Určeno srdcím těch z vás, kteří je ještě máte na svém místě

Sedm desítek let se staví pěkně do řádky za sebe. Jsou to léta mého života prožitá v této zemi ve středu Evropy, která vždy stála ve střetu zájmu světových velmocí. Nikdy jsem nestál stranou. Budoval jsem spolu s vámi naši krásnou, tehdy socialistickou vlast a do chvíle odchodu do důchodu i po řadu let tu naši novou, mnohými dnes totálně *urvenou vlast kapitalistickou. Žiji tu s vámi rád a podle svých sil stále pomáhám žít lépe těm, kteří lepší život v tomto, a nejen v tomto světě hledají. Jsem vděčen za tuhle příležitost bytí zde mezi vámi a vy dobře víte, že vím o tomto světě a světech za tímto světech mnohé, co člověku dříve na mysl nepřišlo.

Možná právě proto, právě nyní, v okamžicích vrcholící protiruské hysterie spuštěné kapitalizovanými komunistickými kádry minulosti, jejich potomky a následovníky k událostem 21. srpna roku 1968 nechci mlčet a cítím potřebu vyjádřit svůj názor. Stál jsem tehdy jako devatenáctiletý v řadě s ostatními s holýma rukama proti hlavním děl kolony tanků v Ostravě-Radvanicích a sdílel pocity se všemi, kteří se cítili být zrazeni těmi, kterým věřili.

Od té doby jsem prožil mnohé a dnes jako znalec dění v hloubi lidských duší se hrozím toho, co vidím v nitru těch, kteří za touto nenávistnou kampaní stojí. Ne, nechci psát a poučovat vás, či je to o tom či o onom. Jen chci využít příležitosti, že se mi dostalo do ruky toto krátké video, které mne oslovilo. A já jsem se rozhodl, že se o ně podělím s těmi z vás, kteří o to stojí. Tady je:

Není dokonalé, to ne. Ale stojí za to si ho ne pouze poslechnout, ale prožít. Pokud se vám to podařilo, pochopíte, proč jsem ho považoval za nutné tady zveřejnit.

Po ovoci poznáte je, řekl kdysi Kristus.

Pavel Karpeta


PS: Za redakci doplňujeme odkaz pro ty, kdo chtějí pochopit souvislosti a smysl toho všeho. Vůbec není od věci se zamyslet nad tím, proč naši údajní západní „spojenci“, v podstatě okamžitě po obsazení ČSR Německem aktivně a dobrovolně vydali československý zlatý poklad do rukou Hitlera »

British archival documents released in 2013 exposed that the UK not only betrayed Czechoslovakia by allowing Hitler to invade it, but also voluntarily handed over nearly $9 million worth of gold that belonged to Czechoslovakia to Nazi Germany. The Czechoslovak golden bullions were immediately sent to Hitler in March 1939, when he seized Prague.

Co myslíte proč asi? Nebylo to náhodou proto, že jej chtěli co nejvíce podpořit v jeho válečném úsilí namířeném proti Slovanům?