VIDEO: Podivný hurikán Harvey a hned poté Irma, zemětřesení v „atomovém“ Idahu a otřesy v okolí supervulkánu YELLOWSTONE

Protiproud trefně popsal nedávné klimatické dění v USA, kdy americkou pevninu v oblasti Texasu zasáhl v minulém týdnu jeden z největších hurikánů v novodobé historii. Bez ohledu na to, že „Harvey“, jak byla bouře pokřtěna, nedosáhl ničivosti bouře Katrina (2005), ani hurikánu Andrew, který v roce 1992 „oholil“ Floridu téměř na kost.

Přesto je to „pěkný macek“, s větrem o síle dosahující čtyřky na pětistupňové Saffir-Simpsonově škále a obrovitými srážkami. Neuvěřitelných 1310 mm srážek trhlo kontinentální americký rekord bouře Amelia z roku 1978. Z tohoto hlediska je Harvey největší severoamerickou bouří vůbec. Už vzala život pěti desítkám lidí.

Faktem nicméně je, že Harvey se choval docela pozoruhodně. Především tím, s jakou tvrdošíjností “seděl” větší část týdne na hraně texaského pobřeží, soustavně nasával vodu z oceánu a zaléval aglomerace potopou rozměrů téměř biblických. Na hurikán byl opravdu velmi pomalý.

Logicky se okamžitě vyrojily spekulace, zda jde skutečně o bouři zcela přirozeného původu. Konspirační teorie? Z pohledu novinářského mainstreamu jistě. Může ale na nich být něco pravdy? Vzpomeňme na známý český vtip, že jediný rozdíl mezi konspirační teorií a realitou je pět let času.

Mohou za globální oteplování tzv. skleníkové plyny? Nenechte se vysmát! Podíl lidstva na tzv. uhlíkovém cyklu jsou pouhá ca 4%
Mohou za globální oteplování tzv. skleníkové plyny? Nenechte se vysmát! Podíl lidstva na tzv. uhlíkovém cyklu jsou pouhá ca 4%

Navíc je fakt, že — jak si nedávno všiml i populární americký komentátor a „Texas Health Ranger“ Mike Adams — jedna konspirační teorie » stran počasí vládne světovým mediálním i politickým „elitám“. Má tím na mysli Al Gorea a další „biskupy“ novodobého anti-náboženství — již zmíněné „klimatické změny“ (dříve „globální oteplování“). I toto manipulativní klimatické náboženství přece pracuje s hypotézou, že člověk svou činností zásadně ovlivňuje počasí — a to prý na celé zeměkouli.

Další autoři provedli nezávislé rozbory hurikánu a k následujícím videím dodáváme předem jednu poznámku — analýzy obsahují určitě spoustu trefných postřehů a závěrů, nicméně pokud jde o ono umělé vypařování vody, o ony koláčovité „výbuchy“ oblaků na záběrech ze satelitů — tak naše fyzikální intuice říká, že vůbec nemusí být nutná nějaká fyzická odpařovací zařízení na místech… Stačí vhodně směrovaná energie — pokud máte dostatečně výkonné energetické zdroje. Vzpomeňte si na Teslovy nebo Magrav generátory »

Jednoduše, rozdíl mezi těmito dvěma „konspiračními teoriemi“ je pouze v tom, že jednu establishment oficiálně šíří, vydává za pravdu a podporuje (cinkají tam miliardy dolarů pro korporace), kdežto druhou popírá bezmála jako teroristický čin, protože se zabývá tajnými vládními výzkumy…

Patenty zabývající se ovlivňováním počasí již existují

Současně je také dobré si povšimnout — což udělal také Adams ve zmíněném článku, ale především pak na počasí zaměřený nezávislý server WeatherWar101.com — že patenty, zabývající se cíleným ovlivňováním počasí již existují a americký patentový úřad je věru neodmítl jako „konspirační“ ;-) Ba naopak — jsou všeobecně považovány za vysoce přínosný nápad — právě v údajném „boji s klimatickou změnou“.

První ze dvou, který přišel v souvislosti s Hrozivým Harveym na přetřes, je americký patent č. #20100074390 A1. Ten se zabývá technologií generování vodní páry v poměrně velkém měřítku. Zdrojem tepla pro výrobu páry má být nukleární reaktor. Účel? Výroba mraků — a deště. Podobné mašinky na mraky — byť v menším měřítku — také existují (dokonce je divákům v jednom pořadu předvedla BBC).

Praktické využití podobného nápadu již existuje: Před 7 lety byl spuštěn Billem Gatesem financovaný projekt Silver Lining. Idea techniky Silver Lining spočívá ve vypuštění lodí, které by v oceánu generovaly „slané“ mraky (injekcí aerolosů do existujících systémů oblačnosti), a tím by zadržovaly hurikány. A také samozřejmě regulovaly množství CO2 v atmosféře — to je pro pány, jako je Bill Gates, tak důležitý ukazatel, že by kvůli němu nejraději viděli snížení populace o pěkných pár miliard zbytečných a škodlivých lidí. Atd. atd.

Řiditelný hurikán v americkém patentu

Druhý, ještě zajímavější patent (číslo 20100224696 A1) má název „Kontrola počasí pomocí energetického systému umístěného na oběžné dráze“. Sám o sobě se zabývá nejen výrobou mračen či bouří, ale zmiňuje možnost hurikán řídit tak, aby minul nějaký cíl, případně ho rozpouštět z oběžné dráhy. O řízení opačném — tedy zvyšování intenzity či navádění na cíl, patent kupodivu nehovoří ;-)

A máme tu další zajímavé „přírodní“ dění, mrkněte…


Zemětřesení v jihovýchodním Idaho

SODA SPRING, Idaho (USA): USGS (Americký geologický průzkum) říká, že zemětřesení o velikosti 5,3 stupňů udeřilo na jihovýchodě Idaho. Agentura v sobotu večer hlásila čtyři samostatná zemětřesení v oblasti asi 63 mil od Pocatello a 130 mil od Salt Lake City, kde také pocítili otřesy. Největší zemětřesení o velikosti 5,3 udeřilo těsně před 18:00 místního času.

Je pozoruhodné, že na dané lokalitě se nachází INL laboratoř pro atomovou energii a žádný naivka si jistě nebude myslet, že zde nepracují také na atomových zbraních…

INL is the nation’s leading center for nuclear energy research and development. INL works in each of the strategic goal areas of DOE: energy, national security [= weapons & bombs], science and environment.

Supervulkán YELLOWSTONE

newsweek.com, 1. 9. 2017: Pokračující zemětřesný roj na supervulkánu Yellowstone je nyní jedním z největších zaznamenaných, s více než 2300 otřesy od jeho začátku v červnu. Od počátku roje do 30. srpna bylo zaznamenáno 2.357 zemětřesení. Např. dne 21. srpna byla naměřena magnituda 3,3. Nejsilnější otřesy v současném roji byly s magnitudou 4,4 — zaznamenáno 15. června.

Stále pokračující roj je nyní jedním z nejdelších a největších zaznamenaných. Největší roj, který kdy byl zaznamenán, byl v říjnu 1985; trval tři měsíce a zahrnoval více než 3000 zemětřesení. V roce 2010 se objevil další velký roj, kdy bylo za měsíc zaznamenáno více než 2 000 událostí.

If Yellowstone erupted… what would be left?

Následuje pár informačních střípků podle express.co.uk: Co zbyde, pokud Yellowstone vybuchne?

Seizmická činnost kolem Národního parku Yellowstone ve státě Wyoming, USA, není neobvyklá, ale nejtěžší roj za půl desetiletí oživuje obavy z velkého výbuchu, který by vážně ohrozil především USA. Kdyby sopka vybuchla, okamžitě by zabila 87 000 lidí a dvě třetiny USA by okamžitě neměly kde bydlet. Popel vyvrhnutý do atmosféry by zablokoval sluneční světlo a přímo ovlivnil život pod ním, vytvořil „jadernou zimu“ a ohrožoval VŠECHNY životy na Zemi…

Pochopení deformací povrchu země kolem sopky je důležité pro získání představy o tom, co se děje pod povrchem. Změna povrchu půdy v průběhu času, jako je vyboulení, snížení nebo praskání, nás může varovat, že chování sopky se mění… což může znamenat, že se chystá vybuchnout…

 

Map shows ground deformation around Yellowstone caldera over last 2 years. Source: USGS 2017-08

Harvey odešel, nastupuje Irma

https://twitter.com/NOAASatellites/status/905061958944256000


Zdroje a další informace: