Tento svět a jeho církev 1 — tabu o pedofilii kněží se drolí

Internetem na Novinkách.cz v sobotu dne 5. října 2013 proběhla zpráva o potížích polského kléru s propukajícími pedofilními skandály polských katolických kněží z pera Pavola Minárika z deníku Právo.

Pozn.: Doplnili jsme aktualitu z r. 2016 o tom, jak Římsko-katolická církev uplácí aby zametla skandály pod koberec a snaží se tak zachránit svojí pošramocenou pověst…

Roztomilé tlapky našich samozvaných duchovních vůdců, kázajících vodu — ovšem pijících víno, sahají přímo nebo skrytě do nejen do života společnosti, ale i do intimních sfér citových a myšlenkových struktur každého z nás. Tato temná církevní havěť již druhé tisíciletí umně pokračující v budování úspěšných mafiánských struktur ovládajících tzv. křesťanskou západní civilizaci se prostě nezastaví před ničím.

Vlk objevil, že šaty pastýře fungují lépe než beránčí kůže...
Vlk objevil, že šaty pastýře fungují lépe než beránčí kůže…

Připomeňme si, co se pod kůží beránka skrývá za Vlky…

Citát podle Novinky.cz:

Polské tabu o pedofilii kněží se drolí

Pedofilie mezi katolickými kněžími byla dlouhá léta v Polsku tabu. Když nový papež František přišel s důrazným požadavkem nulové tolerance k tomuto zločinu a vzápětí odvolal vatikánského velvyslance v Dominikánské republice, polského arcibiskupa Józefa Weselowského (65) kvůli zneužívání chlapců, katolické Polsko bylo v šoku.

Ve stejné době se totiž navíc v této karibské zemi provalila další pedofilní aféra, v níž rovněž figuroval polský kněz – misionář Wojciech Gila (36). A dosavadní ledy mlčení začaly pukat.

O pedofilii mezi více než 360 tisíci katolickými duchovními se v Polsku hovořilo i psalo i v minulosti, avšak víc v jinotajích než otevřeně. Dominantní postavení kléru ve společnosti poskytovalo i těm, kdo se na dětech takto hanebně provinili, jakýsi ochranný neprůstřelný pancíř.

Nebýt zmíněných dvou pedofilních skandálů v Dominikánské republice, zřejmě by vše pokračovalo v zaběhaných kolejích. „V Polsku se takové případy odehrávají běžně a církev je bez výraznějších potíží dokáže zamést pod koberec, avšak na ty do zahraničí už její dlouhé prsty nedosáhly,“ upozornilo antiklerikální Hnutí Palikota (RP).

Utajování s tradicí

„Z množství kněží, kteří se dopustili pedofilie v letech 2001 až 2011, bylo odsouzeno 27. Většinou dostali podmínky,“ upozornil Janusz Palikot, šéf RP. Dodal, že církev má dlouholetou tradici v zatajování. Místo aby pomohla obětem překonat traumata, stará se hlavně o to, aby „nebylo pošpiněno“ její jméno. Viníky přesouvá z jednoho kouta země do druhého, kde až do dalších odhalení řádí dál.
„Pedofilové v sutanách se zaměřují především na děti z chudých nebo rozbitých rodin. Většina ze znásilněných nebo zneužívaných mladistvých nikdy nenajde odvahu hledat pomoc,“ upozornila nadace Kidprotect.pl. Obvinit kněze vyžaduje značnou psychickou odolnost pro dospělého, o dítěti ani nemluvě, zdůraznili představitelé nadace.

Počkáme, uvidíme

Po letech zarytého mlčení polská katolická hierarchie konečně zaujala stanovisko. Wojciech Polak, tajemník Konference biskupů Polska, se po opakovaných výzvách médií obětem omluvil. Když se novináři ptali, co bude následovat po slovech, polský primas, arcibiskup Jozef Kowalczyk řekl, že „jakákoli odpovědnost či odškodnění leží výlučně na bedrech viníků, a ne církve, která přece není žádná fabrika“. Ne každá zkušenost se dá automaticky přenášet do Polska, poznamenal v narážce na fakt, že katolická církev v USA vyplatila obětem pedofilie kolem pěti miliard dolarů (94,4 miliardy Kč).
Zatímco kardinál Kazimierz před každou otázkou k pedofilii před novináři mlčky utíká, jeho podřízený, varšavský arcibiskup Henryk Hoser, má odpověď: „Počkáme a uvidíme.“ Jednoznačně se před žurnalisty vyslovil jeho tajemník, kněz Wojciech Lipka: „O to se nestarejte, To není vaše věc.“

Pavol Minárik, Právo

Tolik k onomu článku. Celá záležitost polského kléru dokonale zapadá do celosvětové série skandálů zneužívání dětí katolickými kněžími a dalšími funkcionáři. Jako všude jinde považují polské zákony pedofilii na zločin a oznámení tohoto trestného činu je povinností.

Polská katolická církev sice deklaruje ochotu spolupracovat při vyšetřování pedofilie kněžích s orgány činnými v trestním řízení. To se však v posledních dvaceti letech stalo v Polsku jen jednou: biskup z Plocka oznámil sexuální zneužívání čtyř dětí kněžím ze své diecéze.¨

Jak upozorňuje obecně polský tisk, s lidmi, kteří nejsou duchovní, se v Polsku často zachází drsně jako s těžkými zločinci a při pouhém dosud neprokázaném obvinění putují na dlouhé měsíce do vyšetřovací vazby. To ale v žádném případě neplatí pro muže v sutaně.

Jsou známy případy, kdy kněží-pedofilové dostávají pouze podmíněné tresty a mnohdy jim není ani vysloven zákaz pracovat nadále s mládeží či přibližovat se k obětem.

Mělo by tady také zaznít, že sex s nezletilým je podle církevního práva stejným hříchem jako masturbace či pohlavní styk s dospělou osobou v celibátu. Tresty jsou skutečně „drastické“: modlitba, půst a jen nepříliš často nucený odchod do civilu.

Co dodat?

Ano, přesně tohle jsou ti, kteří se deklarují jako zástupci boží na Zemi. Lidé, kteří pod hávem ducha skrývají mnohdy nezvládnutou zvířecí touhu a dopouštějí se svým tušeným rozsahem neskutečných provinění na jménu člověk, natož pak na obrazu člověk církve, jak ho sami prezentují.

Existuje-li Satan, jistě z nich má radost. A možná není vůbec od věci uvažovat zcela vážně o tom, že akcie celé tahle prohnilé organizace údajných zástupců božích přešly už před dávnými věky do rukou výše jmenovaného božího protivníka.

Tomuto lidstvu jednadvacátého století před působením těchto jeho zástupců na zemi pomáhej pánbu.

Doplňková četba jen pro silné nátury

Papežský nuncius v Dominikánské republice měl sex s nezletilými
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/312455-papezsky-nuncius-v-dominikanske-republice-skoncil-mel-sex-s-nezletilymi.html

Papež František odvolal 21. srpna z Dominikánské republiky velvyslance (nuncia), který je obviněný z pedofilie. Arcibiskup Jozef Weselowski polského původu systematicky obtěžoval ministranty a chodil do míst, kde se nabízeli mladí homosexuální prostituti, což zachytila i tajná nahrávka.
  • Philly priest accused of raping altar boy

http://www.cnn.com/2013/09/27/justice/philadelphia-priest-arrest/index.html?iref=allsearch

  • Contemporary history of child sex abuse

http://en.wikipedia.org/wiki/Catholic_sex_abuse_cases#Contemporary_history_of_child_sex_abuse

Child sexual abuse is an umbrella term describing offenses in which an adult engages in sexual activity with a minor or exploits a minor for the purpose of sexual gratification.[43][44] The American Psychiatric Association states that "children cannot consent to sexual activity with adults," and condemns any such action by an adult as "a criminal and immoral act which never can be considered normal or socially acceptable behavior."[45] Only at the beginning of the 1900s did Western society begin to regard children as fledgling citizens whose "creative and intellectual potential require fostering" rather than "cheap labor".[46] According to The Atlantic, "the idea of the 'modern child' was shaped by the same forces that shaped the rest of society: industrialization, urbanization, and consumerism."[46]
Child sex abuse has gained public attention in the past few decades and has become one of the most high-profile crimes. Since the 1970s, child molestation and the sexual abuse of children has increasingly been recognized as deeply damaging to children and thus unacceptable for society as a whole. While sexual use of children by adults has been present throughout history, it has only become the object of significant public attention in recent times.[47] The first published work dedicated specifically to child sexual abuse appeared in France in 1857: Medical-Legal Studies of Sexual Assault (Etude Médico-Légale sur les Attentats aux Mœurs), by Auguste Ambroise Tardieu, a noted French pathologist and pioneer of forensic medicine.[48]
Doposud největší snaha přimět papeže a vatikánské činitele k odpovědnosti za sexuální zneužívání dětí kněžími katolické církve nastala 13. září 2011, kdy organizace Síť obětí katolických kněží předložila mezinárodnímu trestnímu soudnímu dvoru v Haagu 84 stránkovou zprávu a 20 tisíc stran dokumentace[1] obvinění, že papež a činitelé z Vatikánu tolerovali a umožňovali systematické utajování znásilňování a pedofilie, páchané katolickými kněžími po celém světě.[2]
Skandály v USA vyvrcholily v roce 2002. Tehdy údajně bylo zjištěno, že v USA bylo v posledních deseti letech církví zatajeno kolem 70 případů pohlavního zneužívání dětí a mladistvých. Od ledna do června 2002 v USA kvůli obvinění ze sexuálního zneužívání bylo odvoláno nebo rezignovalo 250 kněží a odstoupili 4 biskupové. Katolická církev v USA v letech 1980–2002 vynaložila podle odhadů 300–800 milionů dolarů za mimosoudní vyrovnání nebo soudní poplatky v občanském soudním řízení.

Šílenost! A co s tím?

Přetiskli jsme zde tyto informace za jediným účelem — ukázat vám v jakém světě iluzí a manipulace dnes všichni žijeme. Poznáním pravdy o tom, jak tento svět funguje, se může člověk lépe bránit manipulaci. Vědět je důležitý první krok k opuštění vězení systému, k vystoupení z matrixu…

Ale je to ještě šílenější… možná budete v šoku, stejně jako my, když jsme objevili, že tyto náboženské hrůzy jsou předpovězeny v Janově Zjevení »

Co udělat pro zlepšení tohoto světa?

Dovolte mi připomenout prastarou moudrost, předávanou mudrci a zasvěcenci lidstvu po tisíce let… mnozí říkají to samé, i když třeba trochu jinými slovy. Dovolte mi citaci, tak jak ji řekl Don Miguel Ruiz, autor vynikající publikace osobního rozvoje s názvem „Čtyři dohody“: »Jak lze změnit svět? Odpověď je snadná. Tím, že změníte svůj vlastní svět. Když vás žádám, abyste mi pomohli změnit svět, nemluvím o planetě Zemi. Mám na mysli svět, který existuje ve vaší hlavě. Nedokážete změnit svět, jestliže nezměníte nejdřív svět, který máte v sobě. Změna začíná u Vás. Změňte svět tím, že budete mít rádi sami sebe, že si budete užívat života plnými doušky a svůj osobní život proměníte v rajský sen. A já vás žádám o pomoc, protože vy jste jediní, kdo tuhle změnu může provést

Jak na to? Návod k poznání skutečnosti… návod k poznání toho, kým je bytost zvaná člověk. Návod k poznání toho proč tu na Zemi jsme nabízíme v seriálu »


Vatikán zaplatil v soudních sporech téměř 4 miliardy dolarů, aby ututlal sexuální zneužívání dětí kněžími

Doplňujeme aktualitu z r. 2016 o tom, jak Římsko-katolická církev uplácí aby zametla skandály pod koberec a snaží se tak zachránit svojí pošramocenou pověst.

Podle Jacka a Diane Ruhl z National Catolic Reporter, kteří se rozhodli prozkoumat toto téma, od roku 1950 utratil Vatikán nevěřitelných 3 994 797 060 dolarů! To je téměř 4 miliardy dolarů vynaložených na to, aby si zachovali svou důvěryhodnost. Toto číslo může být také předmětem debaty, protože nemůžeme přesně znát další sumu, kterou mohou tvořit „částky věnované na uplácení“.

Tento výsledek je založen na tříměsíčním vyšetřování dat, které shrnují více než 7800 článků z LexisNexis Academic a NCR databází a informace z BishopAccountability.org. Byly použity také zprávy z americké konference katolických biskupů.

Kdyby byla tato částka rozdělena do amerických 197 diecézí (volně přeloženo jako pobočky), každá z nich by získala okolo 20 milionů dolarů. Neuvěřitelná částka peněz od tvrdě pracujících lidí, kteří mají důvěru v dobrou víru a záměry církve — od lidí, kteří jsou rodiči malých chlapečků, kteří byli sexuálně zneužíváni — jsou použity na zakrytí nechutného zločinu, kteří páchají kněží.

Na začátku 90. let mnich, který pracoval ve Vatikánu, otevřeně hovořil pro The New Yorker a přiznal:

„Nevěřili by jste, jak obrovské množství peněz církev vynakládá na zatajení informací o těchto sexuálních zneužíváních.“ V roce 1992 obdrželi americké diecéze 400 milionů dolarů, aby zametli pod koberec stovky těchto zneužívání. Bylo to šokující, avšak od té doby nedošlo k žádné změně a toto číslo se jen exponenciálně navyšuje. Muži, kteří řídí Vatikán jsou si tohoto problému dost dobře vědomi a i přesto odmítají poskytnout prostor spravedlnosti.“

Když papež František promlouval ke stovkám biskupů ohledně tohoto tématu, tak řekl:

„Uvědomuji si, kolik bolesti na vás za poslední léta dopadlo a dávám vám svůj velkorysý závazek přivést uzdravení těchto obětí — s vědomím, že jejich léčením se vyléčíme i my — a ujistit se, že takové zločiny se již nikdy nebudou opakovat.“

Jeho slova „velkorysém závazku“ pouze ukazují, jak pokrytecká Církev ve skutečnosti je — bojí se více o svojí reputaci, než, aby se zajímala o morálku.

„Lidé, ke kterým mluvili, jsou ti lidé, kteří dovolili těmto pedofilům, aby si mohli vzít svojí kořist ve formě dětí.“ řekl John Salveson, 59letý filadelfský byznysman, který byl jako dítě zneužit knězem. „Když mi dáte sto let na to, abych vybral slovo, které popíše reakci amerických biskupů na tuto krizi, tak slovo „velkorysý“ by to nikdy nebylo.

Terry Mckiernan, který provozuje BishopAccountability.org, poznamenal, že František přehlíží fakt že mnoho diecézí kolem země nezveřejnilo jména těch lidí, kteří zneužívali a dokonce pokračují v lobbování proti promlčovacím zákonům, které chrání kněží před tím, aby byli souzeni za trestné činy z minulosti.

David Clohesy, výkonný ředitel Survivors Network of those Abused by Priests (síť lidí, kteří byli zneužiti kněžími), byl v jednu chvíli optimistický, že František bude tlačit na změnu, jak církev může zvládnout tento skandál, ale později ztratil naději. „Není tam nic, co by mohl říct, že by tomu pomáhalo, protože katoličtí biskupové jen předtím říkali — „Omlouváme se, nevěděli jsme o tom, uděláme to lépe.“ To stejné od nich slyšíme už desítky let.“ řekl. „Byl to papež, kdo odmítl učinit kroky, aby odkryl jednoho z těch zločinců nebo umožnil jeho potrestání… Mohl ho jednoduše zbavit jeho postavení, snížit jeho úroveň, ukáznit ho nebo dokonce jednoznačně zavrhnout chování takto proviněného biskupa. Odmítl to, ani u jednoho to neudělal.“ …


Ponaučení na závěr

Nikoho by nemělo překvapit takové chování církve ani vysoká koncentrace pedofilů v ní. Samozřejmě není náhodou, že pedofilie kvete v katolické církvi!

Kontrolu nad Vatikánem převzal Antikrist — a to už ve 4. století skrze Konstantina. Vatikán se stal skutečným antikristem, onou biblickou První šelmou z Janova Zjevení — což už jsme na ragauian.cz důkladně mnohokráte vysvětlovali a dokazovali »