This artist's concept shows the planet catalogued as 2003UB313 at the lonely outer fringes of our solar system. Our Sun can be seen in the distance. The new planet, which is yet to be formally named, is at least as big as Pluto and about three times farther away from the Sun than Pluto. It is very cold and dark. The planet was discovered by the Samuel Oschin Telescope at the Palomar Observatory near San Diego, Calif., on Jan. 8, 2005. Image credit: NASA/JPL-Caltech

Také švédští astronomové dokazují objev Planety X aneb Velká kosmická loupež

Není tomu tak dávno, co jsme informovali o objevu nové planety ve Sluneční soustavě » Tento objev byl nezávisle potvrzen z několika různých stran. Přesto jde o tak fantastický nález, s potencionálně zásadním vlivem na události na Zemi, že tomu člověk těžko uvěří…

Nicméně, vezměte to prosím jako fakt. Množství indicií se neustále zvětšuje — tady už není otázkou, zda Planeta X existuje — jedinou otázkou zůstává zda, a jaký vliv bude její průlet mít na Zemi! Nyní přichází další vědci z renomované švédské Lund University s další hypotézou o možném původu Planety X. Poukázali jsme v minulých dílech na nesrovnalosti ve faktech, které vzbuzují podezření, že NASA šíří dezinformace ohledně skutečné dráhy planety i o její vzdálenosti od Země… Švédové provedli nové počítačové modelování dráhy Planety X a výsledky posilují naše podezření o tom, že nám NASA záměrně lže…

10. nebo 9. planeta?

The new planet, circled in white, moves across a field of stars on Oct. 21, 2003. The three photos were taken about 90 minutes apart. Image credit: Samuel Oschin Telescope, Palomar Observatory.
The new planet, circled in white, moves across a field of stars on Oct. 21, 2003. The three photos were taken about 90 minutes apart. Image credit: Samuel Oschin Telescope, Palomar Observatory.

Pro pochopení dnešního textu je dobré prostudovat předchozí díl, kde jsou rozebrány a doloženy podezřelé machinace s. Browna z Caltechu » Tento podezřelý soudruh nejdříve neoprávněně vyškrtl Pluto ze seznamu planet pod formálními záminkami — a to pravděpodobně proto, aby nová planeta neměla mystické číslo 10. My proto budeme Planetu X i nadále nazývat Desátou! Mějte prosím pravý stav věcí na paměti až kdekoliv v citacích narazíte na označení 9. planeta…

Velká kosmická loupež

Tajemná desátá devátá planeta naší Sluneční soustavy, jejíž existenci vypočítali astronomové Mike Brown a Konstantin Batygin, opravdu existuje » Jsou o tom přesvědčeni také vědci z univerzity ve švédském Lundu. Podle nich jde pravděpodobně o těleso, které k sobě naše Slunce přitáhlo před 4,5 mld. let. Tento objekt lze podle švédských výzkumníků považovat za první exoplanetu, která se stala součástí našeho solárního systému.

Své závěry opírají o počítačový model s tím, že hvězdy se rodí ve skupinách a často se dostanou do vzájemné blízkosti. Během těchto setkání jedna hvězda může „ukrást“ jednu nebo více planet z oběžné dráhy kolem jiné hvězdy. To se mohlo stát i v tomto případě.

Hypotéza je zhruba takto: Když se Slunce oddělilo od hvězdné skupiny, kde se zrodilo, devátá planeta zůstala na jeho orbitě. Zatím neznámá planeta je asi 10x hmotnější než Země. Vědci ale zatím netuší, z čeho se skládá. Může to být kamenné těleso, může být složeno z ledu a může jít také o plynného obra.

Prostřednictvím počítačové simulace astronomové z Lund University ve Švédsku ukazují, že je vysoce pravděpodobné, že takzvaná „Planet 9″ je exoplaneta. Pokud by se hypotéza ukázala správnou, byla by to první exoplaneta, která se objevila v naší Sluneční soustavě. Tato teorie říká, že naše Slunce ve svém mládí před 4,5 miliardami let, ukradlo Planetu 9 původní hvězdě.

Extrasolární planeta, nebo exoplaneta, je podle definice planeta nacházející se mimo naši sluneční soustavu. Nyní se zdá, že tato definice se možná bude muset upravit…

„Je to skoro ironické, že zatímco astronomové často nacházejí exoplanety stovky světelných let daleko v jiných slunečních soustavách, jedna se pravděpodobně skrývá na našem vlastním dvorku,“ říká Alexander Mustill, astronom univerzity v Lundu.

Tento článek je zveřejněn v Monthly Notices of the Royal Astronomical Society Letters, (MNRAS Letters).


Zdroj a další informace:

27 Sept 1992: New Planet Found in the Outer Solar System. Extremely Distant Minor Planet 1992 QB1. Source: European Southern Observatory (ESO) | This photo is a composite of three 5-min exposures of the probably most distant object known in the solar system. They were made on September 27 and 28, 1992, with the ESO 3.5 m New Technology Telescope at La Silla.These images were obtained by astronomers Alain Smette (ESO) and Christian Vanderriest (Observatorie de Meudon, Paris). The new object was discovered by American astronomers in late August 1992 and has been given the provisional designation {it 1992 QB1}.  The faint image of the 23-magnitude object is indicated by circles.  The diameter is estimated as about 200 km. The very slow motion (about 75 arcseconds/day) corresponds to a distance of more than 6000 million km from the Sun. This places it just outside the orbit of the planet Pluto.The sky field shown the photo measures 3.3 arcminutes across. North is up and east is to the left. The exposure times are indicated in Universal Time (UT).
27 Sept 1992: New Planet Found in the Outer Solar System. Extremely Distant Minor Planet 1992 QB1. Source: European Southern Observatory (ESO) | This photo is a composite of three 5-min exposures of the probably most distant object known in the solar system. They were made on September 27 and 28, 1992, with the ESO 3.5 m New Technology Telescope at La Silla.These images were obtained by astronomers Alain Smette (ESO) and Christian Vanderriest (Observatorie de Meudon, Paris). The new object was discovered by American astronomers in late August 1992 and has been given the provisional designation {it 1992 QB1}. The faint image of the 23-magnitude object is indicated by circles. The diameter is estimated as about 200 km. The very slow motion (about 75 arcseconds/day) corresponds to a distance of more than 6000 million km from the Sun. This places it just outside the orbit of the planet Pluto.The sky field shown the photo measures 3.3 arcminutes across. North is up and east is to the left. The exposure times are indicated in Universal Time (UT).