Prezident Miloš Zeman obvinil Bakalu z rozsáhlé hospodářské kriminality v OKD. Konečně někdo nahlas mluví o největším českém zloději. Proč Hospodářské noviny, týdeník Respekt nebo Aktuálně.cz lžou?

zeman-6591461

Dnes tu máme vysvětlení pro ty co stále nechápou proč tzv. havlistická a sórošovo-sluníčkářská média hlavního proudu tolik nenávistně jedou proti Miloši Zemanovi — je to mj. přesně proto co teď prezident Zeman řekl nahlas: Bakala je arci-zloděj a mnoho novinářů pracuje pro něj a za jeho peníze. Buďme rádi i za ty co demonstrativně odešli, jako např. eurosoudružka Němcová či Kalousek — protože nyní víme kdo s kým peče, který zloděj kryje jiného zloděje… Možná se někomu konečně rozsvítí, pro koho pokrytečtí sluníčkáři skutečně pracují — a nyní pochopí čemu jsme se vyhli — když národ instinktivně odmítl Drahouška, kámoše druhého arci-zloděje v pořadí, totiž soudruha Kalouska.

Odpověď na otázku z titulku je jednoduchá: Hospodářské noviny, týdeník Respekt i server Aktuálně.cz, jsou ve vlastnictví Zdeňka Bakaly. Komu slouží novinář, který bere peníze získané tímto způsobem? Myslíte si že vás bude informovat objektivně?

A protože se nás mainstream snaží oblbovat je třeba si připomenout prostý fakt, že prezident Miloš Zeman je jeden z mála politiků, kdo mluví rozumně a nenechává se ovlivňovat propagandou neomarxistického liberalismu, který je teď módní v Bruselu i v mediálních bažinách po celém západním světě. Citujme si:

Zeman v projevu sejmul Zdeňka Bakalu. A nejen za OKD. Vynadal i jeho médiím, která nás poučují! Vysmál se i ČT. Němcová či Kalousek odešli ze sálu

parlamentnilisty.cz, 8.3.2018: Prezident Miloš Zeman složil slib na nadcházející pětileté prezidentské období ve Vladislavském sále Pražského hradu a pronesl svůj prezidentský projev.

Prezident Miloš Zeman při svém inauguračním projevu

„Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj úřad budu zastávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí,“ složil úvodem Zeman slib do rukou předsedy Senátu Milana Štěcha (ČSSD). …

„Předstupuji před vás podruhé s inauguračním projevem. A považuji za správné, abych v první části svého prvního vystoupení se pokusil zhodnotit, co se v uplynulých pěti letech podařilo, ale také, co se nepodařilo. …“ začal.

„Role prezidenta je dvojí. Chce-li mít prezident poměrně klidný život, stačí mu, aby plnil některé ústavní povinnosti – například jmenoval soudce Ústavního soudu, členy Bankovní rady ČNB. V první části jsem jmenoval předsedu Ústavního soudu a doplnil Ústavní soud na patnáct osob. V druhé části jsem jmenoval guvernéra ČNB a doplnil bankovní radu. A i když formálních povinností tohoto typu jsou desítky, zastávám názor, že prezident by si měl zvolit ještě další téma, které by ho provázelo celou dobu výkonu jeho funkce,“ zmínil.

Zeman je eurofederalista

„Takovým tématem v mém případě bylo setkávání se s občany. A jsem rád a mohu za to poděkovat občanům, že účast na našich setkáních byla hojná a že naše diskuze byla velmi, velmi zajímavá. Ano, 28. října každého roku vyznamenám mezi 30 až 40 výrazných osobností, ať už z vědy, umění, sportu, podnikání, veteránů druhé světové války nebo například zahraničních osobností, z nichž bych rád připomenul alespoň jednu, Güntera Verheugena, protože tento člověk se výrazně zasloužil o vstup ČR do EU. … Své poznatky jsem se snažil přenést na vládní úroveň. Prezident má právo konzultovat činnost s členy vlády. …“ shrnul Zeman.

Zeman se snaží o ekonomickou diplomacii bez vlivu ideologií

Následně se rozhovořil o ekonomické diplomacii. „Možná, že řeknete, že je to činnost šedivá a nudná a snad i z hlediska publicistiky budete mít pravdu. Ale jsem rád, že na mých cestách do zahraničí mě celkem doprovázelo 18 podnikatelských misí, kterých se zúčastnilo více než 700 podnikatelů. Tyto cesty mají samozřejmě velký význam, zejména tam, kde partnerská strana má takzvaný prezidentský režim, protože prezident prezidentovi nejlépe rozumí. …“

Pozn.: K tématu diplomacie lze dodat, že zatímco bakalonovináři a sorosovi sluníčkáři předvádějí učebnicové pokrytectví, Zeman se snaží o neideologickou vzájemně výhodnou spolupraci se všemi viz odst. Z7. D7. Jak je to s podporou ekonomiky a obchodu? Podnikatel v zahraničním obchodu hovoří o tom, jak je to doopravdy se vztahem Zemana k Rusku a Číně »

Co je to fašismus a nacionální socialismus

„Před pěti lety jsem upozornil na tři takové problémy. Prvním z nich byla hrozba neonacistických bojůvek v české společnosti. Konkretizoval jsem tuto hrozbu ve svém projevu v Lidicích, kde jsem za neonacistickou stranu označil DSSS. Dovolte mi krátkou terminologickou vsuvkou. Občas se setkáváme s terminologií fašismus a fašistický, rád bych připomněl, že fašismus je specifický italský fenomén, který se lišil od německého nacismu například tím, že nebyl vyhraněně antisemitský. Tím to neomlouvám. Ale víte, proč se u nás v minulosti téměř nepoužíval termín nacismus? Protože když si termín dešifrujete, je to termín nacionální socialismus. A protože minulý režim měl jako erbovní slovo slovo socialismus, bylo obtížně přijatelné, aby se vedle erbovního slova vyskytovalo i slovo nacionální socialismus. Prezident by neměl známkovat politické strany, protože nejsou strany první a druhé kategorie, stejně jako nejsou voliči první a druhé kategorii. Ale zde jsem učinil jednu výjimku a nyní ji zdůvodním. Tímto zdůvodněním je skutečnost, že DSSS aktivně spolupracovala s Kotlebovou neonacistickou stranou na Slovensku, to znamená se stranou, která výslovně schvalovala vyvraždění 60 milionů slovenských občanů a která schvalovala i vyslání rychlé divize na východní frontu či potlačení SNP,“ zmínil k tomuto Zeman. …

Problém ekonomické kriminality. Velká skvrna která se jmenuje Zdeněk Bakala

Rozkradené doly OKD: Babiš má své "čapí hnízdo" a dluhopisy, Sobotka si pro změnu nahrabal v komplotu s Bakalou
Rozkradené doly OKD: Babiš má své „čapí hnízdo“ a dluhopisy, Sobotka si pro změnu nahrabal v komplotu s Bakalou

„Druhým problémem, na který jsem upozorňoval, byl problém ekonomické kriminality. Jsem rád, že došlo k určitému pokroku a že vliv ekonomických mafií zeslábl, nikoliv však vymizel. Podpořil jsem zákon o prokázání původu příjmů a majetku, pouze lituji, že není aplikován ve větším rozsahu, podpořil jsem i další kroky proti daňovým podvodům, jako je kontrolní hlášení a EET, ale bohužel u nás je stále ještě velká skvrna a ta skvrna se jmenuje Zdeněk Bakala.

Chci upozornit, že se nejedná pouze o dnes před soudem stojící kauzu podivné privatizace OKD » Ale že se jedná o daleko rozměrnější akci, protože podle odborných odhadů bylo dohromady z OKD vytunelováno 100 miliard korun,“ řekl Zeman ve svém projevu.

„Ještě těsně před krachem podniku, který zaměstnává 10 tisíc osob, Zdeněk Bakala inkasoval posledních 16 miliard korun na dividendách. A přitom jen tak mimochodem stačil okrást i nájemníky OKD o jejich byty. Dokud tento problém nebude vyšetřen, pak nemůžeme tvrdit, že velká ekonomická kriminalita je minulostí a že Viktor Kožený skrývající se na Bahamách nemá svého velkého nástupce právě v osobě Zdeňka Bakaly. Když jsem se ptal jak ministra spravedlnosti, tak před časem i nejvyššího státního zástupce, zda v této věci proběhne vyšetřování ve stylu ‚padni komu padni‘, setkal jsem se s velmi rozpačitou odezvou,“ řekl Zeman, že jej to mrzí.

Následně Miloš Zeman zhodnotil pokusy manipulovat českou veřejností

„Noviny, jako jsou Hospodářské noviny nebo týdeník Respekt nebo server Aktuálně.cz, jsou ve vlastnictví Zdeňka Bakaly.

A tyto noviny nás každodenně poučují o tom, jak se máme chovat. Novinář, který bere peníze získané tímto způsobem, by neměl mít naši úctu a neměli bychom ho brát vážně.

Postižené husy opustily sál

ceska-lzi-televize-kdy-lze

Kritika, která se týká mediální sféry, se nedá redukovat pouze na Bakalovo mediální impérium. A není to ani kritika pouze papírových médií. Je to například i kritika veřejnoprávní České televize. Rád bych připomněl nedávnou studii Fakulty sociálních věd UK, která uvádí, že zpravodajství naší veřejnoprávní (prý) vyvážené objektivní České televize bylo v minulosti výrazně ovlivněno její příchylností ke straně, která se jmenuje TOP 09. …“ podotkl Zeman. Ze sálu po těchto slovech odešli například poslankyně ODS Miroslava Němcová a následně poslanci Dominik Feri, Karel Schwarzenberg, Miroslav Kalousek či Jiří Pospíšil.

„Snažme se odlišit novináře, kteří hledají pravdu, od těch, jež hledají senzaci. A domnívám se, že patří úcta těm prvním a neúcta těm druhým.

Rád bych uvedl naprosto konkrétní příklady. Nejde o to, že občas slyším od skupin lidí, kteří zastávají svůj názor, že ti, kdo jejich názor nezastávají, jsou lůza. V té chvíli si vždy připomínám operu Bedřicha Smetany Braniboři v Čechách, kde zaznívá: My nejsme lůza, my jsme lid,“ sdělil Zeman…

Občanská angažovanost neznamená údajné „neziskovky“ placené vládou nebo z Norska, Sorosových fondů apod.

Dienstbierova chobotnice "hate-free" řádí v ulicích i na úřadech. Nezisková chapadla se sápou po majetku. Kampaň proti rasismu a násilí z nenávisti stála téměř 40 miliónů korun, vyplývá z webu Agentury pro sociální začleňování. Z této částky šlo osm miliónů korun ze státního rozpočtu prostřednictvím Úřadu vlády a zbytek byl z Norských fondů.
Dienstbierova chobotnice „hate-free“ řádí v ulicích i na úřadech. Nezisková chapadla se sápou po majetku. Kampaň proti rasismu a násilí z nenávisti stála téměř 40 miliónů korun, vyplývá z webu Agentury pro sociální začleňování. Z této částky šlo osm miliónů korun ze státního rozpočtu prostřednictvím Úřadu vlády a zbytek byl z Norských fondů.
Patička webu HateFree, sponzoři neziskovky patří mezi dobře známé, neslavně proslulé "firmy": Agentura pro migranty a "pobírače dávek z povolání", Úřad vlády, EEA Granty (Norské fondy) a Kavčí hory.
Patička webu HateFree, sponzoři neziskovky patří mezi dobře známé, neslavně proslulé „firmy“: Agentura pro migranty a „pobírače dávek z povolání“, Úřad vlády, EEA Granty (Norské fondy) a Kavčí hory.

„Nyní k budoucnosti. Hodlám samozřejmě pokračovat v tom, co jsem dělal v minulosti, protože to pokládám za užitečné. Ale rád bych to doplnil dalším tématem, kterým jsem se v minulosti zabýval. A tímto tématem je občanská angažovanost nebo, chcete-li jinak, aktivní občanství. Nemám tím rozhodně na mysli občanské aktivisty, kteří si někdy léčí komplex méněcennosti tímto způsobem, mám tím na mysli participaci občanů našeho státu na věcech veřejných. …“

Zákon o referendu, přímá demokracie

„Chceme-li se stát Švýcarskem, musíme převzít některé jeho zákony a některá jeho pravidla. A ve Sněmovně už leží dlouhou dobu zákon o referendu, který jsem rovněž podpořil, a je mi líto, že se tento návrh zákona neprojednává. Je mi líto, že se nepodaří prosadit myšlenku takzvaného panašování, aby si mohli občané sestavit sami kandidátku z kandidujících subjektů. Hlavní příčinou tohoto odmítání je strach z toho, že by tento model, pokud nemají na kandidátkách dostatek výrazných osobností, je přivedl k neúspěchu,“ podotkl Zeman a vzpomněl i povinnou volební účast. „Chceme-li, aby tady bylo skutečně aktivní občanství, pak i povinná volební účast je jeho součástí,“ sdělil. …

Prezident v závěru projevu řekl, že chce ve druhém volebním období podporovat aktivní občanství. Vyslovil se mimo jiné pro zavedení prvků přímé demokracie, zejména přímé volby starostů a hejtmanů. Měli by jimi být ti, kdo na kandidátce vítězného uskupení dostali nejvíc preferenčních hlasů.

Zdroje:

Obrovský podvod Bakaly. Vím, jak to začalo. Drobností… Ke kauze OKD promluvila Jana Lorencová

Podle dokumentů, jež získal Blesk, uvádí Zdeněk Bakala bydliště ve Švýcarsku v luxusní vile na břehu Ženevského jezera a s výhledem na Alpy. Do Švýcarska se Bakalovi oficiálně odstěhovali před sedmi lety a tomu, že žijí právě v této vile, nasvědčují obchodní dokumenty, v nichž miliardář uvádí toto bydliště. A také výpisy z obchodních rejstříků či fakt, že jeho příjmení figuruje v seznamu zákazníků nedaleké tenisové školy. Informace zjištěné  novináři byly publikovány v Blesku 31. 5. 2016.
Podle dokumentů, jež získal Blesk, uvádí Zdeněk Bakala bydliště ve Švýcarsku v luxusní vile na břehu Ženevského jezera a s výhledem na Alpy. Do Švýcarska se Bakalovi oficiálně odstěhovali před sedmi lety a tomu, že žijí právě v této vile, nasvědčují obchodní dokumenty, v nichž miliardář uvádí toto bydliště. A také výpisy z obchodních rejstříků či fakt, že jeho příjmení figuruje v seznamu zákazníků nedaleké tenisové školy. Informace zjištěné novináři byly publikovány v Blesku 31. 5. 2016.

Jediným, kdo hlasoval proti sestavení sněmovní vyšetřovací komise ve věci OKD, byl poslanec Miroslav Kalousek!

OKD je opravdu důležitá kauza, dá se říct, že přímo modelová. Privatizace OKD je jeden obrovský podvod. Začalo to celkem nevinně. Srovnala bych to s malou sněhovou kuličkou, která cestou z kopce na sebe nabaluje další a další sníh a nakonec může strhnout lavinu. Nikdo tenkrát na začátku let devadesátých neměl patrně zájem to nebezpečí vidět. Na tu zpočátku nevinně vyhlížející sněhovou kuličku se postupně začaly nabalovat větší a větší problémy. V průběhu tzv. velké privatizace se dal privatizovat pouze a výlučně majetek, spojený s předmětem podnikání. V tomto případě šlo o důlní činnost. I když i tady můžeme mít velké výhrady, tak je jasné, že naprosto bezostyšně byla porušena i tenkrát platná pravidla, vyhlášky a zákony.

Nikoho to ale nezaujalo, nikdo se nepozastavil nad tím, že nemohou být předmětem podnikání státní byty, bylo jich tenkrát 48.000, s nímiž OKD mohlo hospodařit. Přesto byly zahrnuty do privatizovaného majetku. A aby to tak moc neřvalo, tak se přejmenovaly na byty služební. Obrovský podvod, obrovská lež! Nikdy o služební byty nešlo! Z jedné vody načisto byly do „privatizace“ spláchnuty i dceřiné společnosti OKD, jako například VOKD, dále všechna rekreační zařízení pro horníky, hotely, například ve Vysokých Tatrách, tisíce hektarů pozemků, které zcela jistě s těžbou nesouvisely atd. Prostě pro kupujícího jakýsi bonus.

Pokud jde o byty, tak je to o to bolavější, že jejích obyvatelé jsou vlastně vazaly (situace je poněkud nepřehledná, pokud jde o jejich vlastníky) gaunera Bakaly, jehož firma jim vyšroubovala nájmy do neuvěřitelných částek. V celé této bolavé kauze je jediným úspěchem, že soudním výrokem lze o Zdeňku Bakalovi beztrestně hovořit jako o gaunerovi. K nápravě toho prvotního problému nedošlo hned a nedošlo k tomu dodnes. Místo toho se objevují další a další kostlivci padající ze skříní, sotva se kauzou někdo začně zabývat. Tak to může pokračovat vlastně donekonečna. V současnosti je oprávněné klást v souvislosti s OKD otázky. Vyřeší se to někdy? Kdo je za celou věc odpovědný? Mohu se ptát já, vy a koneckonců všichni občané České republiky. …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>