BND, 6. 2. 2017: Keine Beweise für Desinformations-Kampagne Putins

Zlatý slavík české alternativy nám unikl jen o chlup! V analýze svazácké skupiny „Českých elfů“, jsme dosáhli na 17. místo v kategorii tzv. proruské propagandy. Kristova „úzká“ cesta ke šťastnému životu a ke znovuzrození v duchu je v podání budoucí „Státní bezpečnosti“ vyhodnocena jako „prokremelská propaganda“

Tak, a je to tady. Dalo se to čekat, a tak mne to ani moc nepřekvapilo. Žil jsem v atmosféře potlačování svobody myšlení podstatnou část svého života, mezi roky 1950 až 1990, takže znám velmi dobře mentalitu těchto staro-nových cenzorů a dnešních spolupracovníků tzv. pražské kavárny i amerického velvyslanectví. Tlak na podřízení se, ostatně sílí, je tomu jen nedávno, co se nám v případě Venezuely podělal i náš prezident a museli ho přebalit.

Podívejte se spolu se mnou, kdo jsou ti tajemní mužici /a snad prý i ženy/, kteří si říkají Elfové. Ještě se pořádně ve společnosti neetablovali a už je jich plná Wikipedie. I v globalistických médiích jsou evidentně protěžováni…

Kdo jsou Elfové?

Podle Wikipedie jsou Elfové sebeprezentační název anonymní aktivistické skupiny, která si vzala za cíl „boj s internetovými trolly, kteří podle nich prý šíří dezinformace a »proruskou« propagandu“. Skupina se zformovala v roce 2018 po vzoru obdobných skupin v pobaltských státech, například Litvy, kde podobná aktivita vznikla asi o pět let dříve. Přijala od nich také označení za Elfy.

ramayana1

When morning came, Rama, taking the celestial ship, ready to start. That ship was large and beautifully decorated, two-story, with many rooms and windows. The ship issued a melodic sound before soar in the clouds … so is described in the ancient Indian epic "Ramayana".
When morning came, Rama, taking the celestial ship, ready to start. That ship was large and beautifully decorated, two-story, with many rooms and windows. The ship issued a melodic sound before soar in the clouds … so is described in the ancient Indian epic „Ramayana“.

 

Pozn.: Elfy jsou nazývány v historii Země entity obyvatel planety Země s mimo-zemskými kořeny vybavené geneticky dlouhým věkem fyzického života v řádu tisíců let. Dá se říci, že to byli oni, kteří geneticky upravili původního zvířecího člověka, na této a jiných planetách, a stojí u zrodu dnešního lidstva. Právě mezi nimi probíhaly zde na Zemi a v jejím okolí tzv. démonské války mezi Sury a Asury tak, jak jsem vás jinde na tomto webu již informoval. Asurové, usídlení tehdy na ostrovech Atlantidy, na americkém kontinentu a v západní Evropě, byli představiteli egoismu a byli vyznavači /dnes by se řeklo ideologického směru/ Stoupenců Beliahu. Dnešní západní /údajně „křesťanská“/ civilizace vyznávající hmotu svým přístupem /k životu a ke světu/ kopíruje jejich myšlenkový odkaz. Tehdy, v tzv. démonských válkách, dostali od Společenství Synů Světla z východu napráskáno a dnes se pokoušejí o revanš. Jak to dopadne, můžeme jen spekulovat. Ale aspoň víme, kam tyhle „české Elfy“ zařadit, mršky jedny!

Podle Jiřího Leschtiny z Českého rozhlasu /velký fanda Elfů/ přinesl bližší informace o skupině jako první časopis Respekt /vlastník Bakala, řídí Američané/. Koncem října 2018 pak anonymní osoba, popsaná jako „mohutný rázný muž“, která vystupovala jako jeden z „otců zakladatelů“ skupiny, pro Aktuálně.cz uvedla, že v Česku má skupina několik desítek členů, ti však kvůli bezpečnosti tají svoji totožnost. Jsou mezi nimi údajně studenti, lékaři, učitelé, hasiči, podnikatelé, kybernetiční specialisté, umělci, řemeslníci, vědci, policisté, vojáci. Do řad elfů se prý zapojily i některé veřejně známé osobnosti, které chtějí později odhalit svoji totožnost. Mluvčí skupiny prozradil, že do komunity patří například lidé stojící za facebookovým profilem „Smějící se bestie“ nebo twitterovým účtem „Občanská výchova“. Kvůli bezpečnosti a ochraně identity skupina nepřijímá každého, kdo se přihlásí, ale členem se může stát jen ten, koho sami osloví. Skupina však chce motivovat například studenty, aby se do jejích aktivit zapojili.

V listopadu 2018 se jako člen skupiny médiím představil publicista Bohumil Kartous. Podle něj se elfové vzájemně neznají, každý ví jen o několika nejbližších spolupracovnících. Redakci iDNES.cz vysvětlil, že kdyby někdo skupinu infiltroval, ta „odřízne větev, ale nebude zničena“. Anonymitu členů skupina zdůvodňuje jednak tím, aby se členové dostali ke zdrojům, jednak tím, aby předešli kyberšikaně nebo výhrůžkám jejich příbuzných. Skupina podle svého anonymního zástupce vychází z poznatku, že „rozdělování naší společnosti a podpora extrémů“ prý je záměrná, stojí za ní cizí zájmy a provádějí je různě motivovaní nepřátelé „našich hodnot“. Tyto nepřátele elfové nazývají trolly. Trollové jsou údajně zákeřní, šikovní, motivovaní, někdy i nebezpeční. Elfové vycházejí z tvrzení, že trollové placení a řízení Kremlem prý pracují na trollích farmách.

Podle Kartouse jsou trollové především proruští online aktivisté, kteří /pomocí různých technik, vytvářením falešných profilů, „tweetovacích farem“ a řetězových e-mailů/ šíří údajně „extremistické“ a protisystémové dezinformace. Jejich témata se podle Kartouse opakují pořád dokola – uprchlíci, Arabové, za všechno může Evropská unie a bez ní by bylo líp, sentimentální postoje k minulosti, výkřiky typu „všechno se rozkradlo“.

EU je nástrojem globalistů pro ovládnutí Evropy a její zapojení do plánovaného totalitně-otrockého systému nového typu. Nejvíce zotročen je ten, kdo si neuvědomuje že není svobodný — takový naivní otrok se totiž nikdy nebude snažit z otroctví utéct... | Málo známý propagační plakát EU z roku 1992 má symboliku dokonce dvojnásobnou: Babylonskou věž, která je v Biblickém Janově zjevení jasně spojena se Satanem. A pak dokonce i reverzní negativní pentagram, jakožto hlavní symbol satanismu... všímejte si převrácených hvězd! Tohle je silné kafe!
EU je nástrojem globalistů pro ovládnutí Evropy a její zapojení do plánovaného totalitně-otrockého systému nového typu. Nejvíce zotročen je ten, kdo si neuvědomuje že není svobodný — takový naivní otrok se totiž nikdy nebude snažit z otroctví utéct… | Málo známý propagační plakát EU z roku 1992 má symboliku dokonce dvojnásobnou: Babylonskou věž, která je v Biblickém Janově zjevení jasně spojena se Satanem. A pak dokonce i reverzní negativní pentagram, jakožto hlavní symbol satanismu… všímejte si převrácených hvězd! Tohle je silné kafe!

 

Smyslem toho všeho je podle Kartouse „vyvolat pocit nejistoty, nahlodávat západní vazby České republiky a pomocí masově šířených dezinformací zvrátit náš politický směr a obrátit ho od liberální demokracie k autoritářskému systému kvůli zmatenosti a neschopnosti uživatelů internetu kriticky uvažovat“ :-)

Zmíněný „zakladatel“ popsal, že „Elfové ve svém volném čase, bezplatně a dobrovolně vstupují pod falešnými profily do komunit na Facebooku, kde se ve velkém šíří dezinformace, a hledají jejich původce. Mapují, jaké »lži« nesou řetězové e-maily a kdo za nimi stojí. Nejpracovitější dobrovolníci se údajně této činnost věnují kolem šesti hodin týdně.“

Anonymní „otec zakladatel“ uvedl: „Působíme v tradičním veřejném i kybernetickém prostoru. Monitorujeme činnost nepřátel na internetu a získáváme informace o konkrétních osobách napadajících hodnoty, na nichž stojí Česká republika. Nepřátelské sítě nejen sledujeme, ale i aktivně podrýváme.“

Skupina ve svém prohlášení uvádí, že jejím cílem „nejsou lidé nešťastní, frustrovaní či ztracení ve složité informační společnosti. Ti jen měli smůlu, že promyšlená propaganda využila jejich pocit ukřivděnosti. Naším cílem jsou ti, kteří vědomě přispívají k narušení fungování našeho státu.“

V první linii jsou Elfové, kteří přicházejí do styku s údajnými trolly, upozorňují je, že šíří nesmysly, a píší to do komentářů, aby zazněl i jiný názor a ostatní lidé nenabyli dojmu, že dezinformacím všichni věří. Další buňkou jsou analytici vyhledávající „trollí skupiny“. Třetí skupinou jsou agenti, kteří se snaží pomocí skryté identity do skupin proniknout a získat informace. Čtvrtou buňku tvoří experti, programátoři a právní poradci.

V prosinci 2018 Deník N informoval o tom, že skupina nasbírala na 660 hromadných řetězových e-mailů, jejichž obsah ověřovala. Hlavními tématy těchto zprávy byly útoky na migranty a neziskové organizace, média, typicky Českou televizi, a také určitou část politického spektra — častými terči byly opoziční pravicové strany, Česká pirátská strana a Česká strana sociálně demokratická.

Tolik Wikipedie. Takže situace je z mého pohledu jasná. Vedle klasických státních oficiálních a tajných bezpečnostních složek vzniká v zákulisí českého státu zárodek budoucí „kavárenské“ /global-bolševické/ podoby Státní bezpečnosti, v horším případě Gehaime Staadspolizei, která se připravuje na dobu až bude moc, v tomto státě a v Evropě, zcela v rukou nikým nevolené totalitní Evropské komise a obrovskými prachy podplaceného Evropského parlamentu. Pak se tato drobná mravenčí práce „dobrovolníků“ při sběru kontaktů a informací o dnešních i budoucích „nepřátelích“ vládnoucí „elity“ zatraceně vyplatí.

Následuje citace článku, který v originále můžete nalézt na adrese https://blisty.cz/art/94531-ruska-propaganda-v-ceskem-kyberprostoru-ve-4-ctvrtleti-2018.html


„RUSKÁ PROPAGANDA“ V ČESKÉM KYBERPROSTORU VE 4. ČTVRTLETÍ 2018

Rozsáhlá analýza Českých elfů odhalila 22 center, které produkují 60% proruské propagandy v českém kyberprostoru. Dále šetření řetězových mailů ukázalo čtyři časové vlny v daném čtvrtletí a jejich návaznost na domácí či zahraničně-politické události.

Komunita Českých elfů provedla rozsáhlou analýzu aktivit on-line médií a řetězových mailů v České republice za poslední čtvrtletí roku 2018. Za použití pokročilého software, který umožňuje automatizovanou jazykovou i významovou analýzu textu, bylo prozkoumáno řádově tisíce zdrojů českojazyčného informačního obsahu, jako jsou např. zpravodajské portály, zájmové weby, blogy, komentáře, apod., a to v celé tématické šíři, od politiky a obrany po zábavu, kulturu a sport.

cz-eu-slavery

Cílem analýzy bylo mapovat zdroje a časovou stopu šíření těchto čtyř nejtypičtějších narativů proruské propagandy:

1) Proti NATO: tendenční obsah zaměřený proti Severoatlantické alianci, vykreslování NATO jako světového agresora, který chce zničit Ruskou federaci.

2) Proti EU: obsah podporující protievropské nálady, líčící ztrátu suverenity ČR v rámci EU, vnucování migrantů, diktát Německa, nesmyslná bruselská byrokracie, EU jako úpadková organizace podporující homosexualismus a zvrácenosti, apod.

3) Proti USA: líčení našeho spojence a garanta evropské bezpečnosti jako imperialistickou mocnost, nepřátelskou nejen Rusku, ale i skutečným zájmům ČR.

4) Proruský: podporuje vidění světa optikou současného ruského vedení – Rusko jako oběť, které nezbývá než se bránit, Rusko jako poslední bašta ochrany křesťanských a konzervativních hodnot a protipól dekadence Západu, glorifikace Vladimira Putina jako osvíceného a silného vůdce, apod.

Výsledkem pokročilé jazykové a obsahové analýzy několika tisíc informačních zdrojů českého internetu je skupina 22 webů, které se podílí na šíření těchto čtyřech narativů plnými 60%. Jsou to tyto portály:

01. novarepublika.cz
02. almanach.cz
03. parlamentnilisty.cz
04. czechfreepress.cz
05. svobodnenoviny.eu
06. ceskoaktualne.cz
07. vlasteneckenoviny.cz
08. sputniknews.com
09. aeronet.cz
10. outsidermedia.cz
11. zvedavec.org
12. ac24.cz
13. bezpolitickekorektnosti.cz
14. nwoo.org
15. eurozpravy.cz
16. e-republika.cz
17. ragauian.cz
18. lajkit.cz
19. casopis-sifra.cz
20. megazine.cz
21. prvnizpravy.cz
22. protiproud.cz

-konec citace-


Těšte se! Lepšoidé vás naučí ten „jediný správný názor“

illusion-slavery-Al-Margen-01-s

Tolik tedy mají co říci k dnešku ti kluci elfští, údajná „elita“ našeho národa a strážci „jedině správného“ směrování naší cesty. Jsou to, jak výše řečeno, „inteligenti“ z lepšolidsko-právních, globalistických vysokých škol, často provozovaných z grantů zahraničních soukromých subjektů /typu Soros/ příp. také EU a s tajnými službami západních vlád za zády. Vědí, proč to dělají. Peníze nepáchnou a jejich konta nejsou nijak malá. Americký FED i Centrální Eurobanka tisknou dolary ze vzduchu » způsobem „oslíčku, otřes se“ a zdá se, že se soukromý FED elitních sionistických bankéřů třese vždy rád, když jde o to si válkou nebo pátou kolonou podmanit některý stát. Začalo to u Havla a teď to vrcholí.

illusion-slavery-money-Al-Margen-11-s

No neberte to, snažím se vidět dobré ve zlém. Náš web se tak dostává do velmi dobré společnosti svobodně píšících webů celostátního významu a zdá se být nade vší pochybnost jasné to, co vám kladu na srdce už řadu let: „Elity“, které si nárokují vaši poslušnost, prostě nemají rády, když někdo „melouchaří“ ve svém nitru při snaze zvelebit sebe sama jako bytost. Na všechno máte předem připraveny oficiální systémy, nebo snad ne?

Mainstreamová média vás vybaví vším, co si máte myslet, aby bylo vše, jak má být. A církve, psychiatr a psycholog je tu od toho, aby vás usměrnil do stavu použitelné pracovní síly a konzumenta hmotných statků v zájmu „elit“. Dýchat umíte sami, a kdybyste snad někdy potřebovali přidusit, na to si „elity“ kádry obstarávají už nyní…

Tolik k této kuriozitě. Závěrem vám nabízím text článku z webu eportal.cz, který měl tu smůlu. Že se v první dvaadvacítce neumístil. Což jeho autorům na humoru nic neubralo:


ČEŠTÍ ELFOVÉ SLAVÍ ÚSPĚCH. PRORUŠTÍ TROLLOVÉ BUDOU JEČET HRŮZOU!

BND, 6. 2. 2017: Keine Beweise für Desinformations-Kampagne Putins
BND, 6. 2. 2017: Keine Beweise für Desinformations-Kampagne Putins

Autor: Tisková agentura Fejk-ňůs
Publikováno: 8.11.2018

Praha, (fň!) — Čeští elfové, kteří hodlají pomocí udávání, bití a vyhazování do luftu bojovat proti lžím a dezinformacím ruských trollů, získali nový status. Od dnešního dne jsou součástí policejních sil. Při této příležitosti představili na tiskové konferenci své uniformy, zbraně a také slogan. „Hlásíme se k odkazu TGM, tak jsme přejali jeho krédo „Nebát se a nekrást“ a upravili jsme jej na „Nebát se a udávat“. Razíme heslo, že při „hledání slušnosti a pravdy je třeba udávat“. Chceme lidi přesvědčit, že na udávání není nic špatného. Brzy spustíme kampaň, kterou financuje Evropská unie. Máme připravené bannery, billboardy, inzeráty a PR články. Chystáme také veřejné debaty v Knihovně Václava Havla a besedy ve školách,“ sdělil mluvčí Českých elfů Bohumil Kartous.

I ČR má své Sorosovy kolaboranty, zde např. soudruh Janda z Evropských Hornot
I ČR má své Sorosovy kolaboranty, zde např. soudruh Janda z Evropských Hornot

 

Čeští elfové hodlají spolupracovat s think-tankem „Evropské hornoty“ a nevládní ziskovou organizací „Člověk v tísni“. Hlavním mediálním partnerem potom bude Česká televize, ČT.

ceska-lzi-televize-kdy-lze

 

„Marek Wollner už má natočeno do svých „Reportérů“ reportáž o historii udavačství v českých zemích. Každý týden tak představí jednoho slavného udavače. Chystá se také seriál o udávání a ve večerních zprávách bude denně vyhrazena poslední pětiminutovka aktuálním zprávám ze světa udavačství,“ sdělil Kartous na tiskové konferenci, kde došlo za půl hodiny k patnácti udáním. Obvinění dostali hned na místě obuškem přes ledviny a byli odvezeni v antonech do narychlo zřízených nápravných táborů za městem.

Protesty proti fýrer Merkelové — někteří Němci se již probudili, stále jich je ale menšina...
Madam Merkel fandí elfím trollům

 

Zbytek novinářů poté sledoval improvizovanou módní přehlídku, na které Čeští elfové představili své slušivé uniformy. „Budeme nosit vysoké černé holínky, hnědé rajtky a košili ve stejné barvě. Na rameni potom bude vyšitý náš bojový slogan „Nebát se a udávat“. Považujeme se za světlonoše pravdy a věříme, že naše uniformy budou budit respekt. K jeho zvýšení budeme mít při sobě obušky, mačety a granáty. Ale nebudeme každého bít a vyhazovat do luftu automaticky. Máme jasně nastavené mechanismy a pravidla, díky kterým budeme v ulicích měst a vesnic naší země trestat jen lháře a ruské trolly, kteří se prokazatelné provinili. Pokud přežijí naše výchovné „políčky“, skončí v táborech a horší případy u válečných soudů a následně u zdi,“ prozradil Kartous něco málo z „kuchyně“ Českých elfů.

-konec citace Fejk-ňůs-


Tolik ten článek a závěrem mne napadá: Co myslíte, měl bych zavolat do Kremlu Vladimírovi, kde že mi v bance na mé konto deponují ony stotisícové částky v dolarech, které si za svoji „rozvratnou činnost“ určitě zasloužím?

A co říci úplně na závěr? Omlouvám se vám, čtenářům tohoto webu, že jsem do této chvíle ani netušil, že jsem ze zahraničí motivovaným nepřítelem „vašich“ hodnot. Já „blbec“ jsem měl za to, že je tomu naopak. Že vám totiž hodnoty přináším! Ach jo, už z toho začínám být magor, z těch Pražáků… ale aspoň začínám naplno chápat svého děda, který mně kdysi říkával, že nemá rád slavného českého vojevůdce Jana Žižku. A když jsem se ptával, proč tomu tak je, prohlašoval, že mu nemůže zapomenout, jak tehdy stál ležením před Prahou a uvažoval, zda ten pelech neřesti docela zničit nebo ne. A že ho tehdy nechal stát… Nu což, všichni chybujeme!

Nedá se nic dělat, za chyby minulosti se platí. My s tím dnes musíme žít. Když to hemžení v Praze někdy pozorujete, nepřipadáte si někdy taky jak ten chlap v tom vtipu, co vyhledal pomoc psychiatra? Neznáte? Tak tady je:

„Jak jste se do těch potíží dostal?“, ptá se lékař. „Vy mi to asi nebudete věřit“, odpovídá muž. „Začalo to tím, že jsem se oženil, to jsem neměl ale nikdy dělat. Vzal jsem si totiž jednu vdovu s dospělou dcerou, která se stala mojí nevlastní dcerou. To ba ještě nic neznamenalo, ale pak nás přišel navštívit můj otec, zamiloval se pak do té dcery a oženil se s ní. Takže moje nevlastní dcera se stala mojí nevlastní matkou. Potom se mojí ženě narodil syn, který byl samozřejmě otcův švagr, protože to byl bratr jeho manželky. No a když byla moje nevlastní dcera mojí nevlastní matkou, byli můj syn mým strýcem. Z toho vyplývá, že moje žena, která je matkou mojí nevlastní matky je mojí babičkou a já jsem její vnuk. Ale to není všechno. Protože mám za manželku svojí nevlastní babičku, nejsem jenom její manžel a vnuk, ale i svůj dědeček…

Prostě „příběh jako z Malé Strany“, možná rovnou ze Strakovky…

NO ŘEKNĚTE, NEJEBLO BY VÁM Z TOHO?

A jak jste na tom vy?

Tak nám zabili spodka paní Millerová, jak by řekl dobrý občan Švejk! Místo spodka ovšem hodili na stůl skutečné eso...
Český Švejk: Byla to jakási mobilizace bláznovství, masová psychóza, která plnila smutné domy ústavů choromyslných… Byla to opičí říše. Hlavy státníků byly plny plánů, které se vykonávaly a prováděly při snídaní, všechny soudy byly vychytralé a blázince byly přitom plny. Někdo se zbláznil z nutnosti, aby se ukázal být hezkým vládě… Dřív to bejvalo horší. Obžalovaný museli chodit po rozžhaveným železe, pít roztavený volovo… Dneska? Je to legrace! Kavalce máme, stůl máme, záchod máme přímo pod hubou, poměry se rozhodně zlepšily! K našemu dobru… Kristus byl taky nevinej…

9 komentářů u „Zlatý slavík české alternativy nám unikl jen o chlup! V analýze svazácké skupiny „Českých elfů“, jsme dosáhli na 17. místo v kategorii tzv. proruské propagandy. Kristova „úzká“ cesta ke šťastnému životu a ke znovuzrození v duchu je v podání budoucí „Státní bezpečnosti“ vyhodnocena jako „prokremelská propaganda““

 1. Gratuluji ke skvělému výsledku, cítím ještě nějaké rezervy, ale až, Pavle, elfové zmonitorují a zanalyzují tento váš článek, tak už vám příště bedna neuteče:)

  1. Ahoj, taky velka gratulace. Jeste nejaky clanek o Putinovi a budes v prvni desitce, jen tak dal. Mirek

   1. Mirku, díky za tvoji podporu… ale ono to vlastně není žádná sranda… připomenu ti jeden starý vtip: jdou dvě opice pralesem… ta druhá se náhle sehne a zvedne ze semě rozbušku /asi to bylo někde v Kongu?/… zkousne ji mezi zuby a ozve se hrozná rána… ta první se lekne, otočí se a říká: kuš potvoro, ty se směješ, ale já jsem se lekla… mám se to taky jednou může stát, pokud to těmhle debilům dovolíme rozvinout až k vlastnímu hořkému konci… já to mám za pár… ty máš ženu a děti… co s tím do budoucna uděláš?..

    1. No, jak jsi někde napsal že Čechům se za války přezdívalo smějící se bestie, protože si z vážných věcí dělali srandu, tak proto ten komentář.
     Co s tím dělat? Nebojuj se zlem posiluj dobro, to má odpověď.
     Jinak co bude až ty tu nebudeš. Tenhle web je jen o tobě, bez tebe je to mlácení prázdné slámy.
     Samozřejmě to co jsi mne naučil se budu snažit předávat dál, pokud o to bude někdo stát, abych neházel perly sviním.
     O tom abych se někoho snažil aktivně přesvědčit jsem již vyléčený osobní zkušeností, na kterou jsem tvrdě doplatil. Zdravím z Goralie.

  2. díky za podporu… osobně mne to netěší… že může být někdo takový idiot a za prachy se zaprodávat Satanovi a lézt mu rovnou do prdele… naší šancí je, že Satanovi nekdo dokučí natolik, že ho chytí průjem a ti hošani skončí v hajzlu… nakonec tam patří, nebo ne?..

 2. Samozřejmě, je to celé ironie …, aneb „smích ceděný přes slzy“, jak o něm rád psával N.V.Gogol (pozn. pro elfy: byl to Rus a s určitostí Putinův agent).Ale jednu výhodu to vše přece jen má, sledovanost dotyčných „závadných“ stránek nepochybně vzroste…

 3. Vďaka, brilantne zhodnotená realita“ teraz a tu“, potvrdzujúca dobrú správu, eóny vekov predkladanú (Vami zdôrazňovanú) – možnosť slobodnej voľby cesty…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>