VIDEO: Skupina Tichá dohoda představila písničku „Zakázaný slova“. Hrozí cenzura jako v osmdesátých letech! NWO přichází!!

Přetištěno bez komentáře:

Popovou hudební scénu rozdělují názory na migraci, prezidenta Miloše Zemana a kapelu Ortel, které kritici vyčítají texty namířené proti menšinám. Dan Šustr s kapelou Tichá dohoda na vyhrocenou diskusi reagoval singlem Zakázaný slova.

Pamatuju 80. léta, kdy nebylo možné otevřeně říkat, co si člověk opravdu myslí

Šustr se písní snaží upozornit na to, že by lidé neměli dopustit zabetonování diskuse a podporovat jen „jediný správný názor“, jako tomu bylo před rokem 1989. „Pamatuju 80. léta, kdy nebylo možné otevřeně říkat, co si člověk opravdu myslí. Diskuse ve společnosti, v Evropě i v USA začíná být velmi konfliktní a já se bojím, aby jedna strana ‚nezvítězila‘ a nezačala své oponenty cenzurovat. Diskuse je nutná,“ uvedl.

Umění má podle něj reagovat na dobu a klást otázky. „Osobně se však považuju za umělce, který se do politiky nemíchá a ani se o to nesnaží. Nikdy jsme s Tichou dohodou nehráli pro nějakou politickou stranu,“ podotkl Šustr. Při prezidentské volbě volil Karla Schwarzenberga, ale nelibě nesl negativní projevy jeho příznivců po porážce od Miloše Zemana. „Výsledky voleb je třeba respektovat a jít k těm dalším,“ prohlásil.

Vystoupení Brichty a Nose, Ortel odhalil pokrytectví mainstreamu

Pokleslá estráda, která by jinak nestála za pozornost, přinesla zajímavý moment, kdy stříbrné místo si odnesla kapela Ortel. Ta skládá a hraje písničky s národními a vlasteneckými motivy:

Vyhraněnost názorů se projevila například při loňském vyhlašování Cen Anděl, kdy Lenka Dusilová a David Koller využili svá vystoupení ke kritice prezidenta Zemana. Kontroverzní průběh mělo také loňské předávání ocenění v anketě Český slavík. Tehdy v reakci na úspěch zpěváka Tomáše Ortela demonstrativně opustil sál zpěvák Radek Banga.

Píseň „Zakázaný slova“

„Pokud by někdo chtěl být angažovaný, tak by měl hlavně dělat písničky, ve kterých předá nějakou zkušenost ze světa a nechá na posluchačích, ať si to přeberou, jak chtějí,“ konstatoval Petr Fiala z kapely Mňága a Žďorp.

Někteří hudebníci se loni přímo zapojili do politického dění. V únoru na demonstraci na podporu hnutí Svoboda a přímá demokracie vystoupili Aleš Brichta a Pepa Nos. Kromě kritiky multikulturalismu často zaznívala podpora politice prezidenta Zemana. V září na akci odpůrců islámu na Václavském náměstí zazpívala zpěvačka Olivie Žižková, jejíž video Evropo dýchej vzbudilo rozdílné reakce na sociálních sítích.

V otázkách migrace a Evropské unie jsou názorově rozděleni například členové kapely Pražský výběr. Zatímco Michael Kocáb hájí politiku EU, Vilém Čok se veřejně staví proti migrační vlně a Bruselu. „Ale ve Výběru jsme si řekli, že na pódiu budeme hráči rockové hudby a nebudeme dělat žádné politické agitky,“ sdělil Čok.

Písničkář Tomáš Klus považuje současnou dobu za „plnou extrémů, kterých se chytají populisté“. Sám byl v období hitu Pánubohu do oken tlačen do role politického mluvčího. „Lidé za mnou chodili s tím, že já snad něco zařídím. A bylo strašně těžké jim vysvětlit, že já to nezařídím a nebudu mluvit ve prospěch někoho,“ vzpomínal Klus, který dostával i nabídky na spolupráci od politických stran. „Takovou ztrátu svobody bych nepřipustil,“ prohlásil.


Zdroj:

Trutnovská ZŠ: Je normální aby se děti svobodného národa klaněly modlám? I vaše děti budou brzy nuceny klanět se Alláhovi, pokud se nepostavíte multikulti Agendě 2030!
Trutnovská ZŠ: Je normální aby se děti svobodného národa klaněly modlám? I vaše děti budou brzy nuceny klanět se Alláhovi, pokud se nepostavíte multikulti Agendě 2030!

Prastarý text Karla Kryla neuvěřitelně přesně popisuje to, co se právě teď děje:

Byl hrozný tento stát
když musel jsi se dívat
jak zakázali psát
a zakázali zpívat
a bylo jim to málo
Poručili dětem
modlit se jak si přálo
veličenstvo Kat

Cenzura jako vyšitá. Už je to tu zase. Zakázali psát, zakázali zpívat. Karel Kryl by se opravdu divil, jak havlistická fronta a globalizace zkřivila charakter republiky. A jak Tomáš Ortel při přebírání ceny uvedl, písničky Ortelu v rádiích neuslyšíte, protože český mediální mainstream, včetně rozhlasu, je žumpa. Pustit si rádio na mainstreamu, to je lepší si raději prohnat hlavu olovem…