kdysi jsem byl někdo jiný.“

Ryan často hovořil o „návratu domů“ do Hollywoodu a prosil svou matku, aby jej tam vzala. Vyprávěl ji detailní příběh o setkání s hvězdou jménem Rita Hayworthová, tančení pro Broadway productions, a práci pro agenturu, kde lidé často měnili svá jména. Dokonce si vzpomněl, že ulice ve které žil, měla ve svém názvu slovo „Rox“.

Ryanova matka Cyndi uvedla, že „jeho příběhy byly tak detailní a tak rozsáhlé, že by si to dítě prostě nemohlo vymyslet.“

Cyndi se rozhodla prozkoumat některé knihy o Hollywoodu v naději, že možná něco upoutá pozornost jejího syna… a také se tak stalo. Cyndi uvedla, že našla v jedné knize obrázek muže-herce — o kterém Ryan prohlásil, že to byl on v jeho minulém životě:

Hollywoodský herec Marty Martyn (vpravo) — na této fotografii se malý Ryan poprvé poznal (foto z filmu „Night After Night“ z roku 1932)
Hollywoodský herec Marty Martyn (vpravo) — na této fotografii se malý Ryan poprvé poznal (foto z filmu „Night After Night“ z roku 1932)

Rodina se rozhodla vyhledat Dr. Tuckera a požádat jej o pomoc, ten převzal tento případ a začal jej zkoumat. Po pouhých přibližně dvou týdnech, filmový archivář z Hollywoodu byl schopen potvrdit totožnost muže na fotografii. Snímek byl z filmu s názvem „Night After Night“ a ten muž ve filmu byl Marty Martyn — navíc se později stal vlivným manažerem Hollywoodu, než v roce 1964 zemřel.

Na fotografii zleva Dr. Jim Tucker, Ryan, jeho matka
Na fotografii zleva Dr. Jim Tucker, Ryan, jeho matka

Martyn ve skutečnosti také tančil na Broadwayi, pracoval v agentuře, kde byla často vytvářena nová herecká jména pro klienty, cestoval do Paříže a žil na adrese 825 North Roxbury Drive v Beverly Hills. Jednalo se o všechny ty detaily, které už Ryan sdělil Tuckerovi předtím, než se dozvěděl o totožnosti Martyho Martyna. Ryan například věděl, že adresa obsahovala slovo „Rox“. Ryan byl také schopný si vzpomenout, kolik dětí Martyn měl a kolikrát byl ženatý. Ještě více pozoruhodnější je skutečnost, že Ryan věděl, že Martyn měl dvě sestry — zatímco sama Martynova vlastní dcera to nevěděla. Ryan si také pamatoval na jejich afroamerickou služku, kterou Marty a jeho manželka zaměstnávali. To jsou jen některé z hromady neuvěřitelných faktů, které si Ryan pamatuje ze svého předchozího života jako Marty Martyn, i když — čím je starší, jeho vzpomínky se s dospíváním ztrácejí — tak jako ve všech podobných případech.

3. Chanai Choomalaiwong z Thajska

Chanai je chlapec z Thajska, který, když mu byly tři roky, začal tvrdit, že byl učitelem jménem Bua Kai, který byl zastřelen, když jel na kole do školy. Chlapec prosil a prosil, aby jej vzali k rodičům Bua Kaie, o kterých se domníval, že jsou jeho vlastní rodiče. Znal přesně vesnici, ve které žili, a nakonec přesvědčil svou babičku, aby jej tam vzala. Podle výzkumu:

Jeho babička uvedla, že poté, co vystoupil z autobusu, Chanai ji vedl k domu, kde žil starší pár. Chanai pár poznal, jednalo se skutečně o rodiče Bua Kaie, učitele, který byl zastřelen na cestě do školy, pět let před narozením Chanaie.

Fascinující je, že Kai a Chanai měli něco společného. Kai, který byl zastřelen zezadu, měl malé kulaté rány na zátylku — tj. typické vstupní otvory od střelné zbraně a větší výstupní rány na čele. Chanai se narodil se dvěma mateřskými znaménky, malým, kulatým mateřským znaménkem na zátylku a větším, nepravidelně tvarovaným znaménkem vepředu…

Stevenson-Reincarnation and Biology-A Contribution to the Etiology of Birthmarks and Birth Defects

Pozn.: Výzkumy už nepochybně dokázaly souvislost smrtelné rány v předchozím životě s tzv. mateřskými znaménky v životě následujícím »

4. P.M. — znovuzrozen do stejné rodiny

P.M. byl chlapec, jehož nevlastní bratr zemřel na neuroblastom 12 let před jeho narozením. Jeho bratr byl diagnostikován poté, co začal kulhat a utrpěl patologickou zlomeninu na levé holenní kosti. Postoupil biopsii uzlu na temeni, těsně nad pravým uchem a chemoterapii prostřednictvím centrální linky jeho pravé vnější krční žíly. V době své smrti byl dva roky starý a byl slepý na levé oko.

P.M. se narodil se třemi mateřskými znaménky, které přesně odpovídaly zranění jeho bratra na noze, nad pravým uchem a také tmavou, šikmou značku na pravém spodním okraji krku, která odpovídala aplikaci chemoterapie u jeho bratra.

Měl také oční vadu, co je lékařsky známá jako „leucoma corneae“ (bílý zákal rohovky), což způsobilo, že byl prakticky slepý na levé oko. Jakmile P.M. začal chodit, kulhal, šetřil si levou stranu. Navíc, ve věku okolo 4,5 let prosil svou matku, že se touží vrátit do jejich předešlého domova, který popisoval s velkou přesností. Hovořil i o bratrově operaci na temeni hlavy, přestože o tom nikdy předtím neslyšel.

Tento případ, stejně jako č.1, je dalším důkazem toho, pro co už jsme předložili mnoho svědectví — tento život na Zemi slouží jako škola duší: Každý si musí vyzkoušet všechny role, tak se nedivte, že jednou můžete být někomu otcem a jen o chvíli později klidně tomu stejnému člověku synem… Zamyslete se prosím nad tím, když např. jako matka vychováváte svou dceru — zamyslete se nad tím zda by vám osobně taková výchova byla příjemná v roli té dcery… a vězte že ona vám to karma vrátí, i když si vaše dcera příště v roli matky samozřejmě (v rovině denního vědomí) nebude uvědomovat, že už jste spolu tu hru kdysi hráli…

SETHOVY PROMLUVY, Jane Roberts
SETHOVY PROMLUVY, Jane Roberts

Velmi hezky a srozumitelně o pravidlech reinkarnace v rámci duchovního vývoje lidí svědčí i velký duchovní učitel Šét v knize Sethovy promluvy (viz odst. Duše si plánují) »

Carol Bowman, kniha Return from Heaven: Dobře doložené případy reinkarnace v rámci jedné rodiny
Carol Bowman, kniha Return from Heaven: Dobře doložené případy reinkarnace v rámci jedné rodiny

V době „konce věku“ a zrychleného vyrovnávání karmy se nikoliv náhodou objevuje poměrně hodně případů „zrychlené“ reinkarnace v rámci jedné rodiny. Dětská psycholožka Carol Bowmanová dokonce vydala knihu se souhrnem obdobných případů ze své praxe »

5. Kendra Carter — vztahy smrtí nekončí

Tento případ obzvláště dobře demonstruje silné emocionální prožívání u dětí a toto zaujetí je také důkazem pravdivosti těchto svědectví — děti totiž nejsou schopny přetvářky.

Když se Kendra Carter ve věku 4 let začala učit plavat, okamžitě si vyvinula silnou citovou vazbu na svou trenérku. Krátce poté, co začala s lekcemi, začala tvrdit, že trenérčino dítě zemřelo a že trenérka byla nemocná a potratila své dítě. Matka Kendry byla vždy při její výuce, a když se zeptala Kendry, jak ví o těchto věcech, její odpověď zněla:

„Jsem to dítě, které bylo v jejím bříšku.“

Kendra pokračovala popisujíc potrat a její matka později zjistila, že ona trenérka skutečně měla potrat 9 let před tím, než byla Kendra narozena!

Kendra byla velmi šťastná a temperamentní, když byla se svou trenérkou… jindy, bez ní, byla ale velice klidná… Její matka jí dovolila trávit s trenérkou stále více a více času… nakonec u ní trávila tři noci v týdnu…

Nakonec se ale bohužel trenérka nepohodla s Kendřinou matkou a přerušila veškerý kontakt s jejich rodinou. U Kendry se následně objevily deprese a nemluvila 4,5 měsíce. Když ona trenérka později alespoň omezeně obnovila kontakt s rodinou — až poté Kendra pomalu začala znovu mluvit a účastnit se životních aktivit jako normální děti…

6. James Leininger z Louisiany — 4letý pilot na letadlové lodi USS Natoma Bay

Pozn. redakce: V tomto případě jde o další naprosto nezvratný důkaz, případ z moderní doby, kdy detailní důkazy mohly být dohledány díky digitálním úředním databázím a internetu. Jamesův otec byl zmanipulovaný křesťan, fanaticky popírající fakt reinkarnace a který se proto hodně snažil synova tvrzení vyvrátit — i díky jeho pátrání máme paradoxně velmi dobře dokázánu pravdivost Jamesových tvrzení! Případ Jamese Leiningera jsme už podrobně popsali zde »

James byl čtyři roky starý chlapec z Louisiany, když se mu vrátily vzpomínky na to, že byl pilotem ve druhé světové válce, který byl sestřelen nad Iwo Jima — což je ostrov o který Spojené státy válčily v roce 1945.

Example of an additional fuel tank at bottom of North American P-51 Mustang fighter plane.
Example of an additional fuel tank at bottom of North American P-51 Mustang fighter plane.

Jeho rodiče si to poprvé uvědomili, když James začal mít pravidelné noční můry, probouzel se a křičel „letadlo zasaženo“ a „letadlo v ohni“. Znal takové podrobnosti o letadlech z druhé světové války, že bylo zhola nemožné, aby to chlapec v jeho věku věděl. Například, když matka nazvala objekt na spodní straně modelu letadla jako bombu, byla okamžitě opravena Jamesem, že se jedná o „přídavnou nádrž“. V dalším příkladu, on a jeho rodiče sledovali dokumentární film, kde komentátor nazval japonský letoun Zero — zatímco malý James trval na tom, že to byl Tony. V obou případech se ukázalo, že měl James pravdu.

Letadlová loď U.S.S. Natoma Bay
Letadlová loď U.S.S. Natoma Bay

James také trval na tom, že se ve svém předchozím životě plavil na lodi s názvem Natoma. Jak Leiningerův otec zjistil s pomocí Internetu, letadlová loď USS Natoma Bay skutečně existovala. James uvedl, že jeho předchozí jméno bylo také James — a překvapivě, v letce USS Natoma Bay byl pilot jménem James Huston, který byl zabit při akci nad Tichým oceánem.

Pamětní deska letadlové lodi U.S.S. Natoma Bay, James Leininger-Huston, jednoznačně dokázaný případ reinkarnace.
Pamětní deska letadlové lodi U.S.S. Natoma Bay, James Leininger-Huston,
jednoznačně dokázaný případ reinkarnace.

Dr. Tucker získal dodatečně dokumenty dokazující pravdivost několika prohlášení Jamese Leiningera, která řekl ještě předtím, než někdo v rodině vůbec slyšel jméno James Huston nebo USS Natoma Bay.

Zeptejte se sami sebe, jak by si mohl dvouletý chlapec z Louisiany pamatovat, že byl pilotem ve druhé světové válce a že byl sestřelen nad Pacifikem? Jak by mohl znát technické a vojenské detaily, které znalo jen pár specialistů?

Na konci příběhu v knize "Most času" se James Leininger-Huston setkává se sestrou z minulého života, která dosvědčuje, že malý kluk zná věci, které mohli znát jen rodinní příslušníci!
Na konci příběhu v knize „Most času“ se James Leininger-Huston setkává se sestrou z minulého života, která dosvědčuje, že malý kluk zná věci, které mohli znát jen rodinní příslušníci!

Největším skeptikem v tomto případu byl chlapcův otec, který i veřejně poznamenal, že „je zatvrzelým skeptikem, ale informace, které jim James poskytl, byly jednoduše neuvěřitelně přesné… Pokud se chce někdo podívat na tato fakta, prozkoumat je, je vítán a může prozkoumat vše, co máme,“ uvedl otec.

Reinkarnace — realita o které již dnes nelze pochybovat — nejen díky množství vědecky zdokumentovaných důkazů, které se objevily v poslední době

Dr. Tucker používá argumentaci a vysvětlení reinkarnace na základě kvantové fyziky, podobně jako my, jen k tomu používá jiné její zákonitosti — říká to zhruba takto:

Podle fyziků se na mikrokosmické úrovni částice objevují jen když jsou pozorovány — to je jeden z paradoxních a strašidelných objevů kvantové fyziky. Tucker pokračuje v logické úvaze, z které plyne že hmotný svět musí být odvozen od vědomí a tudíž ani hmotný mozek nemůže být zdrojem našeho vědomí… a dále logicky — to že vědomí přežívá zánik hmotného těla a může být připojeno k jinému mozku a tělu — taková realita není v rozporu s vědou!

Pozn. redakce: Lépe než říci, že materiální svět je odvozen od vědomí… přesnější je říci, že obraz hmotného světa takový „jaký si myslíme že je“ — tento obraz je pouze virtuální realitou vytvořenou vědomím a existuje pouze v našem mozku… nebo ještě jinak řečeno, náš mozek pro nás vykresluje / zobrazuje / přijímá zmíněné vlnění podobně jako TV přijímač přijímá vlnění / TV signál z vysílače a na stínítku jej zobrazuje jako film… nebo ještě lépe řečeno — mozek zobrazuje / přijímá toto vlnění analogicky, stejně jako je bezdrátový internet vykreslen na obrazovce tabletu nebo jiného počítače. Internet je přesnější podobenství, jelikož webové stránky mohou připojení uživatelé nejen sdílet, ale navíc je i zpětně ovlivňovat — přesně stejně jako to my lidé děláme se svou společně sdílenou pozemskou realitou…

tucker-reincarnation-1

tucker-reincarnation-2

Svědectví o realitě reinkarnace, podobně jako NDE zážitky, poukazují na podstatu reality ve které žijeme…

Materialisté se nám snaží nakecat že hmota je příčinou všeho, ačkoliv už fyzika objevila mnoho z podstaty tohoto vesmíru — mluvíme teď o kvantové fyzice, která už ví že podstatou tohoto univerza je „vibrující“ energie… Ano přesně tak, univerzum je „upleteno“ z energetického vlnění na mnoha různých frekvencích a my jsme schopni vnímat jen nepatrnou malinkatou část jeho spektra.

Teorie superstrun, resp. teorie strun, je jedna z nejznámějších tzv. teorií všeho. Velmi populárně řečeno, tato teorie předpokládá, že základními stavebními kameny přírody nejsou částice s nulovými rozměry, nýbrž jednorozměrné struny (základní jednotky ENERGIE), které vibrují různými způsoby, odpovídajícími různým druhům částic…

Určitě se podíváme v příštích dílech také podrobněji na to, jak funguje naše iluzorní realita…


Zdroj a další informace: