Aktuálně: Armády NATO vyslané do Pobaltí jsou přípravou k agresi proti Ruské federaci. Odpověď Moskvy přišla rychle… Kdo chce z Evropy udělat atomové bojiště?

Aktualizace 29. 7. 2016: Byl rozšířen seznam vojenských aktivit USA-NATO v Černém moři.

Nedávno jsme upozornili na neobvyklé dění v RF okolo prezidenta Putina » Podle indicií jsme odhadovali, že by mohlo jít o reakci na nedávný Varšavský krok NATO, protože armády NATO vyslané do Pobaltí lze hodnotit jako nepřátelský akt přípravy k agresi proti Ruské federaci. Odpověď Moskvy na tuto přípravu „Drang nach Osten“ přišla rychle — hodně naznačuje zpráva sputniknews.com z 12.7.2016:

Rozsáhlá vojenská cvičení v mnoha regionech RF s balistickými atomovými raketami Topol a Jars

March 18, 2008: Russian Topol ICBMs behind a barbed-wire fence during a repetition for the nation's annual May 9 Victory Day parade 50 km outside Moscow in Yushkovo. On March 26, 2010 the new US-Russia nuclear pact establishes a "legally-binding" linkage between offensive strategic weapons and missile defence systems, the Kremlin said. Russia and the United States announced on March 26 that they had sealed a new nuclear disarmament accord after months of protracted negotiations to replace the START treaty. AFP PHOTO / DIMA KOROTAYEV
March 18, 2008: Russian Topol ICBMs behind a barbed-wire fence during a repetition for the nation’s annual May 9 Victory Day parade 50 km outside Moscow in Yushkovo. On March 26, 2010 the new US-Russia nuclear pact establishes a „legally-binding“ linkage between offensive strategic weapons and missile defence systems, the Kremlin said. Russia and the United States announced on March 26 that they had sealed a new nuclear disarmament accord after months of protracted negotiations to replace the START treaty. AFP PHOTO / DIMA KOROTAYEV

 

Více než 400 kusů techniky včetně balistických raket Topol, Topol-M a Jars se zúčastnilo vojenských cvičení strategických raketových vojsk (RVSN). Můžete se níže v textu podívat mj. na video, na kterém posádka měnila kolo na bojovém stroji v terénních podmínkách.

Russia's Fast And Elusive TOPOL-M Ballistic Missile Is Scary As Hell
Russia’s Fast And Elusive TOPOL-M Ballistic Missile Is Scary As Hell

 

Tato náhlá velká cvičení říkají o stavu vztahů mezi velmocemi víc než všechny diplomatické fráze: Jedni dělají pozemní a námořní cvičení s tzv. rotací jednotek… a druzí odpovídají cvičením s raketami…

Ruská federace opakovaně vyjadřuje vůli jednat s NATO

Můžeme příkladně citovat novinky.cz z 1.7.2016 » Moskva chce s NATO jednat navzdory jejímu rozpínání k hranicím Ruska, řekl Putin po setkání s finským prezidentem Saulim Niinistöm. Rusko chce podle prezidenta Putina po summitu aliance ve Varšavě, který se bude konat 8. a 9. července, jednat na Radě NATO-Rusko o krocích vedoucích k vybudování důvěry a o prevenci konfliktů hlavně v oblasti Pobaltí.

Moskva hodnotí výsledky schůzky v dále odkazovaném tiskovém prohlášení: A jak se dalo čekat — jsou „nemastné, neslané“.

Když znáte pravou motivaci tzv. Západu, tak vše najednou dává dokonalý smysl!
Když znáte pravou motivaci tzv. Západu, tak vše najednou dává dokonalý smysl!

 

Můžeme to nazvat zdržovací taktikou, na jejímž pozadí probíhá příprava útoku na Východ… A tak zatímco rozmisťování US-NATO raketových systémů na hranicích RF silně připomíná známou Kubánskou raketovou krizi, jejím původcem byly také USA » …tak toto očividné zdržování až PŘÍLIŠ připomíná taktiku Západu před 2. sv. válkou, když se Sovětský svaz snažil o spojenectví proti Hitlerovi… Západ sabotoval alianci proti Hitlerovi, jelikož ve skutečnosti byl Hitler jen prodlouženou rukou Druhé šelmy a nástrojem k útoku proti Rusku »

A pokud obě strany mluví o obraně, je třeba si položit otázku, která strana tedy lže?

Na tuto otázku dávají odpověď fakta. Jestliže někdo mluví o obraně a činí přitom přípravu k útoku, můžeme nepochybně předpokládat, že jde o lháře…

  • Takže za /1/ USA-NATO buduje údajně obranný, ale reálně stejně tak i útočný, raketový systém na hranicích Ruska.
  • Za /2/ Varšavské NATO vysílá údajně v obraně armády do Pobaltí. Objektivní vojenská fakta ovšem jasně říkají, že tento krok  lze hodnotit jako přípravy k útoku proti Ruské federaci. Potvrzuje to vojenský analytik Koller v minulém díle tohoto textu »
  • Za /3/ přichází odpověď Moskvy v podobě demonstrace síly, respektive vojenských cvičení s jadernými raketami… a tato demonstrace síly nám dokonale potvrzuje scénář popsaný analytikem Kollerem… Zopakujme si ještě jednou základní fakta a důkladně si je pamatujme — až nás mediální lháři zase budou přesvědčovat, že agresorem je Rusko. Skutečným důvodem je, že potřebují abychom jim my ovčané schválili zbrojení, na kterém se napakují jejich korporační sponzoři z řad Druhé šelmy Janova Zjevení »

Vojenský analytik Martin Koller fakty odpovídá na otázku: Kdo je v současném geopolitickém střetu USA a RF agresorem? Kdo má stovky základen na cizím území?

Rusko, které je vojensky podstatně slabší než NATO, si nemůže vybírat při použití prostředků k odražení útoku. Proto musí již v první fázi obrany zničit jadernými údery nato-americké protiraketové systémy a infrastrukturu NATO (velitelství, základny, letiště, sklady…) na území evropských států kolem svých hranic.

Bez logistiky závislé na infrastruktuře toho totiž vojáci moc nenabojují, zvláště žoldáci USA a NATO postrádající motivaci k boji. Ruská obrana logicky povede k drastickým ztrátám především na civilním obyvatelstvu, protože vojáci jsou na válku připravení. Jeden voják NATO na sto i více evropských civilistů. V mrňavém Pobaltí, kde se tamní politici snaží plnit každý americký rozkaz, by to pravděpodobně vedlo k vyhubení většiny obyvatel. …

V téměř paralelní následné fázi ruské obrany by byly vedeny údery proti infrastruktuře, základnám a skladům NATO a členských států NATO v Evropě. S velkou pravděpodobností by byly přednostně zničeny elektrárny, rozvodné systémy elektřiny, komunikační centra, přehrady, letiště, důležité mosty a pozemní silniční a železniční křižovatky…

A jsme doma!

Je tady někdo, komu to ještě nedochází?

Pochopte prosím vážení a milí čtenáři, že pro americké válečné šílence Evropa nic neznamená. Oni s klidem Evropu nechají vyškvařit v atomové výhni… A pokud budou vědět, že mají šanci přežít nebudou příliš váhat. Proto byla ona dřívější rovnováha zaručeného vzájemného zničení důležitá. Nicméně tito šílenci dělají vše aby ji zvrátili a mohli začít svou vysněnou válčičku… už chápete proč ono hromadění vojenské techniky USA-NATO těsně na hranicích RF? …a možná snad i někomu dochází proč se to Moskvě nelíbí…

ONI vědí, že Rusové nemají jinou možnost obrany…

A Rusové vědí, že ONI vědí…

Dobrá otázka v této souvislosti je: Kdo a proč žene svět na hranu války? Kdo a proč rozeštvává lidi a na lidstvo aplikuje manipulativní politiku stylem „rozděl a panuj“? »

RS-24 Yars Nuclear Intercontinental ballistic missile
RS-24 Yars Nuclear Intercontinental ballistic missile

 

Jediná věc je jistá: Rusové jsou o krok pozadu… ten kdo žene svět do 3. světové války je americké USA-NATO…

Kde je pravda? Kdo tady lže?

RF reaguje především na přesun invazních vojsk NATO na své hranice… ale předchází tomu i další cvičení, jak napsal např. Huffington Post:

Na začátku června začalo v Polsku velké vojenské cvičení Anakonda-16, během něhož byli vysazeny stovky amerických, britských a polských vojáků v centrální části země, aby cvičili pro případ války s Ruskem — které ovšem podle slov svého vedení s útočnou válku vést nechce! Neexistují důkazy, které by toto tvrzení vyvrátily…


Leccos vypovídají výborné postřehy některých čtenářů v komentářích pod citovanými články

Těch cvičení je nějak hodně… Pokud si uvědomíme, že při cvičení jsou všichni v pohybu, manšaft je v ,,pozoru“ a všichni tam kde mají být…

Děje se něco, co jsem nepostřehl? Má RF z něčeho konkrétního v těchto dnech obavu?

Protože když jsi to přeložím tak vidím že je velká část vojsk odvetného úderu vlastně je ve stavu který odpovídá nejvyššímu stupni poplachu.

RS-24 Yars Nuclear Intercontinental ballistic missile
RS-24 Yars Nuclear Intercontinental ballistic missile

Velká cvičení se konala i za éry socialistické Varšavské smlouvy

Namátkou různé Družby, Štíty, Palcáty, Vltavy… O organizování cvičení musela být bezpodmínečně a s předstihem informovaná druhá strana vč. jeho tematického zaměření a především počtů nasazených sil a techniky. Tuším, že existovaly nějaké limity… a ty limity se vztahovaly i na cvičící vojska mimo hlavní tematické cvičení. Příklad — do počtů byly kromě bigošů a tankánů, rajtujících nadšeně po Doupově započteny i letecké a vrtulníkové prostředky, působící krátkodobě při hlavním cvičení, třebaže jinak dřepěly na svém letišti. Zrovna tak byly započítány i jednotky PVO, které nezávisle cvičily na nedaleké Skřivánčí pláni, aniž by do průběhu Družby jakkoliv zasahovaly. Co je ale důležité – na cvičení byly přizváni pozorovatelé se zemí NATO, s poměrně důležitými privilegii, jako byla možnost kontroly počtů osob a techniky, zda souhlasí nahlášené tabulkové počty. Tato pravomoc byla aplikovatelná kdykoliv během cvičení, vč. přesunů z / do posádky. A byla namátkově prováděna.

Proč to vše říkám: protože nevěřím, že by nyní podobná informovanost s cílem minimalizovat nějaké drobné nedopatření s nedozírnými následky ze strany NATO existovala a pokud ano, je pouze formální.
Jakékoliv manévry v Pobaltí, Pšonsku, na Černém moři, Tichém oceánu atd. mohou zahrnovat neujasněný a nekontrolovatelný počet techniky a vojáků.

Reakce RF je, ač to nemusí někomu připadat, adekvátní, protože může být najednou konfrontována s mnohem větší silou, jež jsou 4 prapory polských a německých bigošů v Pobaltí.

A na závěr zajímavost: Po 68. roce a vzniku takzvané SSV na našem území opět platily jakési mezinárodní úmluvy o velikosti kontingentu Sovětské armády u nás a především o jeho dislokaci po území ČSSR. Tyto posádky nesměly být blíže hranici s NSR (rozuměj NATO) blíže než tuším 150km vzdušnou čarou. Proto byly posádky S.A. zhruba na linii Děčín, Ralsko, Turnov, Mladá Boleslav, Milovice atd. Vzdálenější byly v Č. Třebové, Šumperku, Olomouci, něco na Slovensku atd. Nikoho nenapadlo tyto dohody nějak porušovat zásadním způsobem. I to je takový ZÁSADNÍ rozdíl oproti této době.

RS-24 Yars Nuclear Intercontinental ballistic missile
RS-24 Yars Nuclear Intercontinental ballistic missile

 

Logická věc… Rusové a samozřejmě USamíci a NATO moc dobře vědí, že by v konvenční válce Rusové prohráli. Převaha NATO je asi 4násobná, jak v počtu vojáků tak v počtu zbraní.

Z tohoto jednoduchého příkladu lze i celkem snadno vyvodit, že Rusko nemá nejmenší zájem napadnout někoho v Evropě.


Do obrazu dobře zapadá i americké námořní cvičení v Černém moři, ohlášené 12.7.2016. USA-NATO dále nepřiměřeně navyšují počty lodí v této obranné zóně Ruské Federace

Tak, posuďte sami: Kdo je válečný štváč? Které síly jsou obranné? …nebo spíš útočné?

Strategická důležitost Černém moře pro NATO vyrostla a to se snaží zesílit politiku údajného „zadržování“ Ruska v Evropě. Proti RF, která útočnou válku vést nechce a vlastně ani nemůže — protože na to nemá vojenskou kapacitu... Proč? Proč ty lživé kecy o ruském nebezpečí?

Možná odpověď je jen jedna: Síly NATO jsou útočné, nikoliv obranné! A co se týče propagandy — někdo to válčení před ovčanstvem musí odůvodnit že ;-)

USA-Ukraine-military-Sea Breeze 2016

Ukrajina a USA uspořádají společná cvičení vojenských loďstev Sea Breeze 2016, která budou zahájena 18. července. V úterý 12. července se o tom objevila informace na webu ukrajinského ministerstva obrany.