Pieter_Bruegel_the_Elder-The_Tower_of_Babel1

Smrtelné nebezpečí přichází: Agenda 2030 je realizována i v ČR. Víte, kdo jste vy jako lidské bytosti? Jen pravda vás osvobodí aneb POZNEJTE SAMI-SEBE! 1

Bohužel se stále velmi často setkávám v diskuzích s námitkami o tom, že ono poznání sama-sebe je jakási „zbytečnost“ a obzvláště dámy často uzavírají diskuze stylem „na takové blbosti nemám čas“… je přece třeba vydělávat penízky na důležité věci jako dětičky, dovolené, bydlení, jídlo atd… a navíc jsou daleko zábavnější věci k poznávání a zkoušení :-) Je jistě pravda, že se člověk musí starat o přežití v rámci této 3D reality… nicméně je třeba jisté vyváženosti — princip jin-jang platí všude!

Nejste tím, kým si myslíte že jste!

Vlk objevil, že šaty pastýře fungují lépe než beránčí kůže...
Vlk objevil, že šaty pastýře fungují lépe než beránčí kůže…

Stejně tak platí prostá pravda: Pokud neznáte sami sebe, neznáte co se děje uvnitř vás, neznáte způsob, jak se rozhodujete — pak logicky ani nemůžete mít pod kontrolou svoje rozhodování a stáváte se snadnými obětmi manipulace ze strany „pastýřů“ co tu vládnou a vědí jak na vás…

Nejste tím, kým si myslíte že jste. Ti, kteří vědí na co se snažím upozornit, mi prominou — ale na rovinu říkám vám: Vy nevíte kdo jste, to jak sami vnímáte sami sebe v bdělém stavu, to nejste vy, to je jen nepatrná malá část vás! Vy ve skutečnosti nevíte, kdo se ve vás rozhoduje že udělá to či ono… ovšem někteří jiní vědí…

A vy nevíte ani kam vás vedou, protože férově na rovinu vám to vaši „pastýři“ samozřejmě neřeknou. A protože my na svou karmu dbáme, pokusíme se v této sérii osvětlit co je skryto pod falešným pozlátkem zdánlivě „prospěšné“ a „bohulibé“ Agendy 2030. Tato globalistická akce je spletitým dílem, nikoliv nepodobným Babylonské věži, proto budeme potřebovat několik dílů. Odměnou za trpělivost vám bude pochopení toho, kam vás „pastýři“ chtějí dostat… Otázkou zůstává, zda to doopravdy chcete? Protože mlčení znamená souhlas.

S tím, jak síly temna zuří stále silněji a hrozí na „konci věku“ pohltit celou lidskou civilizaci a zotročit ji v rámci tzv. Nové Světové Vlády (NWO) pod mnoha různými zdánlivě humanistickými záminkami — přesně teď je nejvyšší čas jasně říci, co se skrývá pod těmi maskami, pod planými řečičkami, které na povrchu vypadají zdánlivě neškodně a užitečně… Přesně na to ovšem novodobí otrokáři spoléhají při manipulaci vámi jako jednotlivými lidskými dušemi na Zemi, protože oni na rozdíl od vás vědí, kdo jste… vědí jak funguje lidská psychika, jak na ni zaútočit v podvědomé rovině ega a vy tomu snadno podléháte, jelikož netušíte…

Manipulují s vámi na všech frontách počínaje zfalšovanou nedávnou i starověkou historií na školách, vč. původu lidské rasy, vč. překrouceného Kristova učení » a konče např. potlačováním znalosti o nemateriální energetické podstatě tohoto Univerza… To vše se vám postupně snažíme osvětlovat — v běhu je stále např. seriál o podstatě této reality, který v blízké době čekají významná pokračování »

Víte vy kdo jste?

Elektromagnetické spektrum (někdy zvané Maxwellova duha) zahrnuje elektromagnetické záření všech možných vlnových délek. Lidem viditelná část, označená symbolem oka, je jen malou, malinkatou částí spektra vibrací.
Elektromagnetické spektrum (někdy zvané Maxwellova duha) zahrnuje elektromagnetické záření všech možných vlnových délek. Lidem viditelná část, označená symbolem oka, je jen malou, malinkatou částí spektra vibrací.

Poznání pravdy o této realitě je životně důležité… protože teprve pak se všem těm hadům a šelmám můžete bránit… úzce to souvisí s tím, co už i dnešní „věda“ zjistila o nemateriální energetické podstatě tohoto vesmíru. Z určitých důvodů jsou přitom vaše děti na školách stále programovány nesmysly o tom, že hmota je původcem všeho… přestože už se veřejně ví, že toto tvrzení je lež. Někdo si nepřeje abyste to věděli. A vy byste se měli ptát proč!

Jelikož celý vesmír je energetické podstaty — i vy jste logicky energetické podstaty. Ukázali jsme vám mj. mnohé důkazy toho, že lidské vědomí je nezávislé na hmotném těle a mozku »

Horní elipsa, čakry 5–7 patří duchovnímu člověku, duchu; Spodní elipsa, čakry 1–3 patří hmotnému člověku, egu; 4. čakra lásky mezi nimi tvoří most – ze dvou činí jedno.
Horní elipsa, čakry 5–7 patří duchovnímu člověku, duchu; Spodní elipsa, čakry 1–3 patří hmotnému člověku, egu; 4. čakra lásky mezi nimi tvoří most – ze dvou činí jedno.

 

Pokud s výše uvedeným nemáte problém, můžete tu najít i další podrobnější informace o tom, co se doopravdy děje uvnitř vaší psychiky » Tato znalost, toto poznání sebe-sama vám pomůže pochopit smysl dění tady na Zemi a především získat kontrolu nad svou budoucností — jednoduše proto, že se stanete nemanipulovatelnými! Své podvědomí budete mít pod kontrolou a stanete se odolnými vůči těm, kdo se vás snaží vmanipulovat do moderního otroctví ve formě světové vlády NWO, kterou dnes už nepokrytě protlačují papež, EU i OSN pod kontrolou USA » Tak je to prosté.

Mlčení znamená souhlas a budování nové globální totality jede na plný plyn

Finální akce temnářů alias globalizátorů je již v plném proudu — vaše vlády ji schválily i vy jste ji schválili — prostřednictvím manipulátorů, kteří vám vládnou. Protože mlčení znamená souhlas…

Tvorba nové globální totality jede na plný plyn a počítám že většina z vás o tom nikdy neslyšela — a pokud náhodou ano, ihned tuto informaci jako nedůležitou pustila druhým uchem ven… Jsou tu na Zemi přece daleko zábavnější věci k poznávání a zkoušení — jako třeba kam jít večer na pivo, nebo plánovat dovolenou… Není samozřejmě vůbec náhodou, že tzv. mainstreamová masomédia o této akci téměř neinformují. ONI spoléhají na pasivitu a ignoranci oveček. Až se pravda ukáže ve své nahotě, bude už pro ovečky pozdě utíkat z ohrady.

Temnáři protlačují novou totalitu téměř bez povšimnutí lidstva pod hlavičkou OSN — vše je samozřejmě hezky zabaleno a navoněno a samozřejmě že tomu neříkají totalita… Znáte přísloví o navoněné zdechlině? Podíváme se teď mj. na oficiální propagandu OSN, která se samozřejmě velmi snaží vytvořit líbivou masku pro tuto likvidaci lidské svobody a individuality podle přání papeže »


Varování pro lidstvo: OSN zavádí tzv. Nový světový řád, NWO, pod názvem „Agenda 2030″ — a tuto akci podporuje samozřejmě i drakův papež

Agenda 2030 pod pokryteckým pláštíkem falešného, zdánlivého dobra je opravdu, ale opravdu velkým problémem... Agenda 2030 se snaží svázat a ovládnout prakticky všechny oblasti lidské činnosti. Jedná se opravdu o realizaci globálního vládnutí — NWO. A tentokráte naostro. Jde do tuhého vážení. Konec srandy. Finito.
Agenda 2030 pod pokryteckým pláštíkem falešného, zdánlivého dobra je opravdu, ale opravdu velkým problémem… Agenda 2030 se snaží svázat a ovládnout prakticky všechny oblasti lidské činnosti. Jedná se o realizaci globálního vládnutí — NWO. A tentokráte naostro. Jde do tuhého vážení. Konec srandy. Finito.

 

Věděli jste, že OSN v září 2015 oficiálně spustila „nový univerzální plán“ pro lidstvo? Tato fráze je uvedena hned v prvním odstavci oficiálního dokumentu, který formálně schvaloval každý člen OSN na konferenci »

Agenda 2030 se snaží svázat a ovládnout prakticky všechny oblasti lidské činnosti

Budeme si citovat:

This Agenda is a plan of action for people, planet and prosperity. It also seeks to strengthen universal peace in larger freedom.

Už druhá věta je totálním archontickým překroucením skutečné podstaty této agendy — samozřejmě je to napsáno tak, aby to vypadalo hezky — nicméně výsledná realizace bude naprostým opakem těchto jalových frází. Nebude to větší svoboda — nýbrž absolutní totalita: Každý člověk bude svázaný miliony úředních předpisů… hezky to můžeme už teď na vlastní oči vidět v obludné byrokratické mašinérii EU. Ta byla naplánována především jako nástroj pro přípravu Evropy na NWO — tím že rozbourá národní státy a identitu národů v Evropě… míšení ras a národů pomocí agresivní islámské imigrační invaze je jen jedna část tohoto momentálně realizovaného plánu bourání Evropy… Zcela logicky — pokud chcete vládnout globálně, musíte zničit národy. A musíte také zničit svobodné myšlení lidských duší. Důkaz můžete vidět veřejně např. v programu sobotkovské ČSSD — soudruzi se už ani netají tím, že chtějí zlikvidovat národní státy, viz např. náš starší rozbor » Selský rozum tomu říká vlastizrada.

Promluva papeže na 70. Valném shromáždění OSN, New York, 2015-09-25
Promluva papeže na 70. Valném shromáždění OSN, New York, 2015-09-25

V podstatě celou planetu naši pastýři zavázali k práci na 17 rozvojových cílech a 169 specifických cílech udržitelného rozvoje — a přesto je tato informace úplně ignorována v médiích!

Nepřijde vám to jakési podezřelé? Vzhledem k tomu že masomédia Druhé šelmy jinak rozmazávají každý nepodstatný prd? Asi by nás to nemělo překvapit, naši pastýři vědí dobře jak s ovečkami manipulovat…

Dokument OSN slibuje, že tento plán údajně „transformuje náš svět k lepšímu do roku 2030“ — a přesto o Agendě 2030 slyšelo jen velmi málo lidí. Místo toho, většina z oveček se zdá být posedlá nejnovějšími drby o celebritách, nebo nejnovějšími modely aut/mobilů/hadrů/starostmi o plánování dovolené u moře… dosaďte si co chcete… Agenda 2030 je ale opravdu, ale opravdu velkým problémem pro svobodu lidstva!

Agenda 2030 mění zásady a cíle stanovené předchůdcem nazvaným Agenda 21 na zcela novou úroveň. Zatímco předchozí Agenda 21 byla zaměřena především na životní prostředí, tak Agenda 2030 se snaží svázat a ovládnout prakticky všechny oblasti lidské činnosti. Jedná se opravdu o REALIZACI globálního vládnutí budoucí nové světové vlády, NWO, jakožto jednoho velkého planetárního vězení pro lidské duše.

Pope Francis greets Sheikh Ahmed Mohamed el-Tayeb (R), Egyptian Imam of al-Azhar Mosque at the Vatican, May 23, 2016. Photo: Osservatore Romano
Pope Francis greets Sheikh Ahmed Mohamed el-Tayeb (R), Egyptian Imam of al-Azhar Mosque at the Vatican, May 23, 2016. Photo: Osservatore Romano
Druhá šelma na koberečku, vypadá to na pěkný kartáč panečku. | Pope Francis first face-to-face meeting with Obama, March 27, 2014
Druhá šelma na koberečku, vypadá to na pěkný kartáč panečku. | Pope Francis first face-to-face meeting with Obama, March 27, 2014

 

Učebnicová ukázka jezuitského pokrytectví

Účast papeže na piklení ohledně Agendy 2030 není překvapující — víme už přece dlouho, že symbolická První církevní i Druhá globálně-finanční šelma spolu pilně spolupracují na tomto protilidském plánu »

Papa např. velmi otevřeně vystupuje proti lidské individualitě, jinak řečeno svobodě. Ona to církev samozřejmě dělá už od 4. stoleti, nicméně s ústupem její moci se musela začít držet zpátky — nicméně nyní na konci času opět vystrkuje růžky.

Opakovaně také projevuje dojemnou „péči“ o islamizaci Evropy i o životní prostředí, „bojuje“ proti „globálnímu oteplování“ a používá to jako záminku k prosazení světové vlády » Důkazy naleznete mj. v encyklice „Laudato si“, kde se papež vyjadřuje zcela mimo své kompetence k tématu globálního oteplování. Jen malá citace: „Řízení světové ekonomiky; ozdravení ekonomik zasažených krizí a preventivní opatření, aby se nezhoršila a nevedla k větším nerovnostem; realizace náležitého integrálního odzbrojení; potravinové a mírové zabezpečení; zaručení ochrany životního prostředí a usměrnění migračních pohybů — to vše si naléhavě žádá existenci světové politické autority…“ Francis tuto ideu doplňuje ještě o požadavek na to, aby tato „světová politická autorita“ měla moc svá rozhodnutí vymáhat a jejich přestoupení trestat.

Samotný proslov Francise v OSN je opět šílenou ukázkou jezuitského pokrytectví a jalových keců ve stylu komunistické propagandy, kterou naneštěstí ve východní Evropě dobře známe… ale v Americe evidentně ne. Malý citát z pasáže o důstojnosti člověka a jeho rozvoji:

Aby se tito konkrétní muži a ženy mohli zbavit krajní chudoby, je zapotřebí umožnit jim, aby byli důstojnými aktéry svého vlastního údělu. … To předpokládá a vyžaduje právo na vzdělání také pro děvčátka (která někde trpí exkluzí), což se zajistí především tehdy, bude-li respektováno a posilováno primární právo rodin na výchovu a práva církví i dalších společenských sdružení zaměřených na spolupráci s rodinami ve výchově jejich synů a dcer.

Papa např. vytváří dojem že on je ten hodný chlápek, co má rád lidi, že podporuje právo lidí… ale je to nebetyčná lež — lež, kterou si snadno dokážeme. Francis totiž na jiných místech zase podporuje islám, který ženy dokazatelně zotročuje. Konkrétně v rozhovoru, který najdete na odkazu níže, papa Francis natvrdo prosazuje islamizaci Evropy:

Je velmi snadné najít ta jezuitská pokrytectví, tak jen namátkově ještě jeden citát, který začíná opět útokem na lidskou svobodu:

Pravé nebezpečí tkví v člověku, vládci stále mocnějších nástrojů, přinášejících zmar i velké výdobytky! … Společný dům všech lidí musí být stavěn také na porozumění určité posvátnosti stvořené přírody. Toto porozumění a úcta vyžadují vyšší stupeň moudrosti, která akceptuje transcendenci, zříká se budování všemohoucí elity a chápe, že plný smysl individuálního i kolektivního života spočívá v nezištné službě druhým…

Poster for the elections for the Reichstag: Adolf Hitler with the papal nuncio Alberto Vassallo di Torregrossa at the cornerstone laying of the Haus der Deutschen Kunst (House of German Art) in Munich, Germany, 15 October 1933. Torregrossa says: I didn't understand you for a long time. I tried to for a long time. Today, I understand you. For the election campaign, a sentence is added: Today also every German Catholic understands Adolf Hitler and votes with Yes! on 1933 November 12., Munich, Germany
Poster for the elections for the Reichstag: Adolf Hitler with the papal nuncio Alberto Vassallo di Torregrossa at the cornerstone laying of the Haus der Deutschen Kunst (House of German Art) in Munich, Germany, 15 October 1933. Torregrossa says: I didn’t understand you for a long time. I tried to for a long time. Today, I understand you. For the election campaign, a sentence is added: Today also every German Catholic understands Adolf Hitler and votes with Yes! on 1933 November 12., Munich, Germany

 

Na vlastní uši jste v OSN mohli slyšet jak vrchní pokrytec naoko brojí proti budování elit, ale ve skutečnosti s nimi Vatikán vždy spolupracoval a nadále spolupracuje — viz např. Peter Sutherland z top-banky Goldman-Sachs, prezident Obomba… obecně nejraději měl Vatikán vždy ale násilnickou manipulaci v pozadí např. skrze spolupráci se CIA:

-pokračování-


Zdroj a další informace:

44 komentářů u „Smrtelné nebezpečí přichází: Agenda 2030 je realizována i v ČR. Víte, kdo jste vy jako lidské bytosti? Jen pravda vás osvobodí aneb POZNEJTE SAMI-SEBE! 1“

 1. Vážení tvůrci tohoto WEBu!
  Nedávno jsem narazil na vaše stránky a pročetl některé informace zde uvedené!
  Naprosto sdílím vaše názory a analýzy historie církve, hlavně RKC. Shodují se s informacemi, které mám už z dřívějška a samozřejmě je převyšují, protože váš přístup je analytický a čerpá z pramenů mně nedostupných, zatímco já jsem pouhý amatér a jen se pokouším skládat střípky, ke kterým se nějak dostanu.
  Chtěl bych vám proto za ně poděkovat a vůbec poděkovat za vznik a vedení tohoto WEBu.
  Na mnoha místech vašich textů nabádáte k používání vlastního myšlení, pokud se člověk chce vymanit z toho čím je denně svazován oficiální propagandou.
  Přečetl jsem mimo jiné i články s vaším rozborem tragédie s letem společnosti Germanwings. Myslím, že je to malá ukázka toho jak lze demaskovat informace proudící k nám z mainstreamu.
  K podobným výsledkům bychom se dostali rozborem událostí kolem letu MH17 na Ukrajině a třeba i kolem letu Kal007 sestřeleného sovětskou protivzdušnou obranou nad Sachalinem a druhého letu Malajských aerolinií (číslo mi nějak vypadlo) MH35? který se ztratil bez nejmenší stopy.
  Za vším jako oslí uší vyčnívá jistá mocnost, která je přesvědčená o své výjimečnosti a která po celém světě rozšiřuje lži, podobně jako RKC!, aby zakryla pravdu o své zvrácenosti.
  Chtěl bych vás ale, ve vší úctě k vaší práci, upozornit na některé pasáže, kde v opozici k vašim analytickým metodám používáte zaběhaná klišé západní propagandy!
  Viz například nadpis jednoho z článků:
  „VLÁDA USA KRÁČÍ VE ŠLÉPĚJÍCH SVÝCH VZORŮ – STALINA A HITLERA“.
  Ve šlépějích Hitlera zcela jistě, ale Stalina?
  Vzhledem k tomu jak má západ Stalina v krku jako vzpříčenou kost, nevím jestli by chtěl následovat jeho šlépěje!
  No, ale já vím, že narážíte na ony jakoby Stalinské represe. O tom by se dala napsat celá velmi tlustá kniha (možná by neškodilo zavést zde rubriku ‚Stalin a jeho šlépěje’?) Nebudu se proto do tohoto tématu příliš pouštět, protože bych asi letos neskončil.
  Stačí si však položit otázku, proč západ ne-nenávidí např. soudruha Chruščeva.
  Přitom to byl darebák široko daleko největší, který mnoho právě svých zločinů páchaných na Ukrajině i jinde, připsal na vrub Stalinovi a který navzdory svému rozhořčenému projevu na XX. sjezdu KSSS, nechal střílet do horníků ještě v roce tuším 1962, kteří se bouřili proti zvýšení cen masa zaviněným právě nekompetentní politikou toho samého Chruščeva!
  Jednoduchá odpověď zní: Protože Stalin šel západu velmi účinně po krku, zatímco Chruščev jim svojí tupostí a omezeností velmi účinně pomáhal!

  Další moje připomínka je k vašemu užívání slova ‚komunismus‘ v pejorativním významu, jakoby bylo nade vší pochybnost prokázáno, že Komunismus je něco zcela zavrženíhodného a zločinného o čemž je už každý přesvědčen a netřeba dalšího výkladu!
  Stačí říct KOMUNISMUS a všichni jako zombie bez rozmyslu začnou dělat a říkat to na co jsou naprogramováni.
  Musím říct, že nejsem zombie a nebudu dělat to co po mně západní propaganda chce.
  Na celé kouli Země žádný komunismus nikdy nebyl, nikdo v něm nikdy nežil a nikdo tedy neví jak to v něm vypadá!
  Byla tu snaha vybudovat socialismus (a ani ten nikdy neexistoval) a byly tu i některé násilnosti, např. při zavádění kolektivního zemědělství, byly tu násilnosti a zločiny těch, kteří se snažili proces neadekvátně urychlovat a je jedno jestli seděli na obecním národním výboru, nebo v ÚV KSSS!
  Byly tu i tzv. politické zločiny, píšu tzv. protože jejich pozadí není doposud vyjasněno (a nikdo je v současné době vyjasňovat nebude že?) a já odmítám názor, který hází do jednoho pytle všechny příslušníky našich bezp. orgánů s kriminálními zločinci (tím ovšem netvrdím, že i tam nebyli psychopati, ve všem je třeba se rozebrat).
  Abych vše nějak zkrátil, já si myslím, že budoucností lidstva je právě ten KOMUNISMUS, i kdyby se všichni stavěli na hlavu a odstrkovali se ušima a i když se to bude nejspíš bude jmenovat nějak jinak!
  K čemu jinému totiž může lidstvo dospět, jestli odstraní všechny pijavice, které odklání do svých žoků hodnoty vytvořené pracujícím člověkem a jestli tyto hodnoty budou sloužit právě těm kdo je vytváří?
  A dokonce si myslím, že bychom ten komunismus už dávno měli nebýt aristokracie Komunistické Strany Sovětského Svazu, proti níž bojoval (nikým nepochopen) právě Josif Vissarionovič Stalin a který jí byl podle všeho i zavražděn!

  Toť zatím vše!
  Nerad bych byl považován za ‚rejpala’, ale musel jsem se pokusit nějak odehnat tu mouchu sedící na celkem krásném obraze!

  1. Děkujeme za komentář, ano máte pravdu, bylo by jistě možné uvést na pravou míru to, co skutečně udělal Stalin… ale ověřených informací o tom je skutečně málo, takže vycházíme z toho co je známo…. a bohužel oběti tam byly…

   Ovšem s tím komunismem (nebo reálným socialismem) je to o jinak… ve skutečnosti je docela dobře doloženo, že za instalací komunismu v Rusku, stály ty stejné síly co dostaly k moci Hitlera a ty stejné síly, co se nyní pokouší instalovat tzv. NWO… viz zde, v odst. Jak vznikl komunismus?:

   Edmond Paris dokazuje, že Vatikán měl prsty i v ruské bolševické revoluci. … Stejně tak analýza Janova proroctví „Dvě šelmy“ ukazuje na spolupráci těchto dvou sil. Pokud si to analyzujete pak už nemůže být překvapivá ani účast kapitalistů na bolševické revoluci, jak dokazuje Antony C. Sutton ve své knize Wall Street a bolševická revoluce…

   http://www.ragauian.cz/skryte-priciny-vzniku-hitlerovskeho-fasismu/

   1. PS. Víme, že to zní pro člověka vychovaného v materialismu divně, ale pro dosažení změny skutečně je třeba začít u gnostického poznání-sama-sebe… abychom mohli změnit svět, musíme nejdříve poznat sama-sebe… Ano, nejdříve je třeba osvobodit svou mysl od materialismu… pro všechny odvážné, kdo se nebojí změny myšlení, jsou k dispozici informace v rubrice „Dualita lidského bytí“… tam začíná cesta lidstva ven z vězení…. FREE YOUR MIND! FIRST!

   2. Je zřejmé že bylo potřeba stvořit uměle komunismus, tedy se pokusit o jeho stvoření, uměle za pomoci židokřesťanskokapitalistických zločinců, právě proto aby byla tato skvělá myšlenka a vlastně jediná správná budoucí cesta lidstva zdiskreditována pošlapána zesměšněna a v očích lidstva do budoucna naprosto propagandou znemožněna. To byl pravý a jediný cíl revoluce v Rusku, zničit myšlenku ideje komunismu jednou pro vždy.

    1. Obávám se, že vás musím zklamat, ideologie marxismu resp. komunismu byla Rusku implantována za účelem jeho ovládnutí.

     Když začnete hledat nepovrchní informace tak zjistíte, že i v marxismu mají prsty jezuité. Je to stále stejný opakující se vzorec: Všechny ty ideologie vytváří stejná moc v pozadí a cíl je jediný — ovládnutí myšlení lidí, resp. duší celého lidstva.

     http://www.ragauian.cz/skryte-priciny-vzniku-hitlerovskeho-fasismu/

     Posledních 1000 let jsou tyto útoky těmito stejnými silami vedeny nejviditelněji proti Rusku — a to proto, že zmíněné síly tuto zemi doposud nemají ve své moci. Jak zde opakovaně připomínáme, nejsme fanoušky současné ruské vlády, ruská církev dělá podobné věci co ta katolická, koneckonců mají stejného zakladatele — Konstantina I.

     Je to vlastně velmi jednoduché: Když pokus s VŘSR selhal a komunisté v Rusku se vymkli svým loutkařům, tak jezuité stvořili pro stejný účel Hitlera. Když selhal Hitler, musela přijít Ukrajina, pak Sýrie. Rusové zažehnali syrské nebezpečí, proto se nyní znovu aktivizuje loutková fašistická vláda v Kyjevě. A proto se vytváří na celém tzv. Západě ona nesmyslná protiruská hysterická propaganda… Jakkoliv nesmyslně vypadá, má pro své tvůrce přesně tento smysl: Ovládnutí Ruska.

     http://www.ragauian.cz/co-ma-spolecneho-selma-z-janova-zjeveni-s-fasismem-jak-to-souvisi-s-ukrajinou-jak-vznikl-fasismus-doopravdy/

     Je to velmi prosté, když pochopíte oč tu běží doopravdy… nejšílenější je, že většina spících nevědomých oveček té propagandě věří. Přejme si aby jim ten stroj propagandy konečně vybuchl, protože lidé se jinak asi nevzbudí :-(

 2. Ohánět se tady internetem ve smyslu,že ta informace je relevantní v faktech o Stalinovi ale i jiných skutečnostech,je přímo směšná.Ano internet je jakýsi dodavatel informací.Ovšem bez záruky pravdivosti.To znamená, že si každý musí vyhledat to, co je mu jaksi spřízněné s jeho myslí kterou má již zdeformovanou systémem.Mělo by být na každém jakou informaci vstřebá aby ladila s jeho duchovní cestou.Pokud nějakou má.

  1. Děkujeme Ladislave za poznámku, která se vztahovala k argumentaci JJ49. Ano, máte pravdu, internet je jen médium a stejně tak, jako lze tisknout pravdivé i lživé noviny a knihy, stejně tak internet může nést pravdu i lež… každý musí sám posoudit pravdivost, použít svůj mozek i intuici a dát si 2+2 dohromady… to je to k čemu vás vede tento web…

   Na rovinu, nakonec jsem dospěl k nelehkému rozhodnutí odstranit z diskuze některé nevěcné a negativně emocionální vstupy.

   Ještě tolik k uvedené problematice z komentáře JJ49, víte, my si vážíme všech věcných připomínek a sami se snažíme předkládat ověřitelná fakta. Takže já osobně jsem např. nikdy nesrovnával Stalina s Hitlerem. Jediné co tvrdím, na základě doložitelně a věcně popsaných svědectví je toto:

   1. bolševismus resp. komunismus byl v podstatě vymyšlen (a instalován v Rusku) kapitalisty ze Západu, velkou roli hrálo mj. Německo viz onen známý příběh německého obrněného vlaku, který přivezl Lenina na Ruské hranice atd… viz Antony C. Sutton

   2. prsty v tom měli i jezuité, potažmo Vatikán — viz Edmond Paris

   3–4. ty stejné mocenské skupiny instalovaly fašismus v Německu

   5–6. ty stejné mocenské skupiny se nyní pokouší nastolit NWO, proto jak komunismus, tak fašismus, tak nynější globalismus / NWO mají společné rysy, není to náhoda…

   Informací o tom je dost a dost, nejen na tomto webu.

 3. Dobrý den, nepatří to zrovna k tomuto článku, ale tam, kde jsem to chtěl napsat, tak tam mi to nešlo.
  Když to tak čtu, tak mě napadla myšlenka, jaký je rozdíl mezi tím, co vysvětlujete o úzké cestě dovnitř, o poznání sebe sama atd., a budhismem? Pomocí meditace a skoumaní vnitra se v budhizmu dosahuje vnitřní klid a mír, vlastně to, co je potřeba. Prosím o vysvětlení. Děkuji

  1. Pěkný den, jen stručně, zbytek si můžete dohledat v dále odkazovaném textu…

   Háček je v tom že mnoho východních směrů obecně a mnoho druhů meditací vede k ignorování, potlačování, rozpouštění ega…

   …ale k tomu ragauian přece NEVEDE! On vás vede k plnému a ŠŤASTNÉMU životu v těle, v rovnováze s egem. Cílem vývoje duší na zemi je znovusjednocení sebe-sama, „uzavřít mír v jednom domě“, jak říká Ježíš… Taoismus říká skoro to stejné.

   To vše je detailně popsáno zde:
   http://www.ragauian.cz/category/dualita-lidskeho-byti/

   1. Děkuji za odpověď a za ten odkaz. Nějak mi nešlo do hlavy, že budhismus vede k tomu samému, a přitom se člověk nemusí zabývat Bohem, dodržováním soboty atd., ale teď vidím, co jsem přehlédl. Rozdíl tam je a velice podstatný. Teď mi to dává smysl. Ještě jednou díky. :)

    1. PS: Pokud si prostudujete ragauianovy texty o dualitě (a použijte přitom prosím nejen rozum, ale i intuici), tak pochopíte že cílem duchovního vývoje na Zemi je znovusjednocení sebe sama, se svou „padlou polovinou“, tedy egem… a jestliže některé duchovní směry vedou k potlačování ega tak nejsou o moc lepší než ti temní, protože výsledek jejich cesty bude stejný jako u těch temných…

     Cesta k cíli vede středem, Kristovskou Cestou rovnováhy, vyvážení jin-jang…

     Vtip je v tom že nejde ani tak o hledání Boha, to jen katolicismus svým překroucením Kristova učení donutil ovečky hledat vně sebe „na nebesích“, ale tam Boha NIKDY NENAJDOU!

     Velmi přesně to vystihují gnostici, Kristus sám byl samozřejmě také gnostik, viz ono „jen pravda vás osvobodí“… Pravda symbolizuje poznání!!

     Znát sám sebe do nejhlubšího stupně, znamená zároveň znát Boha — to je tajemství gnoze.

     Jiný gnostický učitel, Monoimos, praví:

     Zanechte pátrání po Bohu a stvoření a jiných podobných věcech. Hledejte jej tak, že začnete u sebe. Poznejte, kdo je ve vás, kdo všechno činí svým vlastním a říká: »Můj Bůh, má mysl, mé myšlení, má duše, mé tělo«. Poznejte prameny smutku, radosti, lásky, nenávisti… Jestliže pozorně prozkoumáte tyto věci, najdete Boha v sobě.

     http://www.ragauian.cz/vznik-noveho-zakona-tomasovo-evangelium-z-nag-hammadi-v-egypte-nejblize-k-jezisi/

     PPS: nechci aby to bylo špatně pochopeno, my jako duše se samozřejmě nemůžeme srovnávat se „Zdrojem všeho co jest“… nicméně poznání sama-sebe je ta úzká Cesta, která jako jediná k Bohu vede…!

  2. Budhizmus a meditácia? V Katolíckej. Cirkvi je tiež meditácia a vedie k stretnutiu s Bohom a tým k pokoju a poznaniu seba a uvedomenia si seba samého.. Načo budhizmus a podobne zlátaniny?!

   1. o kvalitách oficiálního křesťanství a podílu střetnutí s křesťanským Bohem na nebesích na poznání sebe sama jsem své pohledy zde již zcela zřetelně vyjádřil… ale fandím těm, kteří tohle všechno umí a o něco méně pak fandím těm, kteří cokoli jiného považují za slátaniny…

    1. Dovolte mi prosím upřesnit výklad Zjevení – Bible vždy vykládá sama sebe a není třeba odhadovat, kdo jsou šelmy.

     Šelmy vždy -již od proroka Daniela, znázorňovaly vlády. Hledejme tedy světovou velmoc. Popis je podrobný ve Zjevení Janovi 13 kapitole. Upřesnění je pak v 17.kapitole – cituji 3-14verš
     “ 3 A odnesl mě v [síle] ducha do pustiny. A zahlédl jsem ženu, jak sedí na šarlatovém divokém zvířeti, které bylo plné rouhavých jmen a mělo sedm hlav a deset rohů. 4 A žena byla oděna v purpuru a šarlatu a byla ozdobena zlatem a drahokamy a perlami a v ruce měla zlatý pohár, který byl plný ohavností a nečistot jejího smilstva. 5 A na jejím čele bylo napsáno jméno, záhada: „Velký Babylón, matka nevěstek a ohavností země.“ 6 A viděl jsem, že ta žena je opilá krví svatých a krví Ježíšových svědků.
     Když jsem ji tedy zahlédl, divil jsem se velkým divením. 7 A tak mi anděl řekl: „Proč ses divil? Povím ti záhadu té ženy a divokého zvířete, které ji nese a které má sedm hlav a deset rohů: 8 Divoké zvíře, které jsi viděl, bylo, ale není, a přece se chystá vystoupit z propasti a má odejít do zničení. A až ti, kdo bydlí na zemi, uvidí, jak divoké zvíře bylo, ale není, a přece bude přítomno, užasnou v obdivu, ale jejich jména nebyla napsána na svitku života od založení světa.
     9 Zde dochází na inteligenci, která má moudrost: Sedm hlav znamená sedm hor, kde na vrcholku sedí žena. 10 A je sedm králů: pět padlo, jeden je, ten další ještě nepřišel, ale až přece přijde, musí zůstat na krátkou chvíli. 11 A divoké zvíře, které bylo, ale není, je také samo osmým [králem], ale pochází z těch sedmi a odchází do zničení.
     12 A deset rohů, které jsi viděl, znamená deset králů, kteří ještě nepřijali království, ale přece přijmou autoritu jako králové na jednu hodinu s divokým zvířetem. 13 Ti mají jednu myšlenku, a proto dávají svou moc a autoritu divokému zvířeti. 14 Ti povedou bitvu s Beránkem, ale Beránek nad nimi zvítězí, protože je Pán pánů a Král králů. Také ti povolaní a vyvolení a věrní [to učiní] s ním.“

     Zjevení 13kapitola: Drak =vládce světa Satan; divoké zvíře s dvěma rohy – Anglo-Americká světová velmoc. V 17 kapitole je podrobný výklad: 7 hlav jsou světové velmoci vzhledem k Božímu lidu – Egypt, Asyrie, Babylonie, Medo-Persie a Řecko bylo. Řím je ve vidění Jana v té době existující velmoc. Po něm přichází Anglo-Americká Světová velmoc (dva rohy) A tato velmoc zhotoví obraz divokého zvířete a stane se osmým králem. Spojené národy zanikly za druhé světové války a znovu ožili hned po ní, jako OSN. Jsou obrazem divokého zvířete, jako vykonavatel jejich vůle – OSN s agendou 2030. Na jedinou hodinu udělí autoritu všem 10 králům – deset znamená úplnost ve vtahu k zemi.
     A divoké zvíře, které bylo, ale není, je také samo osmým [králem], ale pochází z těch sedmi a odchází do zničení.

     12 A deset rohů, které jsi viděl, znamená deset králů, kteří ještě nepřijali království, ale přece přijmou autoritu jako králové na jednu hodinu s divokým zvířetem. – toto bude nejspíš okamžik agendy 2030 – pod nějakou fingovanou hrozbou, možná mimozemského původu – se všechny země sjednotí. A pak bude toto následovat:

     15 Vody, které jsi viděl, kde sedí nevěstka, znamenají lidi a zástupy a národy a jazyky. 16 A těch deset rohů, které jsi viděl, a divoké zvíře, ty budou nenávidět nevěstku a zpustoší ji a obnaží a sežerou její masité části a úplně ji spálí ohněm. 17 Bůh totiž vložil do jejich srdce, aby uskutečnily jeho myšlenku, ano aby uskutečnily [svou] jednu myšlenku tím, že dají své království divokému zvířeti, dokud nebudou dovršena Boží slova. 18 A žena, kterou jsi viděl, znamená velké město, jež má království nad králi země.“

     Velký Babylon však není velmoc- je to babylonský zmatečný nástroj Satana k odvádění, pokud možno, všech lidí od Boha formou jakýchkoli falešných nauk ohledně uctívání, které nejsou přesně založené na Bibli. Též je opilá krví Ježíšových svědků, kteří ji v minulosti usvědčovali jako Satanský nástroj a byli zabiti. OSN tedy pak odstraní všechna náboženství (je možné, že se pokusí nastolit nějakou náhradu, aby to bylo snesitelnější). 18 kapitola Zjevení pak líčí dopad odstranění náboženství na lidstvo.
     A krátce poté vypukne soužení, o kterém mluvil Ježíš u Matouše ve 24 kapitole. Soužení, jaké ještě nikdy nebylo a již nikdy nebude. Zkrátí se pak v Harmagedonské bitvě.

     Pátrejte a nikým se nenechte oklamat. Vše se splní a je jen ve vašich rukou, zda budete podporovat šelmu s drakem nebo Krále Králů.

     Jsem k dispozici.

    2. Kryštofe děkujeme za citát, nicméně shodou okolností máme ještě přesnější, velmi velmi podrobný výklad, na odkazu, který jsem uvedl:

     http://www.ragauian.cz/dve-selmy-vladnou-zemi-1/

     Dovolil bych si Vám oponovat v tom smyslu, že my rozhodně nehádáme ;-) z mnoha a mnoha zdrojů jsme složili silné důkazy, vč. archeologie apod. Výsledky pečlivého pátrání jsou jasné:

     1. šelma = Katolická církev, sídlící ve Vatikánu
     2. šelma = USA — nicméně Zjevení samozřejmě muselo použít jasné a silné symboly aby nedošlo k mýlce a my bychom druhou šelmu mohli definovat přesněji jako tu část vládnoucích „elit“, kterou někdy nazýváme jako globalisté nebo rockefellerovi sionisté, kteří USA ovládají skrze FED

     My máme dokonce ještě další velmi přesné dekódování symboliky 8 krále — výklad který ještě více zpřesňuje časové určení prorokovaných dějů »

     Taktéž je poměrně zřejmé že ono „vytváření obrazu šelmy“ = snaha o vytvoření NOVÉ SVĚTOVÉ VLÁDY = NWO Agenda 2030:
     http://www.ragauian.cz/udalosti-predpovezene-v-janove-zjeveni-kapitole-13-se-stavaji-realitou-papez-vola-po-novem-svetovem-poradku-odhodil-masku-a-nezakryte-bojuje-proti-lidske-svobode/

 4. pořád mi to vrtá hlavou, teď jsem poslouchal přednášku J. Dušeka, a vlastně mluví o tom samém, co je i v budhismu, hinduismu atd., že tenhle svět je jenom iluze, což nelze popřít, že jediné co je potřeba, je žít v přítomnosti. Odstranění duality je samozřejmě nutná podmínka, jinak ani nejde být v přítomnosti. Ježiš taky na více místech řekl výroky, kde je jasné, že hovoří o tom, aby jsme žili v přítomnosti. Např.: buďte jako polné květy, nestarejte se o to, co bude zítra…..
  Na to navazuje taky to, že pokud člověk žije v přítomnosti, žije v souladu s celou existencí, v míru a klidu, tak se vymanil z pout hmotného světa a tím pádem dosáhl cíle, vrátil spět do oceánu jednoty, když to tak napíšu. Také je to jenom o odstranění duality, jenom jinou metodou.
  Přijde mi velice logické, že v každé době vývoje lidstva a ve všech oblastech, byli nějaký učitelé lidí, kteří vedli lidstvo k Bohu a každý měl způsob přesně pro konkrétní dobu a oblast. Vždycky vnitřní cestou, jenom jednomu k tomu sloužila, meditace, jinému modlidba atd. Vžyť všem učitelúm lidstva šlo o to jediné a bylo by velice divné, aby např. indiani v americe nemohli být spasení, jenom proto, že nikdy neslyšeli o Bibli.

  1. parádně jste to napsal, Luboši… teď to jenom uvést do každodenní životní praxe… nestačí, že to vím… Dušek krásně mluví a možná už přítomností žije /osobně ho znám a vím, že tomu tak docela není!/.. dal vám návod, jak to udělat, aby vám to takhle opravdu fungovalo?.. tak ho příště upozorněte, že vám ho dluží… a uvidíte, že jsou to jen prázdné, i kdxyž krásné řeči…

   1. Zdravím, pane Pavle, a přeju , ať se vám dobře daří.
    S tím žít tady a teď je to paráda, ovšem nejde to nepřetržitě.
    Aspoň u mne . Rozšířené vědomí registruje moc věcí a dojmů. Mám výhodu, že mě často upozorní, co mám udělat nebo kde se to nacházím. Nějaká moje část však nechce takto existovat.

 5. To je ten největší problém, že jak to uskutečnit. Nebylo to myšleno špatně.
  Už jsem dočetl Dve cesty životem a zbývá mi dočíst Dualita lidského bytí. Velice dobře jste to napsal, za co dekuji a určitě to pomáhá více lidem.

  1. Luboši, přesný postřeh: přesně tak, ti Velcí učitelé přinášeli informace, které v temné oddělenosti duality chybí, každý je přizpůsobil své době a oblasti… Ještě k té iluzi, pravda je samozřejmě jen jedna, vše je to jen o různých úhlech pohledu… koneckonců i my jsme se zmínili o této „iluzi“, např. zde:

   http://www.ragauian.cz/co-je-to-duse-doopravdy-a-co-je-to-duch-vedecke-dukazy-o-existenci-duse-a-co-na-to-rika-bible/

   Je to ovšem o tom že ta iluze a náš život v dualitě má svůj účel v rámci duchovního vývoje. Je to o tom pochopit tento smysl a převzít kontrolu nad svým životem, k čemuž vám právě text „Dualita lidského bytí“ dává návod. Mnoho těch chytrolínů, co se rádi ohánějí tím jak tu iluzi prokoukli, si ve skutečnosti moc nepomohlo, protože neví jak se s ní vypořádat, utíkání z ní pomocí meditací a potlačování ega nic neřeší…

   1. Jj, naprostý souhlas. Jedna věc je vědět to teoreticky, teda rozumově pochopit, druhá, ale o to důležitější, jak to dosáhnout. Četl jsem všechno možné, dokonce i satanskou bibli, ale vždy mi tam něco chybělo. Líbí se mi jak je to na těchto stránkách velice dobře shrnuto a vysvětleno.
    Dospěl jsem k názoru, že alespoň pro mě je nejlepší jít cestou kterou hlásal Ježíš a kterou tady vysvětlujete. Asi to bude tím, že jsem v tom vyrůstal a že tento systém byl určený pro nás evropany. Mému srdci je to nejblíž.
    Musím ale přiznat, že Ježíše jsem začal chápat až když jsem se začal zajímat o budhismus a podobné nauky. Pak ale nastoupil i strach někde v podvědomí, že co když má církev pravdu a půjdu do pekla, co když vážně byla panna, cirkev neučí o reinkarnaci atd. atd. Byl jsem si jist, že jdu správnou cestou, ale výchova a strašení církvi od malička zanechalo svoje následky. Pak se mi dostala do rukou vynikající kniha od Abd-ru-shina Poselství gralu a všechno jsem začal vnímat v souvislostech a ujistil jsem se v tom, co jsem už tušil, že všechna náboženství mluví o tom samém, jenom jiným způsobem a že není problém ve mě, ale v církvi. Hrozná instituce. Pamatuju se, že od malička mě neuspokojovali farářovi odpovědi, že něco nepopsatelného ve mně mi říká, že musím hledat dál. A jak nás Ježíš ujišťoval, kdo hledá, ten najde. Teď to ještě uvést do praxe. Už samotné zjištění jak to všechno funguje mě velice vnitřně uklidnilo, ale musím pokračovat dál.
    Děkuji za odkaz na stránky, určíte si je do pár dní přečtu.
    Výborná práce a veliké díky za Vaši práci.

   2. Luboši, děkujeme za sdílení zkušeností. Ježíše, kterého hlásá církev, nelze pochopit jednoduše proto, že to podstatné bylo zcenzurováno. Ty ukradené informace papeženci nahradili dogmaty, které lidem narvali do hlav pomocí své státní moci — proto říkáme, že ve chvíli kdy vznikla státní katolická církev, tak přesně v tu chvíli se církev stala Antikristem, kterým je dodnes.

    My se v podstatě snažíme zde realizovat Kristovo „jen pravda vás osvobodí“ — protože význam toho je „poznání“… a poznání je v řečtině gnóze. Ano nabízíme vám poznání, které můžete sami pochopit, prožít a procítit. Protože kristovská Cesta je jednoznačně ta nejpraktičtější a nejpřístupnější — i když je úzká. Kdo chce, ten jí projít dokáže…

    A ano, cesta k poznání pravdy vede mimo jiné přes to, že si člověk SÁM dá věci do souvislostí — protože jen tak se ubrání propagandě našich mocipánů.

    http://www.ragauian.cz/jak-funguje-propaganda-komu-patri-media-donald-trump-tvrdi-cnn-je-fake-news-a-ceska-televize-je-podle-sveho-vzoru-take-fake-news-co-na-to-cenzorovi-chovanci-uvedou-informace-ctv-na-pravou-miru/

 6. Nemůžu psát komentář pod text Zjevení, tak se obracím o vysvětlení tady.
  Pokud to správně chápu, tak žijeme podle toho výkladu v poslední době a pak už jestli bude nějaká pohroma, nebo ne, podstatné je to, že je to poslední doba, kdy se můžeme dostat z kola zrození v tomto hmotném světě. Také má být ukončeno zhoubné učení církve a to má už zůstat napořád. Pak mi ale z toho nějak vyplývá otázka, že proč by pak měla být tohle poslední doba pro únik, když má zůstat pravé učení. Mějte se mnou trošku trpělivost. Dekuji.

  1. Luboši, na budoucnost této planety se můžeme dívat jako na děj mající svůj původ právě v dualitě… vyjděme z Kristova podobenství o třídění zrna… tenhle Kristův výrok nepovažovali církevní mocipáni za pro sebe nebezpečný, takže se dochoval v původní podobě… v podstatě jde o to, že bude sklizeno na jedné straně zrno, na straně druhé bude do hořícího jezera síry odhozen koukol a zrní, které nepadlo na úrodnou půdu a vůbec nevzešlo… hranici mezi těmi, kteří půjdou tam či onam tvoří určitá hodnota aktuálního podílu exploatace doporučení ducha a ega v přístupu dané duše k lidem a světu v okamžiku změny… očekávám, že dojde k rozštěpení dimenzí… jedna Země se posune od dnešních vibrací výrazně do zóny nízkých vibrací, v nichž se vší pravděpodobností oním jezerem síry je obrazně myšlena absence svobodné vůle… protože ty duše, které své svobodné vůle zneužívaly při svém výcviku na planetě Zemi do doby konce věku a nepřekročily tak k onomu rozhodnému dni magickou hranici onoho podílu exploatace realizovaných podnětů ducha a ega, budou svobodné vůle zbaveny, aby nemohly dále páchat zlo a neznečišťovaly své nitro dalším balastem… ztrátou svobodné vůle klidně rozumějme ztrátu božské jiskry, tedy ztrátu ducha… zůstane jim jen ego a tedy zmizí u nich možnost duality i dalšího duchovního vývoje… m.j. tyto duše přijdou o svoji nesmrtelnost a podobně jako to popisuji u temných mimozemských civilizací, budou po vyzáření své životní síly podrobeny definitivní smrti duše bez možnosti dalšího znovuzrození… druhá Země se posune ve vibracích výrazně do pozitivních čísel a právě na ní bude platit onen údaj o skončení zhoubné role náboženství, jak ji zde na webu popisujeme u křesťanství a jak ji zcela jasně vidíme u islámu… náboženství bude nahrazeno pravdou o tom, co jest… a ta pravda je skryta i v textech mého webu a momentálně je samozřejmě absolutně opomíjena veřejností a přijímána jen těmi několika málo nejvýše duchovně vyspělými jedinci mezi lidmi… jak se ale říká: všeho do času…

  2. Luboši, je dobré se zajímat, i sám Ježíš říkal něco v tom smyslu že nejhorší jsou ti vlažní… ;-) Navíc jsem sám řešil podobné otázky, jsou to dobré otázky… Ve své podstatě je tento komentář ke Zjevení zde na správném místě — protože Zjevení skutečně popisuje dnešní dobu, s velkou jistotou, vč. např. onoho symbolického OHNĚ Z NEBE:

   11 A uviděl jsem jinou šelmu vystupovat ze země; měla dva rohy jako beránek, ale mluvila jako drak. 12 Vykonává všechnu pravomoc té první šelmy v její přítomnosti. Nutí zemi a její obyvatele, aby se klaněli té první šelmě, jejíž smrtelná rána byla vyléčena. 13 Činí veliká znamení, takže nechá i oheň z nebe před zraky lidí sestupovat na zem, 14 a svádí obyvatele země znameními, která jí bylo dáno učinit před očima šelmy. Říká obyvatelům země, aby učinili obraz šelmě, která měla ránu od meče a ožila. 15 A bylo jí dáno, aby vložila ducha do obrazu té šelmy, takže obraz šelmy promluvil a způsobil, aby byli zabiti všichni, kteří se nepokloní obrazu šelmy.

   https://www.bible.com/en-GB/bible/509/rev.13

   Oheň z nebe: A která teroristická skupina udělala tohle?!

   http://www.ragauian.cz/dve-selmy-vladnou-zemi-3/
   http://www.ragauian.cz/udalosti-predpovezene-v-janove-zjeveni-kapitole-13-se-stavaji-realitou-papez-vola-po-novem-svetovem-poradku-odhodil-masku-a-nezakryte-bojuje-proti-lidske-svobode/

   Osobně jsem si jist že ono „vytváření obrazu šelmy“ = snaha o vytvoření NOVÉ SVĚTOVÉ VLÁDY = NWO Agenda 2030.

   Tzv. „poslední doba“ = myslím že výstižnější je „konec věku“… mně osobně pomáhá představa kosmických cyklů. Napadá mne podobenství jakéhosi velkého kolotoče, ruského kola — v tom podobenství je Země jakoby kabina na tom kole a pokud z ní chci vystoupit, tak je samozřejmě jasné že z šíleného kolotoče, který nejde zastavit, je nejbezpečnější výstup v jednom určitém čase, v tomto podobenství tedy když kabinka bude dole… a to je ten „konec věku“, nebo též „doba soudu“ nebo „doba třídění zrna“.

   Je třeba také zdůraznit, že Apokalypsa neznamená konec světa, jak je často mylně interpretováno.

   Možná nejlepší je říci že máme nejpříhodnější dobu pro tzv. vzestup…

  3. Zdravím Luboši,

   správně
   chápete, že jdeme do finále. V našich dnech se odehrává plnění většiny Biblických proroctví.

   Ježíš nám předal informace, co máme dělat a jak se stát duchovními lidmi, protože to bude vstupenka do příštího období jeho tísícileté vlády, kdy opraví naše zděděné nedokonalé tělo. Na konci pak předá vládu Bohu a očištění lidé, pokud uspějí i v poslední obtížné zkoušce, zažijí opravdovou svobodu spojenou s věčným životem, zde fyzicky na zemi. Původní Boží záměr se zemí se na konci sedmého Božího dne uskuteční a do pokračování Bible bude moci být dopsáno toto:

   „Potom Bůh viděl všechno, co udělal, a pohleďme, [bylo to] velmi dobré. A nastal večer a nastalo ráno, sedmý den.“

   Přeji vám ze srdce, abyste pak Jeho řádky v obdobném nebo stejném znění mohli číst.

   1. Ano je pravdou že žijeme na „konci věku“, v „době soudu“… nicméně Kryštofe, co se týče další části Vašeho komentáře, obávám se že váš výklad nemá žádnou podporu v Písmu, není ničím podložen. Jedna věc je jistá — Kristus podruhé rozhodně nepřijde »

    Tento církevní omyl má původ především v nepřesném až nesprávném používání synonym Ježíš = Kristus = Syn člověka. Tato rovnice rozhodně neplatí, jak ukazují poctivé lingvistické analýzy — Zjevení předpovídá příchod Syna člověka, nikoliv Ježíše.

    Můžeme říci že podruhé přišlo pouze Kristovo učení — a to v podobě Tomášova evangelia, které obsahuje hlavní jádro jeho učení v podobě návodu jak vstoupit do „Království Otce“, jak „udělat ze dvou jedno“ » Je to přesně tato část Kristova učení, kterou ve 4. antikristovská křesťanská církev pečlivě zničila, protože to ona je tou nevěstkou v šarlatu a purpuru, to ona je tím Novým Babylonem…

    ŽÁDNÝ JEŽÍŠ UŽ NEPŘIJDE, POCHOPTE PROSÍM ŽE TO KAŽDÝ SÁM ZA SEBE MUSÍ PROJÍT ÚZKOU CESTOU, stejnou jako tenkrát prošel Ježíš a sám na sobě ji zrealizoval aby nám dal příklad!

    On byl první, kdo jí prošel ABY NÁM UKÁZAL CESTU a proto si prvotní jeho následovníci neříkali křesťané, nýbrž nazývali své hnutí CESTA… a tu úzkou Cestu najde každý v sobě:

    (32/10)-(32/12) Toto jsou tajná slova, která řekl živý Ježíš a zapsal je Didymos Juda Tomáš.
    (32/12)-(32/14) #1 A řekl: „Kdo nalezl výklad těchto slov, nezakusí smrt.“
    (32/14)-(32/16) #2 Ježíš řekl: „Ať neustává hledající, když hledá, dokud nenajde. A pokud najde,
    (32/16)-(32/19) bude zděšen [neboli hodně překvapen]. A když se zděsí, užasne – a stane se králem všeho.“
    (32/19)-(32/23) #3 Ježíš řekl: „Když vám řeknou vaši vůdci: ‚Hle, království je v nebi‘ – tak vás tam předejdou nebeští ptáci.
    (32/23)-(32/24) Když vám řeknou: ‚Je v moři.‘ – tak vás tam předejdou ryby.
    (32/25)-(32/26) Ale království je ve vašem nitru a je ve vašem vnějšku.“
    (32/26)-(33/1) Jestli se poznáte, tak budete poznáni -
    (33/1)-(33/2) a poznáte, že jste synové živého otce.“
    (33/2)-(33/5) Jestliže se nepoznáte, pak jste v chudobě – a vy jste ta chudoba.

    JEŽÍŠ TADY ZCELA JEDNOZNAČNĚ MLUVÍ, O TOM ŽE MÁME HLEDAT VE SVÉM NITRU, POZNAT CO MÁME „TĚSNĚ PŘED NOSEM“… a já mohu jen dodat že každý může vypozorovat-poznat ty dva hlasy uvnitř sebe…

    (50/18)-(50/20) #106 Ježíš řekl: „Pokud učiníte dva jedním, stanete se syny člověka. …

    (45/29)-(45/31) #70 Ježíš řekl: „Pokud to zplodíte v sobě, to co [v sobě] máte, vás zachrání.
    (45/31)-(45/33) Pokud to [v sobě] nemáte, [pak] to ve vás, co v sobě nemáte, vás zabije.

    http://marcion.sourceforge.net/nag-hammadi-library/tomasovo-evangelium.html

    1. Děkuji Me za pěknou argumentaci a obsáhlý výklad.

     Přesto mám několik výhrad. Tomášovo evangelium neberu příliš vážně, protože v něm jsou značné a zásadní rozpory s duchem evangelií ostatních a Písmo si nesmí odporovat, protože by pak nepocházelo z čistého zdroje. Pokud dáme na logiku, kterou výborně používáte, pak uvažujme takto: Pokud by měl někdo z apoštolů přinést zásadní, tajnou a rozhodující informaci, byl by to buď Petr, Jan či Jakub. Byli to nejbližší z apoštolů – viz. Proměnění na hoře nebo poslední okamžiky před zatčením v Getsemanské zahradě. O Janovi je často hovořeno, jako o učedníkovi, kterého Ježíš miloval – nejspíš pro jeho citlivost a duchovní vnímání. Petr byl spíš organizátor a rozhodný člověk, protože i jako rybář byl „šéf“ a ostatní byli jeho spolupodílníci. Neobstojí ani argumenty ohledně Ježíšovy svatby – u Jana je jasně napsáno, že Ježíš byl host a nikoli ženich. Šíření bludů je hlavní práce Otce lži, Satana Ďábla. A dělá to opravdu znamenitě. Dle čtení Tomášova evangelia to na mně tak působí. 99% pravdy a 1% zavadění na scestí. Naprosto stejná písnička jak v zahradě Eden a kdekoli Satan pokřivuje Boží pravdy.
     Pro mně osobně nejasnější výklad dává Janovo evangelium, protože Jan byl nejbližší a navíc „viděl“ i druhý Pánův příchod, jako Krále, jehož království odstraní všechna pozemská a ujme se navždy panování nad Světem. A Satan bude odstraněn. Jiný výklad by v době apoštolů byl rozcupován na kousky.
     A po jejich smrti opravdu přišlo na velké odpadnutí a pochybnosti a tápání. Bludy se staly na 1500 let hlavní náplní údajných Kristových následovníků již od let 300 n.l..

     Pokud to mohu zkrátit, jediné, o co v tomto světě jde, je velikost víry a ochota získávat přesné poznání o Pravém Bohu a jeho Synovi a následná láska, pramenící z tohoto poznání. Protože milovat Boha a svého bližního, je naplnění všech Božích zákonů.

     To jediné nás totiž ochrání od soužení, jaké ještě nikdy nepřišlo na obydlenou zemi a jaké již nikdy víc nenastane, až toto proběhne. – Toto stojí v Písmu.

    2. [opraveny odkazy, pozn. red.] vážím si vaší víry… věříte, přestože jste si podle svých slov vědom toho, že bludy se staly náplní křesťanství na stovky let až do dnešních dnů… ME jistě bude na váš příspěvek reagovat… já osobně vám jen chci říci, že chcete-li skutečně nahradit svoji víru poznáním /poznání Boha skrze víru je protimluv!/, čtěte na mém webu vše, co je tam k dispozici… postupně se vám vyskládá obraz, který vám pomůže nikoli „věřit“, ale „vědět“… a to je veliký rozdíl… doporučuji vám např. tyto statě:

     http://www.ragauian.cz/trocha-biblickeho-ponauceni-aneb-bible-tak-jak-ji-buh-stvoril-nestvorili-ji-nakonec-lide-kteri-si-na-bohy-v-historii-lidstva-jenom-hrali-bible-jako-hracka-v-rukou-tech-kteri-touzi-mit-moc-nad/

     http://www.ragauian.cz/vznik-noveho-zakona-tomasovo-evangelium-z-nag-hammadi-v-egypte-nejblize-k-jezisi/

     http://www.ragauian.cz/na-zbytek-sveta-je-nyni-uplatnovana-ta-nejstrasnejsi-zbran-kterou-kdy-lidstvo-proti-sobe-pouzilo/

     kdybyste si chtěl o tom popovídat napřímo, zavolejte mi, rád se vám budu věnovat…

    3. Kryštofe MOC děkuji za to že skutečně studujete a hledáte pravdu, protože jen ta nás osvobodí…

     Neberte si to osobně ale pokusím se znovu zopakovat argumenty které jste přehlédl. Pravda bolí, promiňte mi to, co budu nyní psát, protože to bude bolestivé. Velmi si vážíme diskuze s otevřenou myslí a já budu argumentovat jako křesťan, který před nějakou dobou vyšel ze stejného bodu slepé víry, jakou máte vy dnes…. dnes se stydím za to, že jsem tomu podvodu tak dlouho věřil.

     V kanonické Bibli se píše: KDO HLEDÁ NAJDE — a já dodávám JEN TEN KDO HLEDÁ NAJDE, protože to je logický důsledek, Kristus nikdy neřekl že bychom našli bez hledání.

    4. Kryštofe, ano máte pravdu v tom že Janovo je asi nejspolehlivější. Nicméně ono je pro změnu překrucováno. Překlad = výklad, jak ví každý poctivý biblista-vědec. Janovo evangelium je totiž gnostické! Stejně jako Kristovo učení. Jenže TO JE PRÁVĚ TO HLAVNÍ co snaží církev potlačit a popřít.

     Informace o cenzuře Bible jsou podrobně a přehledně rozebrány např. zde:
     http://www.ragauian.cz/vznik-noveho-zakona-evangelium-ebionitu-a-dalsi-rane-krestanske-tajne-spisy/

     Víte, tohle je moc moc legrační argument: „Jiný výklad by v době apoštolů byl rozcupován na kousky“ — to víte od koho? ;-) Nebuďte směšný. Tohle je přesně ukázka dogmatické demagogie.

     Dále např… církvi se nepodařilo dokonale spálit Origenův De principiis, který obsahuje DOKAZATELNĚ nejstarší křesťanský teologický systém. Věrohodnost Origenova je dokonale DOKÁZÁNA. Obhajobu Órigena lze provést pomocí oficiální církevní literatury, on byl totiž dokonale poctivým a všeobecně uznávaným křesťanem své doby… skutečnost, že se stal později trnem v oku církevním ideologům, nespočívá v tom, že by snad nebyl v souladu s původním Kristovým učením — nýbrž v tom, že stále větším deformováním a pokrucováním svého učení se sama církev odchýlila od svých kořenů.

     Eusebius Pamphili: Církevní dějiny (Ecclesiastica historia), Praha: Česká katolická charita, 1988
     Socrates Scholasticus: Církevní dějiny, Česká katolická charita, I. svazek 1989, II. svazek 1990

     http://www.ragauian.cz/origenovo-dilo-de-principiis-prvni-systematicke-vyliceni-krestanske-verouky-aneb-prava-originalni-podoba-krestanstvi/

     http://www.ragauian.cz/obhajoba-origena-originalni-podoba-krestanstvi-a-prevtelovani-dusi/

    5. Jsem moc rád Kryštofe že se řídíte slovy „ochota získávat přesné poznání o Pravém Bohu a jeho Synovi“… protože to je přesně to, co děláme my na ragauian.cz:

     Musím vám v zájmu poznání pravdy prozradit, že jste bohužel naletěl církevnímu podvodu ohledně Tomášova evangelia a důležité skryté poloviny Kristova učení.

     Krom argumentů, které už uvedl ragauian, jsou pro mne (jakožto do hloubky pátrajícího křesťana) důležitá tato fakta:

     /1/ Máte pravdu Kryštofe, tím nejbližším z apoštolů byl. mj. Juda Tomáš, Ježíšův bratr. Ano. Jedním z fascinujících nepřímých důkazů je fakt, že Tomášovo evangelium napsal Ježíšův bratr Juda Tomáš:

     http://www.ragauian.cz/vznik-noveho-zakona-kym-byl-pisatel-tomasova-evangelia-muzeme-mu-verit/

     /2/ Říkáte nejbližší z apoštolů a máte pravdu ;-) Pomocí analýzy archeologických a písemných důkazů jsme uvedli na pravou míru historii počátku Kristova hnutí, které bylo zcela v režii Ježíšovy dynastie. Ukázali jsme mj. že prvním vůdcem prvotních křesťanů byl Ježíšův bratr Jakub » To je další podstatný bod, ve kterém začíná falšování křesťanství ze strany papežské církve. Katolická církev potlačila veškerou povědomost o prvotní Jakubově církvi v Jeruzalémě s jasným cílem — vytvořit falešnou „apoštolskou“ posloupnost Římských biskupů a dodat zdání legimity tzv. katolické církvi.

     http://www.ragauian.cz/vznik-krestanstvi-byl-zcela-v-rezii-jezisovy-rodiny-aneb-jezisova-dynastie/

     http://www.ragauian.cz/historicky-jezis-a-vznik-krestanstvi-aneb-jak-to-bylo-doopravdy/

     /3/ Archeologie jasně prokázala původ evangelia z křesťanského pachomiovského kláštera v bývalém Chénoboskiu!

     Co se týče datace samotných rukopisů, není kolem toho žádná větší diskuse. Zkoumání datovatelného papyru užívaného k zesílení koženého vázání, a koptského písma, je umísťují zhruba do let 350–400 n.l.

     Archeologické expedice organizované J. M. Robinsonem v 70. letech 20. století zkoumaly místo nálezu rukopisů a prokázaly jejich vazbu na nedaleký křesťanský pachomiovský klášter v bývalém Chénoboskiu. Popsané papyry, použité ke zpevnění kožených vazeb kodexů, obsahují místopisné názvy a datované záznamy z 30. a 40. let 4. století, v jednom případě až z roku 360. Jedna z kožených desek obsahuje jako výztuhu dopis adresovaný Pachomiovi, zakladateli těch klášterů! Talířek, kterým byl hrnec se zakopanými rukopisy přikryt, pochází ze stejné dílny jako klášterní nádobí v Chénoboskiu. Není pochyb!

     /4/ Pramen „Q“. Dnešní biblistika usuzuje, že existovalo několik typů písemných pramenů a hlavní a nejstarší z nich je tzv. „Pramen řečí“: Nazývá se též „Q“. Šlo o Ježíšovy výroky, které byly zapsány pravděpodobně aramejsky snad již v 30. letech 1. stol. a později přeloženy do řečtiny.

     Je známo že badatelé ostře nesouhlasí při dataci původních textů Tomášova ev. Některé z nich mohou být sotva z pozdější doby než asi 120–150 n.l., protože je zmiňuje Ireneus, ortodoxní biskup v Lyonu, píšící kolem roku 180 n.l. — stěžuje si např. že v jeho době jsou tyto spisy již široce rozšířené — od Galie přes Řím a Řecko až do Malé Asie.

     Quispel a jeho spolupracovníci, kteří první zveřejnili Tomášovo evangelium, se domnívali, že originál textu je třeba datovat zhruba do roku 140 n.l. Domnívali se tak hlavně protože byli ovlivněni církevní dogmatickou propagandou — tedy jejich logika byla tato: „Protože tato evangelia byla prý heretická, musela být napsána později než evangelia Nového zákona, která jsou datována kolem let 60–110.“

     HÁČEK JE OVŠEM V TOM ŽE NENÍ VLASTNĚ ŽÁDNÝ DŮKAZ, pro to abychom Tomáše měli označit jako heretika… přesně naopak.

     Profesor Helmut Koester z Harvardovy Univerzity dokonce tvrdí, že sbírka výroků v Tomášově evangeliu, ačkoli byla sestavena kolem roku 140, může obsahovat některé tradice ještě starší než jsou novozákonní evangelia, „možná z druhé poloviny prvního století“ (50–100) — tedy tak staré nebo ještě starší než evangelia Marka, Matouše, Lukáše a Jana.

     Vezmeme-li tedy prameny, o kterých se biblisté domnívají, že byly sepsány ještě před evangelii a tvořily tak spolu s ústní tradicí jakési „evangelium před evangelii“ — pak Pramen řečí: Nazývaný se též „Q“, jsou NEJSTARŠÍ ZAPSANÉ Ježíšovy výroky.

     1. Pramen Q JE proto JEDNOZNAČNĚ NEJBLÍŽE KE KRISTU.
     2. Tomášovo evangelium je jako jediné zapsáno jako sbírka výroků jeho bratrem Judou Tomášem.
     3. Logicky je proto autentičtější než všechna ostatní povídková evangelia, která i podle církevní biblistiky vznikala až následně.

     http://www.ragauian.cz/vznik-noveho-zakona-a-jeho-verohodnost-biblistika-vedecke-badani-i-proroci/

     http://www.ragauian.cz/vznik-noveho-zakona-krestansky-klaster-v-chenoboskiu-a-jeho-gnosticke-krestanske-spisy-z-nag-hammadi/

     http://www.ragauian.cz/vznik-noveho-zakona-tomasovo-evangelium-z-nag-hammadi-v-egypte-nejblize-k-jezisi/

 7. Děkuji oběma za odpovědi.
  Rozumím tomu o co se jedná, myslím Konec věků, jenom si neumím představit co to přesně znamená pro tento můj zdejší život.
  Vidím i ve svém okolí, že skoro všichni se začínají jednoznačně zajímat o duchovno, anebo a to je daleko větší skupina, jeho úplné popírání, i když ještě před pár lety je zajímalo.
  Chápu to teďka zhruba tak, že se něco odehraje v mém vnitru a buď půjdu cestou k Bohu, že si člověk všechno vnitřně uvědomí, sjednotí v sobě obě části, bude vyrovnaný atd., anebo opačně a už s tím nepůjde nic udělat. Dožije tady svojí poslední inkarnaci a půjde do pravého Jeruzalema.
  A pokud to správně chápu, tak všechno se vyjasňuje s větší a větší blízkosti Planety X a až kolem proletí, anebo narazí do Země, tak bude poslední okamžik rozhodnutí.
  Je to správné pochopení?

  1. Co to znamená pro tento život? Luboši, to je hlavní téma tohoto krátkého seriálu, tam je základ:
   http://www.ragauian.cz/category/dualita-lidskeho-byti/

   /1/ Sám jste napsal „člověk sjednotí v sobě obě části, bude vyrovnaný…“ dalo by se to popsat i jako šťastný život. Tedy přímý praktický efekt — ten sám o sobě je výhrou! Navíc, byla to naše volba, přišli jsme si na Zemi prožít tuto realitu naplno a co nejlépe — a Cesta Kristovské Lásky je k tomu návodem…

   /2/ Dokončení kosmické „maturity“ alias vysvobození z koloběhu inkarnací alias „věčný život“… to vše jsou různé výrazy pro to stejné: Život na další úrovni bytí, kde se již duše neinkarnují do hmotného těla… takže tomu lze říci i osvobození od pozemských strastí, jak říkali gnostici…

   Co se týče vlivu Planety X to si netroufám posuzovat… jistým faktem ale je že kosmické cykly probíhají… a je mnoho příznaků že je to blízko, jak o tom píšeme. Nicméně sám Ježíš říká přibližně toto: „nikdo neví přesně ten čas ani já, jen můj Otec…“

  2. Reaguji na předchozí příspěvek – nepodařilo se mi linky, které uvádíte, najít, protože jsou v administrátorském prostředí.

   Prosím, upřesněte mi to, čím si vysvětlujete moji protimluvu. Velikost víry a získávání poznání není přeci žádné nahrazení. Jsou to dvě odlišné věci.

   Víra nerovná se poznání. Znalci zákona měli poznání a očekávali v těch letech Krista, ale z nějakého důvodu neměli víru. Jejich skutky založené na fanatickém a překrouceném poznání, vedly až ke katastrofě pro celý Židovský národ, když přivedly krev Božího Syna na hlavu svých potomků.

   Míra víry, je sice do jisté míry závislá na poznání, ale jen omezeně. A není nahrazeno poznáním, dokud se Boží plán nestane skutečností. O uskutečnění Boží vůle vzhledem k zemi a příchodu království i na zem, se přeci modlí celé generace. Toto očekáváme pouze vírou.

   Kolik toho věděl Abrahám o Bohu? Vždyť ho ani neznal jménem, narozdíl od Mojžíše. A přesto svoji vírou dokázal obrazně obětovat svého syna a byl prohlášený za spravedlivého.
   Definici shrnuje apoštol Pavel v dopise Židům 11 kapitole:
   Víra je jisté očekávání věcí, na něž je naděje. Zřejmý projev skutečností, ačkoli je nelze vidět…celá kapitola pak shrnuje skutky víry lidí v dobách před Kristem. O stejném tématu pak hovoří Jakub, že víra musí být provázána skutky, jinak je mrtvá. A toto je ta víra, o které Ježíš řekl, že přenáší hory a vody. Sice v Tomášově evangeliu se hovoří o jakémsi sjednocení dvou v jednom domě… chcete-li, pak to sjednocení se týká víry založené na přesném poznání se skutky. Protože v jiných evangeliích v Bibli, se toto týká víry.

   Poznání pravdy, která osvobozuje, o které hovoříte v tématu této stránky, je opravdu zásadní pro duchovního člověka: U Jana 17:3 Ježíš prohlásil toto: „To znamená věčný život, že přijímají poznání o tobě, jediném pravém Bohu a o tom, kterého jsi vyslal, Ježíši Kristu.“

   Tedy přijímat poznání je životodárné. Pak se promění ve víru, pokud byl předtím člověk bezvěrec, jako je i můj případ. Tím to ale nekončí. Protože, pokud víra zůstává bez skutků (lásky), pak je mrtvá a k ničemu.

   Nehodlám zpochybňovat texty jiných knih, o kterých toho moc nevím, jako je například Tomášovo evangelium. Vždyť sám Jan napsal, na závěr jeho úžasného evangelia, „že je také mnoho jiných věcí, které Ježíš učinil, které kdyby byly někdy dopodrobna vypsány, domnívám se, že by sám svět nemohl ty napsané svitky obsáhnout.“ A lidová tvořivost je též neuvěřitelný faktor, který vedl ke vzniku mnoha děl z vyprávění jiných o Ježíšově životě. Jen je důležité mít se na pozoru před Otcem lži. Náboženský zmatek, který Bible popisuje jako Babylonské zajetí, je totiž jeho dokonalá práce. Pak je opravdu životně důležité ověřovat zdroje a inspiraci a hodnověrnost pisatelů. Dle Ježíšových slov, totiž Otec hledá takové ctitele, kteří ho budou uctívat duchem a pravdou. – dovoluji si doplnit, ne lží.

   Bible, ve své původní podobě, je historicky nejzachovalejší knihou světa. Byla totiž s nesmírnou pečlivostí opisována genereci za generací, v různých koutech světa. Srovnáním těchto rukopisů dojdeme k neuvěřitelnému závěru, že ji máme v původní podobě. Ano, jsou sice asi 3 místa v Novém zákoně, které se někdo pokusil falzifikovat, ale pokud víte, které to jsou, dáte si pozor, zda je použít v argumentaci. Na druhou stranu jsou desítky tisíc fragmentů či celých svitků, které jsou k dispozici a v prolnutí věků, jde o stejné dílo. A toto zachování se dá přičíst Bohu. Stejně tak, jako tu skutečnost, že toto dílo vzniklo v průběhu 1500 let a všechny knihy se vzájemně doplňují a nejsou v rozporu. Dokonce, pokud ji použijete tak, že jedna část vyloží jinou, zůstane člověk ohromený z hloubky proroctví a přesných výpočtů časů. Opravdové a hluboké a utajené pravdy o Bohu a jeho záměrech, se člověk dopátrá, pokud se seriozně pustí do zkoumání této knihy.

   1. omlouvám se za ty adresy, jsem už starší model a moc to s počítači neumím… o vaší touze znát hodně napovídá fakt, že nevyužíváte nabídky na přímý kontakt a snažíte se opět komunikovat písemně… ale já rozhodně nechci zapřádat s vámi písemné dostihy v předvádění vlastního IQ a potřeby mého ega se prosadit vůči jinak smýšlejícím egům jiných lidí jsou nulové… má původní odpověď byla míněna jako zdvořilá reakce na váš příspěvek a pokud tam zazněno to kontroverzní sdělení o víře a poznání – no, uteklo mi to, nikdo není dokonalý… moje nabídka na přímý kontakt platí…

    ale když už to dopadlo, jak to dopadlo, jen jednu, jedinou poznámku k tomu co jste napsal /cituji/: „o uskutečnění Boží vůle vzhledem k zemi a příchodu království i na zem, se přeci modlí celé generace. Toto očekáváme pouze vírou.“ To říkáte vy a podle vašeho názoru i vaše bible. Chybně!

    Tohle vaše tvrzení vyvrací Kristův výrok z Tomášova evangelia, které bylo dva tisíce let v jeskyni v Nag Hamádí ukryto před slídivými zraky církevních šéfů diktujících při mnoha a mnoha opisech za ta staletí pro ně žádoucí změny přímo do pera jimi vedených opisovačů biblických textů. Tento výrok zní takto:

    Tomáš 51 – Jeho učedníci mu řekli: Kdy nastane vzkříšení mrtvých a kdy přijde nový svět? On jim řekl: To, co čekáte, přišlo, ale vy to nechápete. (Mt 17,10-13; J 1,10-11).

    Tohle v bibli nenajdete. Vypustili to, pozměnili to.

    Podle materiálu na internetové adrese http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2005010001 emeritní profesor Dr. James M. Robinson, bývalý ředitel Institutu pro antiku a křesťanství (Institute for Antiquity and Christianity, IAC) při univerzitě v kalifornském Claremontu a organizátor expedice v Nag Hammádí /který se nalezením, restaurováním a přeložením textu Tomášova evangelia zabýval/ na adresu Tomášova evangelia a jeho vztahu k Novému zákonu prohlásil:

    „Tomášovo evangelium odpovídá žánru apoštolské literatury mnohem spíš než kanonická evangelia. Kanonická evangelia se tak dostávají do obdobného druhotného postavení, které dřív deklasovalo jiná evangelia jako apokryfní. Jasné rozlišení mezi tím, co je kanonické a co ne, se začíná ztrácet…“ „Konkrétní důvody, které se v rané křesťanské literatuře uváděly pro přijetí nebo vyloučení daných textů, nejsou už dnes často přesvědčivé (…) Běžný tradiční křesťanský předpoklad, že Ježíš kanonických evangelií je právě takový, jakým Ježíš byl, a že jeho učedníci mu rozuměli tak, jak o tom svědčí Apoštolské vyznání víry, a že proto křesťanské pravověří zůstávalo po staletí věrné tomu, co učil a činil – tato konstrukce je už prostě neudržitelná…“

    „Nový přímý přístup k této jiné podobě raného křesťanství v knihovně z Nag Hammadi má proto veliký význam. Tento objev už ukázal, jak byl tradičně jednostranný náš historický výklad počátků křesťanství. Proces přehodnocení gnostické strany tohoto sporu je v plném proudu. Neboť dříve byl gnosticismus znám pouze z výňatků ortodoxních spisů, které se věnovaly honbě na kacíře a propůjčovaly se /jejich/ zesměšňování a odmítání. Nyní se ukazuje, že gnosticismus si právem zasluhuje naši soustředěnou pozornost. Měli jsme si to uvědomit již dávno, věděli jsme přece, že mnozí přední křesťanští myslitelé raného období byli gnostici.“ (převzato z časopisu Česká metanoia č. 5/1994)

    Právě podle těchto vědců – specialistů na bibli a dějiny křesťanství byly vytypovány dvě části z kanonických evangelií, které mohou s tímto původním Kristovým výrokem souviset a které byly a jsou takto /ať již úmyslně nebo z nepochopení pravého významu/ uvedeny v bibli:

    (Mt 17,10-13) 11 Jistě, přijde Eliáš a všechno napraví.‘“ odpověděl Ježíš. 12 Já vám však říkám, že Eliáš už přišel, ale oni ho nepoznali a udělali s ním, co chtěli. Totéž od nich vytrpí i Syn člověka. 13 Tehdy učedníci pochopili, že jim to řekl o Janu Křtiteli.

    (J 1,10-11) 10 Byl na světě a svět povstal skrze něj, ale svět ho nepoznal. 11 Přišel do svého vlastního, ale jeho vlastní ho nepřijali.

    Původní výrok, jak je zachacen v Tomášově evangeliu, byl z bible vyňat, protože kléru se nikdy nehodilo a stále nehodí, aby vy prostí věřící jste znali skutečnou pravdu, kterou vám Kristus přišel říci. A ta skutečná pravda o příchodu Království na zem, které vy očekáváte vírou, je před vámi po dva tisíce let ukryta. Je zjevná ze skutečných Kristových slov /Tomáš 51/, kdy odpovídá na dotaz svých učedníků /cituji/: „Kdy nastane vzkříšení mrtvých a kdy přijde nový svět?“ jednou větou toto /cituji/: „To, co čekáte, přišlo, ale vy to nechápete.“

    Milý příteli, vaše hledání se nepohybuje správným směrem. Kráčíte spolu s miliony věřících po té široké cestě podle Krista, která k Bohu nevede. O tom, že je to široká cesta, vás nemusím přesvědčovat. Je široká, jinak by se na ni tolik lidí nikdy nevešlo. Já znám tu pravou „úzkou“ cestu, která k Bohu vede. Není věcí mé víry, ale mého vědění. Ta „úzká“ cesta vedla do mého vlastního nitra, kde /podobně jako u vás, budete-li tam hledat/, existují odpovědi, které nemusíte nahrazovat vírou. Podle Krista království Boží je už tady nejméně po dobu oněch dvou tisíc let, kdy ho Kristus přinesl s sebou. Jeho učedníci, i vy dnešní věřící, nevíte, že už je tady, vy to prostě nechápete. Dva tisíce let a nepochopili. Království boží je totiž v nitru toho, kdo umí učinit ty dva v sobě jedním, aby tak zdolal horu problému, které ho na cestě vzhůru k Bohu svazují. Snad vám tohle něco napoví.

    A ještě jednou. Podívejte se na Kristův výrok Tomáš 113 Jeho učedníci mu řekli: Kdy přijde království? (On pravil:) Nepřijde, když bude očekáváno. Neřekne se: „Hle, je tady!“, nebo: „Hle, tam!“. Vždyť království Otce je rozšířeno po celé zemi a lidé ho nevidí. (L 17,20-21; Mt 24,23)

    Nevidíte ho, to království, protože se díváte směrem ven a hledáte venku. Neznáte cestu dovnitř. Mohu vám ji ukázat, ale vy o to nestojíte. Takže víc pro vás nemohu udělat. Buď na to máte, nebo na to nemáte. To, co jsem právě pro vás /a možná i pro jiné/ udělal, jsem udělal rád. Na svoji případnou písemnou připomínku už ode mne odpověď nečekejte. Mějte krásné Jaro. Přichází! To jaro!

   2. Dvě rychlé pozn.:

    /1/ Víra je hlavní otrokářský nástroj církve, nástroj který (počínaje prvním cézaropapežem) ne-svatá církev VELMI úspěšně použila k myšlenkovému ZOTROČENÍ LIDÍ. Kristus nemluvil o víře, nýbrž o PRAVDĚ = POZNÁNÍ »

    Tato církev je skutečným Antikristem, již od Konstantina I. »

    /2/ Bible je možná nejzachovalejší kniha, nicméně jsou to opisy opisů opisů opisů… VAŠE ARGUMENTACE O JEJÍ PŘESNOSTI JEN PAPOUŠKUJE CÍRKEVNÍ PROPAGANDU. Povrchně to vypadá jako lesklé pozlátko, to ano — nicméně když jdete do detailů, do hloubky, a ověřujete fakta — ZJISTÍTE KVANTA NESROVNALOSTÍ V TÉTO CÍRKEVNÍ PROPAGANDĚ: Sám ne-svatý Jeroným (jehož Bibli studujete i Vy) přiznal ve svých dopisech POZMĚŇOVÁNÍ na stovkách míst, proto víme že JE TO s tou cenzurou PRAVDA. Tu iluzivní pohádku o její údajné božské pravdivosti vytvořila a ze všech sil vždy udržovala právě církev, aby ovečky udržela v NEVĚDOMOSTI! Osobně jsem pečlivě prostudoval/ověřoval jak se to dělo, jak byla vytvořena cenzurovaná falešná údajně prý božská pravda (ve skutečnosti její satansky překroucená verze) a máme to sepsáno zde. Fakta mluví zcela jasně »

    http://www.ragauian.cz/vznik-noveho-zakona-a-jeho-verohodnost-biblistika-vedecke-badani-i-proroci/

    DALEKO HORŠÍ NEŽ POZMĚŇOVÁNÍ, je ale to že tento vrchní cenzor, spousty knih vyškrtal… to je doloženo rovněž v jeho dopisech… a víme že záměrně vynechal i Tomášovo evangelium — které mimochodem bylo „tajné“ ne proto, že by jej někdo nechtěl dát lidem, ale protože učitelé již tenkráte dobře věděli že jen málo lidí na ÚZKÉ CESTĚ je schopno to pochopit!!!

    Toto jsou tajná slova, která řekl živý Ježíš a zapsal je Didymos Juda Tomáš. #1 A řekl: „Kdo nalezl výklad těchto slov, nezakusí smrt.“

    http://marcion.sourceforge.net/nag-hammadi-library/tomasovo-evangelium.html

    13 Vcházejte těsnou branou. Prostorná brána a široká cesta vede do záhuby a kdekdo tudy kráčí. 14 Těsná brána a úzká cesta však vede k životu a málokdo ji nachází.

    15 Dávejte si pozor na falešné proroky, kteří k vám přicházejí v ovčím rouše, ale uvnitř jsou to draví vlci. 16 Poznáte je po jejich ovoci. Sklízejí se snad hrozny z trní a fíky z bodláčí? 17 Tak tedy každý dobrý strom nese dobré ovoce a špatný strom nese zlé ovoce. 18 Dobrý strom nemůže nést zlé ovoce, stejně jako špatný strom nemůže nést dobré ovoce. 19 Každý strom, který nenese dobré ovoce, bývá vyťat a vhozen do ohně. 20 A tak tedy: poznáte je po jejich ovoci.

    21 Ne každý, kdo mi říká ‚Pane, Pane‘, vejde do nebeského království, ale ten, kdo koná vůli mého Otce v nebesích.

    (Matouš 7:13-21, B21)

    Jaké ovoce přinesla církev? Měl byste chápat Kryštofe, že většina biblistů nehledá pravdu, ale v první řadě pracuje tak, aby byli v souladu s cézaro-papežskými — NIKOLIV božskými — dogmaty…

    Všimněte si prosím také že tyto výroky propojuje jedna věc, zmínka o duchovní smrti, neboli tzv. druhé smrti: „Kdo nalezl výklad těchto slov, nezakusí smrt…“ VERSUS „široká cesta vede do záhuby…“ Ano Kristus předpověděl že většina půjde do záhuby. Lež o spasení pro každého, je další církevní podvod — JEN TEN KDO HLEDÁ NAJDE!

    Pokud tady někdo mluví o tom „že se seriozně pustí do zkoumání této knihy“, tak super :-) ten může ověřovat — budeme jen rádi když nás zde upozorníte na nepřesnosti… Jenže my víme že máme pravdu, protože jsme si to vše, celý řetězec historických souvislostí dali dohromady a OVĚŘILI — na rozdíl od vás.

    Kryštofe prosím napište, kde konkrétně máme překlepy a nepřesnosti, rádi to opravíme. Prosím odkazy na původní dokumenty, tvrdá fakta, nikoliv na dogmatické výklady… Koneckonců veřejná diskuze má sloužit pro poučení všem, proto tohle úsilí činíme…

   3. PS:

    K Pavlovi v dopise Židům 11 kapitole: „Víra je jisté očekávání věcí, na něž je naděje. Zřejmý projev skutečností, ačkoli je nelze vidět…“

    Všimněte si prosím že zde není ani jediné slovo o spasení skrze víru, tak jak to říká církevní dez-interpretace.

    Naopak správně říká Jakub „že víra musí být provázána skutky, jinak je mrtvá.“

    Dále podle vás „víra, o které Ježíš řekl, že přenáší hory a vody…“

    …opět ani jediné slovo o spasení skrze víru!

    Pokud jde o „sjednocení dvou v jednom domě“ — tohle vám samozřejmě nikdy nebude dávat smysl, dokud nedojdete ke Kristovskému POZNÁNÍ že Ti dva jsou skutečně v jednom domě vašeho těla… dokud se to nestane, jste stále na ŠIROKÉ CESTĚ… Mimochodem máme zde velmi jasný vědecký důkaz existence oddělené nezávislé části psychiky uvnitř člověka, která jedná nezávisle na vašem vědomém já » Kdo hledá najde.

    A tohle byste měl upřesnit protože to smysl nedává žádný: „…chcete-li, pak to sjednocení se týká víry založené na přesném poznání se skutky. Protože v jiných evangeliích v Bibli, se toto týká víry.“

    Ad: „Poznání pravdy, která osvobozuje, o které hovoříte v tématu této stránky, je opravdu zásadní pro duchovního člověka: U Jana 17:3 Ježíš prohlásil toto: „To znamená věčný život, že přijímají poznání o tobě, jediném pravém Bohu a o tom, kterého jsi vyslal, Ježíši Kristu.“

    Předchozí je samozřejmě pravda, jenže háček je v tom Kryštofe, že vy toho Ježíše neznáte, vy nevíte že před vámi byla zatajena polovina jeho učení — vy jen naivně věříte církevní pokroucené verzi, která byla překroucena právě na tu víru — na falešnou víru v církev, jako zástupce boha-Krista, která vás může spasit. Motivace byla jasná — církev tím získala moc nad ovčany. Jinak je to ale ABSOLUTNÍ LEŽ.

    Opakuji, Ježíš NIKDY neřekl že cesta k Bohu vede skrze církev, ani skrze víru… oproti tomu Tomášovo evangelium to jasně říká a dává návod jak k tomu spasení dojít: Mluví o Bohu jako o Otci… a o „božím království“ jako o „Království Otce“… nebo jako o „svatební síni“… do které můžete vejít, když naleznete výklad těchto slov!

    Prosím Kryštofe dejte nám všem hledajícím tady jediný důkaz o opaku… já jsem otevřený pravdivým argumentům… jenže takový důkaz neexistuje, existuje jen církevní překroucený výklad :-(

 8. Děkuji. Byl jsem v sobotu s p. Karpetou v Praze a domluvili se, že ho budu kontaktovat. Mám v tom úplně jasno, už jenom si musím nějak udělat čas.
  Dočetl jsem Fatimské zjevení, nikdy jsem tomu nevěnoval nějakou velkou pozornost, protože jsem se o církev moc nezajímal, jenom to třetí oficiální mi přišlo jako blbost, že proč by zrovna tohle potřebovali tak tajit tolik let, ale až po přečtení této série jsem si uvědomil, jeho obrovskou důležitost.
  Je to asi největší zázrak, dokonce dá se říct z naší doby, nejlépe zdokumentovaný a těch očitých svědků a i kdybych ignoroval všechny důkazy o záměně Lucie a dalších věcech, tak jedna věc je z toho úplně jasná a to, že církev, která i oficiálně uznává Fatimské zjevení jako zjevení od Boha, ale absolutně ignorovala 40 let výslovný Boží příkaz na jeho zveřejnění! Jak to, že instituce, která se prohlašuje za prostředníka mezi člověkem a Bohem, že právě tá opovrhuje jeho přikázáním!!!!! To by si měl uvědomit každý, kdo chodí do kostela přece, ne?! A pak samozřejmě z toho vyplývá, že text který zveřejnili a který není nějak extra pobuřující, nebo jak to nazvat, tak proč ty tajnosti, z toho snad jasně plyne, že asi to oficiální nebude pravda. Taky velice zajímavý argument pro věřící, jak si tohle obhájí před svým vlastním svědomím.
  Jedna věc mi ale nějak nejde do hlavy. Není to nic závažného, ale když tam bylo tolik svědků, kteří pořídili fotografie a kamerové záznamy, tak kde jsou, vždyť se nemohli vypařit a také, pokud si něco vyfotím, tak to budu mít doma a ani církev na to nedosáhne a stále taky zůstane doma negativ filmu. Přijde mi to trochu zvláštní, že ani později se nepovedlo sehnat nějaké fotky od očitých svědků těmi, kdo o Fatimě psali. Byl bych vděčný a určitě ne jenom já, kdyby jste k tomu napsal něco na vysvětlení?

  1. Z mého pohledu je vysvětlení vcelku jednoduché: V podstatě jediné obrazy z doby Fatimského zjevení, které jsou k dispozici jsou z ateistických novin, od novinářů, kteří byli na místě »

   Jiné neexistují. Proč? Je to velmi jednoduché… církev nejspíše prostě ovečky požádala o dokumentaci pod nějakou záminkou… většina věřících dodnes poslouchá své faráře na slovo. No a církev prostě má velkou praxi v likvidaci nepohodlných dokumentů a to hned od té doby kdy byla založena ve 4. stol. Vizte mimo jiné Tomášovo evangelium » … Pokud obrázky nebyly rovnou zničeny, pravděpodobně bychom je nalezli v utajovaných Vatikánských archivech…

   V naší analýze je důkladně zdokumentováno jak bylo vše pečlivě potlačováno, pravé Lucii byl zakázán rozhovor v rádiu atd. atp… Pro mne osobně je nejvíce šokující a přesvědčující skutečnost že měli tu drzost nahradit Lucii falešnou dvojnicí… to svědčí o tom že církevní podvodníci byli skutečně v úzkých… To je podle mne i důvod proč byl tak rychle natočen církevní propagandistický film o Fatimě — tento film je dnes mnohými chápán jako autentické záběry… oni prostě potřebovali důkladně přemazat vzpomínky na to co se stalo doopravdy! Papeženci museli být zoufalí, na jednu stranu nemohli události popřít, na druhou stranu nemohli paradoxně zveřejnit fotografie… Bystří čtenáři mohli mezi řádky vyčíst, co by na nich bylo ;-)

   Původně, když jsem analýzu sepisoval, tak jsem doufal že se mi podaří nějaké fotečky vyšťourat, ale nikde nejsou ŽÁDNÉ FOTKY OBLOHY z Fatimy, krom té jedné falešné…. pokud by někdo ze čtenářů něco měl, bylo by to skvělé.

 9. Taky mě napadlo, že v té době s největší pravděpodobností fotoaparát nebyl vůbec v běžné domácnosti, to ještě byli velké a drahé hračky, které měli jenom novináři a možná pár lidí, takže asi proto se jim povedlo všechny záznamy odklidit.
  Jinak velice děkuji za tento web a za ochotu vás obou odpovídat na otázky.
  Možná by bylo fajn ještě vytvořit nějakou chatovací místnost, nějaké fórum, kde by mohli čtenáři mezi sebou diskutovat o různých tématech a i vám by to ulehčilo práci, protože by si čtenáři otázky zodpověděli mezi sebou a obohatilo to všechny. To jenom takový nápad.
  Ještě jednou díky za pomoc a moc se těším na zítra na první, ale nejdůležitější bod, láska k sobě s Pavlem.

  1. 35mm film v té době začínal, zdaleka to nebylo masové spotřební zboží jako jsou dnešní…

   https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_the_camera#Kodak_and_the_birth_of_film
   In 1900, Eastman took mass-market photography one step further with the Brownie, a simple and very inexpensive box camera that introduced the concept of the snapshot. The Brownie was extremely popular and various models remained on sale until the 1960s.

   The first 35mm cameras available to the public, and reaching significant numbers in sales were the Tourist Multiple, in 1913, and the Simplex, in 1914.


   Kodak No. 2 Brownie box camera, circa 1910

Komentáře nejsou povoleny.