VIDEO: Kdo je původcem a podporovatelem islámského terorismu? Máme další důkazy! Rusové Američanům říkají už bez obalu: „Pomáháte Islámskému státu, ale my ho stejně zničíme“

us-terrorist-enemy-of-my-enemy

Jak už jsme vícekráte dokazovali, ve skutečnosti za vznikem a financováním IS / ISIL / Daesh a podobných islámských teroristických skupin stojí USA, většinou samozřejmě skrytě a nepřímo skrze své spojence a CIA » Nejnovější zprávy stále znovu a znovu dokazují naši starší informaci o tom, že islámský stát je podporován euro-atlantickými globalisty:

Teror, války a chaos, který teroristé vytvořili a udržují, významně napomáhá také islámské migraci, která momentálně vytváří největší nebezpečí pro Evropu. Přichází další a další důkazy a tom, kdo je opravdovým podporovatelem teroristů — a jak se zdá,  Ruské Federaci dochází trpělivost vůči západním maso-mediálním lžím…

obama-usa-nato-bojuje-proti-teroristum-v-syrii

Rusové Američanům říkají už bez obalu: Pomáháte Islámskému státu, ale my ho beztak zničíme

Brífink ruského ministerstva obrany k situaci v Sýrii z pátku 9. června byl jiný než ty předešlé — a dá se říct, že byl průlomový. Ruští generálové před zraky celého světa natvrdo obvinili Spojené státy z toho, o čem se neoficiálně mluví už dlouhé měsíce — z přímé podpory Islámského státu.

Velitel hlavního operačního velení ruského generálního štábu Sergej Rudskoj shrnul vývoj v Sýrii jako pozitivní a konstatoval, že při podpoře ruských vzdušných a kosmických (VKS) sil byly dosaženy významné úspěchy prakticky ve všech směrech.

Zdůraznil, že vládní vojska za podpory ruských VKS nevedou bojové operace proti syrské opozici, ale jejich hlavním cílem je zničit Islámský stát, frontu An-Nusra a přidružené teroristické skupiny. A pak se pustil do nezvykle tvrdé a otevřené kritiky Spojených států:

„V ten samý čas znatelné výsledky boje koalice vedené USA proti IS nevidíme. Zatímco deklaruje jako svůj cíl boj s mezinárodním terorismem, koalice provádí údery na syrská vojska, volně pouští bojovníky IS z obklíčených oblastí, posiluje skupiny teroristů v oblastech Palmýry a Dajr az-Zauru. Nasnadě je otázka: proč to dělají a jaké reálné cíle sledují?“ otázal se Rudskoj. Koalice podle něj pouze brání zničení IS vládními vojsky.

Úspěchy syrské armády podporované ruským letectvem doložil velitel ruské skupiny vojsk na území Syrské arabské republiky generálplukovník Sergej Surovikin: Jen za poslední měsíc bylo osvobozeno 109 obcí a 3922 kilometrů čtverečných území. VKS provedly 1268 bojových letů, během nichž bylo zničeno 3200 objektů teroristů.

Postup syrské armády se Američanům evidentně nelíbí. Jak uvedl Surovikin, teroristé volně odcházejí z (údajně obležené) Rakky a přesunují se k Palmýře, kde na sebe vážou síly syrské armády.

„Místo toho, aby likvidovala teroristy, kteří přivodili smrt stovek i tisíců civilních syrských občanů, koalice vedená USA, vstupuje v dohody s vůdci IS, kteří bez boje vzdávají zabrané obce a přesunují se do těch provincií, kde aktivně působí syrské vládní síly,“ řekl generálplukovník.

Pod záminkou „boje s mezinárodním terorismem na území Sýrie“ Američané podle Surovikina používají Islámský stát k houževnatému odporu proti postupu vládních vojsk. „Přitom některé západní sdělovací prostředky matou světovou veřejnost a informují o údajně prudkých ozbrojených střetech s bojovníky IS v provincii Rakka,“ poznamenal.

Vojenská kolona Islámského státu zničená ruským letectvem

Americké úsilí využívat teroristy z Rakky proti syrské armádě ale nepadá na úrodnou půdu: „Všechny pokusy o vyvedení teroristů z Rakky prostřednictvím otevřeného koridoru jsou odhalovány a likvidovány,“ řekl ruský velitel a připomněl nedávné zničení kolon teroristů ruským letectvem.

Útok 4 raketami Kalibr z fregaty Admirál Essen a ponorky Krasnodar

Nevelkým skupinám teroristů se sice podařilo ukrýt v předem dobře připravených objektech a tunelech v provinciích Hamá a Homs, jenže tyto úkryty byly odhaleny a 30. května zlikvidovány přesnými údery Kalibrů z fregaty Admirál Essen a ponorky Krasnodar » Podle výsledků objektivní kontroly byly zlikvidovány všechny cíle.

Brífink ruského ministerstva obrany ohledně situace v Sýrii z 9. 6. 2017