Znamení času: Červen 2016 — podivnější než podivný — část 2. Zajímavé úkazy v Mekce i v Yellowstone. Významné litosférické posuny na zlomu San Andreas! Blíží se bouře?

7 Otázali se ho: “Učiteli, kdy to bude? A jaké bude znamení, až se to začne dít?” 8 Řekl: “Dávejte si pozor, abyste nebyli svedeni. Neboť mnozí přijdou v mém jménu a budou říkat: "Já jsem" a "ten čas je tu". Nechoďte za nimi. 9 Když byste uslyšeli o válkách a nepokojích, nevyděste se. Neboť to musí nejprve nastat, ale konec nebude hned.” 10 Potom jim říkal: “Povstane národ proti národu a království proti království, 11 budou veliká zemětřesení a na různých místech hlad a mor, budou hrůzy a veliká znamení z nebe. (Lukáš 21, CSP)
25 “A budou znamení na slunci, měsíci a hvězdách a na zemi úzkost národů, bezradných před řevem a vlnobitím moře. 26 Lidé budou omdlévat strachem a očekáváním toho, co přichází na celý svět; neboť mocnosti nebes se zatřesou. (Lukáš 21, CSP)
29 A řekl jim podobenství: “Podívejte se na fíkovník a na všechny ostatní stromy. 30 Když vidíte, že již vypučely, sami víte, že léto je již blízko. 31 Tak i vy, až uvidíte, že se toto děje, vězte, že je blízko Boží království. (Lukáš 21, CSP)

 

 

Zdá se že zmizelo mnoho malých průduchů

22. 6. 2016: Seems a lot of small vents are going off, and this seemed to catch the interest of the person operating the cam (at 3:30 AM?) It used to be that the camera was stationary all night because no one was there operating it. Now? It seems they are on it all night…why? I was just discussing the way all these small vents are going off and then when I checked last night’s recordings, they zoomed in on it ;)

10. 3. 2016: Citace z e-mailové odpovědi Yellowstonského geologického úřadu na otázku, co je to vidět na webové kameře za podivná světla: „…nehrozí okamžitá erupce, mohl by přijít spíše zemětřesný roj (nebo jedna větší událost). Ta světla by mohla velmi dobře být tzv. „světla zemětřesení„, která jsou příznakem geologického stresu [napětí mezi geologickými vrstvami], které generuje určitý druh plazmatické světelné energie v důsledku v stlačení vrstev v zemi.“

This is an email response from Yellowstone Geology Department when asked what the strange lights seen on the webcam and recorded on many of my videos could be… citation from Yellowstone Geology Unit: „…no eruption threat is imminent rather a possible earthquake swarm (or single larger event) may be coming soon. These could very well be “earthquake lights”, which are a sign of geologic stress, which releases a form of plasma light energy due to stresses in the ground.“


Okolo zlomu San Andreas v Kalifornii byl detekován rozsáhlý vertikální pohyb

san-andreas-fault-movement2

san-andreas-fault-velocities1

Jak informuje např. americký Forbes nebo Fox News Science, vědecká studie odeslaná do redakce 5. 8. 2015 a publikovaná v časopise Nature Geoscience 20. 6. 2016 odhaluje rozsáhlý vertikální pohyb po celém systému zlomu San Andreas. Výzkumný tým, vedený Samuelem Howellem z University of Hawai, byl schopen vypreparovat jemné signály ze zašuměného souboru dat vertikálního pohybu zemských desek podél jedné z nejznámějších poruch na světě. …

Systematickým odstraněním šumu byli  vědci schopní extrahovat masivní vertikální pohyb. Svislý pohyb podle jejich výsledků činí ±2 mm za rok. I když jej lidé sami nejsou schopni pozorovat, poskytuje důležité údaje ke zkoumání toho, jak se zlom vyvíjí a kde můžeme očekávat budoucí zemětřesení.

Zlom San Andreas v Californii je „uzamčen a pod napětím, které se akumuluje již přes století“ varují vědci

 

Los Angeles Times, 4. 5. 2016: Southern California’s section of the San Andreas fault is “locked, loaded and ready to roll,” a leading earthquake scientist said Wednesday at the National Earthquake Conference in Long Beach.

The San Andreas fault is one of California’s most dangerous, and is the state’s longest fault. Yet for Southern California, the last big earthquake to strike the southern San Andreas was in 1857, when a magnitude 7.9 earthquake ruptured an astonishing 185 miles between Monterey County and the San Gabriel Mountains near Los Angeles.

It has been quiet since then — too quiet, said Thomas Jordan, director of the Southern California Earthquake Center.

“The springs on the San Andreas system have been wound very, very tight. And the southern San Andreas fault, in particular, looks like it’s locked, loaded and ready to go,” Jordan said in the opening keynote talk.

Other sections of the San Andreas fault also are far overdue for a big quake. Further southeast of the Cajon Pass, such as in San Bernardino County, the fault has not moved substantially since an earthquake in 1812, and further southeast toward the Salton Sea, it has been relatively quiet since about 1680 to 1690.

Here’s the problem: Scientists have observed that based on the movement of tectonic plates, with the Pacific plate moving northwest of the North American plate, earthquakes should be relieving about 16 feet of accumulated plate movement every 100 years. Yet the San Andreas has not relieved stress that has been building up for more than a century.

Although the Pacific plate is moving northwest relative to North America at about 16 feet, or 5 meters, every 100 years, the southern San Andreas fault has been quiet for more than a century.  (Thomas Jordan / Southern California Earthquake Center)
Although the Pacific plate is moving northwest relative to North America at about 16 feet, or 5 meters, every 100 years, the southern San Andreas fault has been quiet for more than a century. (Thomas Jordan / Southern California Earthquake Center)

Další informace: